בתקשורת

הערב בבית שמש החרדים יחגגו והחילונים יפגינו

המוני תושבי בית שמש ישתתפו הערב במעמד הכנסת ספר תורה אותו כתב ר’ אליהו אבוטבול ז”ל אביו של ראש העיר ר’ משה אבוטבול • במרחק של 5 דקות הליכה תתקיים הפגנה חילונית שלא השלימו עם היבחרו בשנית של ראש העיר, וטוענים שתוצאות הבחירות זויפו, התושבים החרדיים מדווחים על אלימות והסתה מהצד החילוני

אלפים מתושבי בית שמש ישתתפו הערב במפגן מרשים לכבודה של תורה, בעת מעמד הכנסת ספר תורה להיכל בית המדרש ‘ממזרח שמש’, לרגל מלאות השנה לפטירתו של הר”ר אליהו אבוטבול ז”ל, שנפטר שנה שעברה במוצאי חג שמחת תורה.

רבי אליהו אבוטבול ז”ל, קיבל על עצמו באחרית ימיו לכתוב ספר תורה, ולשם כך החל לחסוך פרוטה לפרוטה עד שעלה בידו ושכר סופר יר”ש שיכתוב בשבילו ספר תורה. אולם, למגינת בני משפחתו, נפח את נשמתו עוד לפני שהושלם כתיבת ספר התורה. כעת, עם מלאות השנה לפטירתו, מקיימים בני המשפחה את מצוותו ומכניסים את הספר התורה במעמד מפואר לבית המדרש.

כתיבת האותיות תיערך בשעה 5:00 אחה”צ, בבית בנו ראש העיר בית שמש ר’ משה אבוטבול, המתגורר ברחוב ר’ חיים הלוי 3, בשעה 6:30 לאחר סיום כתיבת האותיות תצא התהלוכה לבית המדרש ‘ממזרח שמש’ שברחוב שפת אמת 5.

אלפים רבים מתושבי העיר בית שמש, ובראשם רבני העיר שליט”א, יגיעו להשתתף וליטול חלק במעמד האדיר לכבודה של תורה.

בשעה שאלפים מבני העיר יחגגו וישמחו בשמחת התורה, תתקיים מול בית העיריה, הממוקם במרחק של 5 דקות הליכה מהמעמד. הפגנה קולנית של תושבים חילונים שעדיין לא עיכלו את זה שר’ משה אבוטבול נבחר לכהונה שניה חרף ההסתה הקשה נגדו ונגד כל הציבור החרדי בעיר, וטוענים לזיוף תוצאות הבחירות.

יודגש, כי עריכת הכנסת ספר התורה ביום זה תוכנן לפני זמן רב, ומעניין לראות את התזמון. ח”כ רגב הודיעה כי תבוא להשתתף בהפגנה.

בימים האחרונים מתגברים הטענות של תושבי העיר, שמדווחים על הסתה פרועה בתקשורת החילונית שכבר גררה כמה מקרים אלימים.

על פי הדיווחים, הוכו אמש שלושה בחורי ישיבה בעת שחלפו סמוך למגדל המים. עדיין לא הוגשה תלונה במשטרה.

אבוטבול אמר אתמול, כי הוא אינו מאשים את תוקפי הנערים החרדים כי אם את המסיתים המפזרים שנאה ברחבי העיר, כדבריו. ראש עיריית בית שמש הוסיף כי ההשלכות של השתוללות חסרת רסן זו עלולה להוביל לקרע ולמלחמת אחים.

אבוטבול קרא לאנשי המחנה הלא-חרדי, שהפסיד בבחירות, לקבל את דין הבוחר ולהפסיק להכליל ולהשמיץ את כלל הציבור החרדי בעקבות מקרה אחד ויחיד של חשד לזיוף תעודת זהות

הבוקר, אמר אבוטבול, כי הוא ובני משפחתו מפחדים לצאת ביתם בשל התגברות ההסתה ואיומים על חייו: “במשטרה רוצים להצמיד לי אבטחה”, אמר. עוד אמר כי קיבל הצעות מהמחנה היריב כי יפסיקו להטרידו ולהסית נגדו בתמורת תפקיד בכיר.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים