לא לציטוט

עובדת מדינה כינתה את החרדים "מסריחים" ומבקשת סליחה

בעקבות עצרת המיליון והפסקת פעילות התחבורה הציבורית, עובדת במשרד רוה"מ, כינתה את החרדים "מסריחים". בשיחה עם "כיכר השבת" היא מבקשת סליחה

התבטאות מעוררת סלידה: בעיות התחבורה הציבורית ברחבי הארץ ביום ראשון, בשל קיומה של "עצרת המיליון" בשערי העיר ירושלים, במחאה נגד רדיפת לומדי התורה והאיום בהשלכתם לכלא, עוררה אי נוחות אצל לא מעט נוסעים בתחבורה הציבורית, כאשר רובם קיבלו זאת בהבנה.

אחת מתושבות העיר ביקשה לנסוע ברכבת הקלה בבירה, אך בגלל העצרת פעילות הרכבת הופסקה בשעות הצהרים המוקדמות, לאור זאת היא שיתפה את הגולשים ברשת החברתית פייסבוק, בשאלה בה היא התחבטה: "מישהו יודע מתי הרכבת הקלה בירושלים חוזרת לפעולה הערב?".

לשאלתה השיבו מספר גולשים, אולם תגובה אחת בוטה שמילותיה גובלות באנטישמיות, צדה את ענינו. "תלוי מתי המסריחים יחזרו לבית שלהם", כך ולא אחרת, כתבה שרה דורי הנושאת בתפקיד ציבורי משמעותי, במשרד ראש הממשלה, ראש אגף סיקור משפחות בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

דבריה עוררו סערה ואי נחת אצל גולשים רבים, ובשיחה עם "כיכר השבת", כותבת הסטטוס התנצלה על דבריה האומללים: "אני מתנצלת מעומק לבי על שימוש לא הולם בביטוי שנכתב, ובפני ציבור שלם מעמי שנפגע. כתבתי זאת מתוך תחושת תסכול ומצוקה רגעית ולא אופיינית לי, מכיוון שלא יכולתי לחזור לביתי בירושלים מעבודתי בתל אביב באותו יום ובטח שלא עשיתי מזאת מתוקף תפקידי או מקום עבודתי".

הכותבת ביקשה להבהיר: "פרופיל הפייסבוק שלי לא מייצג את הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ולא את תפקידי בה. הוא נפתח הרבה לפני שהתחלתי לעבוד בשירות המדינה".

"אני אמחק מיד את התגובה", אומרת דורי ומתחייבת כי "דבר כזה לא יחזור שנית. כל בן אנוש מועד. זוהי מעידתי. ושוב סליחה מחילה".

פורסם באתר כיכר השבת

קליק לכתבה המלאה

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים