חדשות

מד"א מציגים: כאן לא יעבדו חרדים נקודה

מכתב מטלטל שהגיע למערכת דוסים חושף אותנו שוב למערכת אפליה חמורה מאוד הנעשית על גבו של האזרח הקטן * דווקא גוף האמון על שירותי החירום ושמירת חיי אדם הופך לסחור בדם * וכשחרדי מעוניין לתרום, הם יגידו על גבם של הזועקים לעזרה דחופה: לא!

המכתב הבא הגיע למערכת "דוסים" מפאת חשיבותו אנחנו מצרפים אותו כאן ככתבו וכלשונו.

 

שלום רב .

בימים אלו כאשר מדברים רבות על "שיוויון בנטל", הייתי מעוניין לספר סיפור אישי שקרה לי לפני כתשע שנים במד"א תל אביב, "אפליה על רקע חרדי". 
הייתי בחור ישיבה ( ששקד על תלמודו ברצינות !) בבני ברק, כמו שחונכתי בבית הורי וכמו שראיתי בקרב הציבור החרדי על ההתנדבות לציבור, גם אני הקטן רציתי לתת את חלקי, כך יום אחד אני וחברי החלטנו כי אנחנו רוצים להתנדב במד"א, התקשרנו וביררנו , ולאחר שיקולים שונים החלטנו כי נלך למד"א בתל אביב , שם הזמינו אותנו לכנס מיון לפני קורס חובשים, שלאחריו אתה מתנדב באירגון.
לאורך הכנס כולו דיברו עד כמה מד"א מבוסס על מתנדבים וכמה חסרים ידיים עובדות, אני שהיה לי את מה שהם כינו "חיידק" של מד"א כיון שידידי הקרוב מתנדב זה שנים רבות במד"א בירושלים, ממש התחברתי ורציתי רק להתחיל את הקורס ולהתנדב. 
יש לציין כי השתתפות בקורס חובשים מתחייבת להתנדב כזכור לי כפעם בשבוע , כמובן גם על זה הסכמתי.
לאחר הנאומים קראו לאחד אחד לראיון פנימי, כאשר אנחנו היינו בחוץ הספקנו לדבר עם מספר אנשים אשר גם המתינו לראיון או יצאו ממנו, וכל אחד עבר מסכת לחצים, למרות כל האילוצים שהיה להם (היה אחד חובש קרבי שהיה יכול להתנדב רק כפעם בחודש) כיון שממש חסרות ידיים עובדות.
עד שאנחנו נכנסו לראיון (כל אחד בנפרד) שם עוד לפני שהתחילו לשאול אותנו שאלות לעניין אמרו "יש לנו בסניף בעיה לקבל חרדים כיוון שבסוף היום כולם מתנדבים במקומות אחרים (קרי- מד"א בערים אחרות), הסברתי להם שאין לי אופציה כזו אך הם בשלהם: "פה לא מקבלים חרדים". ואז הצעתי להם דיל אתם הרי מפחדים שאני לא אשלים את חובת ההתנדבות במד"א תל אביב, אני מסכים להפקיד סכום כסף לאירגון , את סכום עלות הקורס והיה אם לא אשלים את ההתנדבות שלי גבו ממני את הסכום הנ"ל, אך הם כמובן בשלהם "פה לא מקבלים חרדים נקודה"
רק אציין כי למרות שישבו שם שלושה אנשים, את התשובה ענה המראיין חובש הכיפה...
כמובן שגם חברי שבא אחרי זה התשובה שהוא קיבל..
מאז זה נשאר לי כמשקע, ואני סיפרתי את הסיפור הזה למספר אנשים גם במהלך השירות הצבאי (בו שירתתי שלוש שנים) בשיחות בנושא "חרדופוביה", ובפרט כאשר עולה הנושא של "שיוון בנטל".
אשמח אם תספרו את סיפורי אך בבקשה לא לחשוף את שמי (אני כיום עובד במקום עבודה חילוני למהדרין, וזה רק יקשה עלי בארגון).
נ.ב. נתקלתי גם רבות באפילה מפורשת של חרדים בקבלה לעבודה! הייתי שמח אם הייתם מרימים את הכפפה ופשוט שולחים שני אנשים עם אותם הנתונים פחות או יותר לראיונות עבודה כאשר אחד כמובן חרדי והשני לא, אני לא אופתע מהתוצאות...

יום טוב


את תגובת מד"א נצרף לכשתתקבל

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים