חדשות

מודעות עצמית: שי פירון נלחם בהחרמות

שר החינוך שי פירון מפרסם פניה נוגעת ללב לילדי ישראל * שוכח להפנות את הקריאה גם לעצמו * עזרו לשי פירון לנסח את הפניה עם מעט מודעות עצמית

הבוקר מפרסם שר החינוך שי פירון פוסט נוגע ללב לילדי ישראל, בו הוא מעלה זכרונות נוגים מימי ילדותו ופונה במסר אישי לילדי ישראל כאשר הוא שוכח שהוא עצמו נטל חלק רק לאחרונה בחרם מרושע לא פחות, 'דוסים' מציעים לו לפרסם את אותו מכתב מרגש, עם קורטוב מודעות עצמית.

ילדים יקרים שלי,

בימים האחרונים עלתה לדיון ציבורי סוגיית ההצקות. אני חושב על כך, מנסה להבין איך זה נוצר שאנחנו 'מתלבשים' על מישהו, מביעים כלפיו רוע, ציניות, 'צחוקים' ועוד.

איך המילה 'חרם' הגיע לשיח שלנו, איך זה שאנחנו משתמשים במילה הפסולה הזו בתוך החברה הישראלית?!

אני נזכר בימים הנוראים הללו. זה היה אחרי הבחירות, הפכנו ריב שגרתי ובעזרת יאיר לפיד ל'חרם'. ניסינו ואולי גם הצלחנו להפוך ציבור שלם חסר אונים, מבולבל, עצוב. למזלינו, מעמדו החזק של לפיד בתקשורת הוביל לכך שלא תקפו אותנו על זה.

וכך עד היום אנחנו מתהלכים בפנים חתומות של מתעלמים מהחרדים אותם הדרנו ממוקדי קבלת ההחלטות. גם כאלו שנוגעים אליהם. לא הבנתי מאיפה הגיע הרוע , ההדרה, הקשיחות המדומה.

ילדים יקרים,

אנחנו לא רק רעים. אנחנו גם לא מיד מבינים שזה יכול להרוס, לפגוע, להשאיר חותם לכל החיים.

כלום, אבל כלום לא צומח מרוע, שום דבר לא נבנה מציניות, ו'לרדת' על מישהו זה מעשה נמוך. בדר''כ הוא נובע מחולשה ומחוסר ביטחון. וזה כנראה הדבר המאפיין אותנו יותר מכל.

אהובים שלי,

לא תמיד אנחנו מבינים עד כמה אנו פוגעים גם בעצמנו. כי אי אפשר לבנות חברה שפויה על בסיס של רוע והשפלה של האחר.

בואו נבנה יחסים חברתיים אחרים, שיש בהם טוב לב ועזרה.

בואו נשמח, יחד.

נצחק, יחד.

בואו נלמד לקבל כל אחד, גם שונה, אחר, כי גם אני אחר וגם אני רוצה הכרה ואהבה.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים