תעסוקתא

ציפי לבני ממצבת עצמה כרודפת חרדים

לפני שעה קלה נרשם מחזה מגוחך במליאת הכנסת: שרת המשפטים ציפי לבני (התנועה) התנגדה לחוק לקידום שוויון הזדמנויות בתעסוקה לציבור החרדי בטענה כי "החרדים אינם מעוניינים לעבוד.

לפני שעה קלה נרשם מחזה מגוחך במליאת הכנסת: שרת המשפטים ציפי לבני (התנועה) התנגדה לחוק לקידום שוויון הזדמנויות בתעסוקה לציבור החרדי בטענה כי "החרדים אינם מעוניינים לעבוד. במהלך הגשת הצעת החוק, אמר חבר הכנסת מאיר פרוש (יהדות התורה) כי יש מחקרים המוכיחים שחרדים אקדמאים מופלים לרעה. לדברי פרוש, "אין סיבה שלא יקבלו העדפה מתקנת, כפי שמקבלות אוכלוסיות אחרות".

שרת המשפטים לבני התנגדה כאמור להצעת החוק ואמרה בנאום שנשאה במליאה כי היא מתנגדת משום שהחרדים אינם מעוניינים להשתלב בשוק העבודה.

יצוין, כי בחודשים האחרונים, התפרסמו עשרות כתבות בכל כלי התקשורת והמדיה, והוכחה האפלייה הקיימת באי-קבלת צעירים חרדים לעבודה, מה שמשליך גם על גובה המשכורות של חרדים שכן מצליחים למצוא עבודה, לעומת מקביליהם בציבור החילוני ובציבור הדתי.

בצעדים מדודים ומחושבים היטיב, ציפי לבני ממצבת את עצמה כרודפת חרדים אך ורק בשל אמונתם. רק בחודש שעבר התבשרנו על התנגדותה לתיקון חוק לשון הרע כך שתיאסר בחוק פגיעה בחרדים על רקע השתייכותם, וכעת בטענה המגוחכת כי 'החרדים אינם מעוניינים לעבוד' היא מתנגדת לחוק המגיע לתקן עוול וקיפוח בן עשרות שנים.

ההסתה מתורגמת למציאות בשטח
יזם חרדי שנאלץ להשקיע עצמאית, לאחר שנדחה על רקע חרדיותו

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים