חדשות

חיימוביץ היזהרי - היהודים באים!

ושוב - רייטינג חרדי, תמיד קל ותמיד מוכר * מיקי חיימוביץ פותחת את תכניתה החדשה בפרק על כיבוש החרדים * מסתבר שאפילו מיס טלוויזיה לא עומדת בפיתוי, במקום לייצר תוכן ערכי ואמיתי על בעיות חברתיות, מוסריות או ערכיות היא בורחת למקום הקל והפסול: הכפש את החרדים והצל את הרייטינג

נדמה שאין גבול לנבזות: מיקי חיימוביץ פותחת סדרה חדשה, ובפרומו היא בוחרת להתמקד בבעיה קשה מאוד: כיבוש המדינה על ידי החרדים. מעבר לרדידות השקופה, הצהובה, בה פונים להכפשת המגזר החלש והנוח על מנת ליצור רייטינג מתוך ידיעה שאיש לא ישלם על כך מחיר, שוב המסר הרעיל מחלחל: החרדים הם יצורים דמוניים, שההימצאות שלהם במרחב הציבורי היא בלתי לגיטימית. אנחנו, החילונים, בנינו את המדינה הזאת, והנה העכביש השחור משתלט עליה וזרועותיו המפלצתיות מגיעות כבר עד עפולה, רחמנא ליצלן. מי יודע מה עלול לעלות בגורלו של החזון הציוני אם המגמה האיומה תמשיך. 

סבתו של כותב השורות חיה בפולניה של ערב מלחמת העולם השניה. עוד בטרם עלה גל האנטישמיות ההיטלראי על רחובות וורשא היא סיפרה על איבה גלויה של התושבים על היהודים. "הרחובות הם שלנו, הבתים שלכם" הם אמרו, ובכך מיצו למשפט אחד את ההיבט אנטישמי על יהודי באשר הוא. נדמה שגם במדינת האפרטהייד החיימוביצ'אית לחרדים אין זכות קניין, ובכלל שהותם במרחב הציבורי מותנית בהסכמתו של החילוני, אדון הארץ, ובמרחבים מוגדרים המוקצים לכך.

המחאה כנגד התכנית חוצה מגזרים. כך למשל כותב דורון שרם, עורך ב"ידיעות אחרונות"

אהבת חיות ושנאת חינם
דווקא ביום שבו "כולנו מאוחדים ומתגעגעים לארץ ישראל הישנה והטובה" עלה פרומו מחריד לתוכנית החדשה של מיקי חיימוביץ'. ובמה יעסוק פרק פתיחת העונה? לא במערכת הבריאות הקורסת, לא בילדים הרעבים, לא באלימות הגוברת, אלא ב"פלישה החרדית" - כפי שזועקת הכותרת. 
שמות של ערים שנפלו קורבן לכיבוש החרדי מושלכים בזה אחר זה אל המסך בדפוס אדום על רקע שחור: עפולה! חיפה! טבריה! חדרה! בת ים! "תוכנית ההשתלטות של החרדים", נכתב באותיות 
ענק. חיימוביץ' מישירה מבט נוקב למצלמה שואלת בדאגה: "יכול להיות שגם בשכונה שאתם גרים יהיה רוב של חרדים?" ומבטיחה: "נטפל בהם בלי פחד". 
ועכשיו נחליף את המילה "חרדים" ב"יהודים", ואת בת ים וטבריה - בלונדון ובריסל. מה קיבלנו? אנטישמיות, שנאה, גזענות.
כנראה שבארץ ישראל הישנה והטובה אין מקום לחרדים. זו הבשורה של מיקי חיימוביץ'. היא שמטיפה לחמלה כלפי בעלי חיים, מבעירה שנאה כלפי קבוצה גדולה של אנשים. בושה!

 יותם זמרי מחדד

וואו, כל כך מפתיע, פרק הפתיחה של תוכנית התחקירים החדשה של מיקי חיימוביץ׳ עוסק בחרדים. אני בשוק, סוף סוף מישהו עוסק בזה. סעמק.
 
אלי ישי, יו"ר תנועת ש"ס ושר הפנים לשעבר כותב אף הוא בדף הפייסבוק שלו"הפלישה החרדית" כך מתחיל הפרומו לתוכנית חדשה בערוץ 2 בהנחייתה של מיקי חיימוביץ. כאילו החרדים הם קבוצה לא מקובלת, קבוצה מסומנת, "מוקצה" שלילית, שעדיף לה להישאר מתחת לרדאר ושחס וחלילה לא תתפרס ותגדל. זו כותרת עם גוון אנטישמי אנטי חרדית ומקוממת. מעניין מה היו התגובות אם הפרומו היה "הפלישה הערבית להרצליה". מדובר בהסתה! . בכוונתי לפנות עוד היום ליו"ר מועצת הרשות השנייה בדרישה כי יפעל להסרת הפרומו מחרחר הריב והשנאה הזה. החרדים אינם קבוצת מוקצה בחברה הישראלית, הם חלק בלתי נפרד ממנה. מחלוקת ושיח ענייני- כן, הקצנה וריב- לא.

ולך, מיס חיימוביץ, נזכיר רק כי למעלה מדור לפני שקמה תנועת חובבי ציון, ובודאי לפני שנוסדה הציונות כתנועה פוליטית, הגיעו לכאן חלוצים חרדים, בראשות תלמידי הגר"א מוילנא, החל מ1810 והפריחו כאן את השממה. הם בנו את היישוב החדש בירושלים, את העיר רחובות, אם המושבות פתח תקוה, ראש פינה ועוד. 

עד שפלשת לכאן. 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים