חדשות

מכתב לאחינו החילונים

מכתב שהיה שולח משה גפני לציבור החילוני לאחר שיאושר חוק, שלמעט 1,800 עילויים בלחימה כל השאר יגויסו בכפייה לישיבות * סנקציות פליליות וייבוש תקציבי גם מהביטוח לאומי למי שלא יכנס לישיבה * המכתב הנרגש לפניכם.

שלום לכם אחיי החילונים. אני מבקש לפנות אליכם ישירות, מעל לראשם של הפוליטיקאים, העסקנים והעיתונאים שלכם - לא מ'יש עתיד' ולא מ'הבית היהודי' -  אותם שחושבים רק מה טוב להם פוליטית ואישית. בואו תשמעו איזה בשורה יש לי כלפיכם.

בראש וראשונה אומר לכם, שאני ממש לא שונא אתכם, אני אוהב אתכם, אתם אחי ורעי, רק רוצה בטובתכם, ופשוט רוצה שיהיה לכם עתיד טוב יותר, אופק מבטיח יותר ממה שיש לכם עכשיו.

אקח לדוגמה את גולן בן 17 מרמת גן, גודל במשפחה חד הורית כי אמא ואבא בגדו זה בזה, הוא מטופל ברווחה, אחיו הקטן נרקומן, ולבית הספר הוא מפחד ללכת כי חבריו איימו עליו אתמול עם אולר.

הוא שואל את עצמו את השאלה שכל אחד מאיתנו, כל אדם שיש לו ילדים, שואל את עצמו: איך אני יכול לסדר להם חיים טובים יותר משלי? הוא אומר לעצמו, אני מוכן להפוך את העולם בשביל הילדים שלי, אבל איך אני אעשה את זה?

הוא מבין שמשה דיין הוא לא יצמח, גם לא גבי אשכנזי, מקסימום ישחית את זמנו וזמננו 'בבמחנה', לא כל אחד בנוי לשירות צבאי מפרך, לעמוד בסכנת חיים הכרוך בלהגן על המדינה - וזה מה שיפה בצה"ל.

איזה סיכוי יש לו להקים משפחה נורמטיבית ולגדל ארבעה ילדים בהצלחה? רק עם הוא יעבור תהליך התרצנות וקניית ערכים פנימיים המספקים את האדם בלימוד תורה בישיבה.

וגולן, יהיה מאושר הרבה יותר כתלמיד חכם וראש ישיבה, וגם אבא שלו יהיה מאושר יותר כשהוא יוכל להקדיש את זמנו לאחיו הקטן שמוכשר ממנו לצבא.

בו נמשיך לטל בת 21 מאילת. בחורה חריפת מוח. מוכשרת. אולם אביה התעלל בה מינית ונמצא בכלא, ואימה מכורה לאלכוהול וזרקה אותה מהבית, בבית הספר היא דווקא הצליחה בלימודים, אולם גורל החיים העלובים שלה, זרק אותה לכלבים. מהצבא היא השתמטה בסעיף נפשי, וכיום היא מתפרנסת מתעשיית הזנות המשגשגת באילת.

היא לפעמים חושבת לעצמה בלילה, אוי! כמה אני כשרון מבוזבז, כמה יכלתי להיות אמא מאושרת ואישה מרוצה, ולהיות לדוגמה מתכנתת הייטק מוצלחת. ולנהל חיים פרודוקטיביים ויצרניים, כמו שכנתי לשעבר - אלישבע החרדית?.

אני אומר לכם חבריי וחברותיי החילונים היקרים לי, אנחנו עם אחד. אחים אנחנו. אני לא מבקש לכפות אליכם את אורחות חיי, והשקפותיי החרדיים. בואו להכיר אותי בלי מחסומי הפחד והחשדנות המאפיינים את השיח המתנהל עד היום בינינו.

ההתחייבות שלנו היא לקבל אתכם כמו שאתם, ההתחייבות שלכם היא להפסיק להתייחס אלינו כאילו אנחנו פרזיטים. אנחנו צריכים לחיות כאן ביחד. בלימוד התורה, בעולם החסד, בנטל הדמוגרפי, בחינוך ערכי וכבוד לזולת. במארג הסבוך של זכויות וחובות שמאפשר את קיומה של המדינה היהודית.

תבינו, העם היהודי עבר המון. הכחידו אותנו יותר מכל עם אחר בהיסטוריה. נרדפנו באכזריות שטנית ששום מוח קרימינאלי מסוגל להמציא. הפשע חוגג כל יום. ההתבוללות מזנבת בנו ללא רחם. שכנינו הערבים מתרבים יותר ויותר, הסכנה הדמוגרפית היא זו שלבסוף תכריע על עתיד מדינתנו הקטנטונת. הם לא מבחינים בין חילונים לחרדים. הם משריצים. 

שנים על גבי שנים, התקיים איזה שהוא חוזה לא כתוב, שהנטל הדמוגרפי עומד רק על החרדים. תבינו אפילו בן גוריון המיתולוגי שהיה חילוני שבחילונים, הבין שצריך לשחרר את בני הישיבות מצבא, למרות שאז 400 בחורי ישיבות - בפחות ממיליון ישראלים, היו נחוצים למלחמת השחרור הרבה יותר מכל בחורי הישיבות כיום. אתם הרי יודעים שכחצי מהצבא ג'ובניקים ומיותרים.

אולם זה נגמר. תבינו אותנו. זה לא מספיק. הערבים עולים עלינו. בואו תישאו בנטל. במקום הוללות, בליינות, הדוניזם, חד הוריות ופמיניזם. תיכנסו מתחת לאלונקה של העם היהודי. רק בלימוד תורה וערכים תורניים זה אפשרי להמשיך את השרשרת המפוארת שלנו להתקיים הלאה.

אי אפשר להמשיך ככה. ציבור כל כך גדול לא יכול לעמוד מן הצד ולהגיד לעצמו שהיהדות וחיי אדם אינה הבעיה שלו.

החוק הזה ייתן לכם את ההזדמנות להסיר את מחיצות העויינות, ולהפסיק להרגיש בכל פעם שאתם שומעים ברדיו את המילים "גבר אנס אישה בבת ים", או "סקר: חמישים אחוז מהנוער לא אכפת מנישואי תערובת", כאילו ברחתם מן המערכה. החוק הזה ייתן לכם גם את ההזדמנות לשפר את מצבכם היהודי, לתת לילדים שלכם הזדמנויות טובות יותר ממה שהיו לכם.

איך טל וגולן, יכולים להבטיח שילדיהם יישארו יהודים? שלא יסחפו לסמים וזנות? שיצליחו לגדל ולטוות הלאה את המשפחה היהודית בהצלחה? תבינו, אנו נכבד אתכם אז כמו שלעולם לא כיבד אתכם איש. בואו לראות את כל החילונים שהתקרבו ליהדות איזה מאושרים הם? כמה כבוד והערכה יש לנו כלפיהם? איזה מקסים! פשוט נפלא!

לא מזמן דיברתי עם מנהל ישיבה גדולה, שקלט בסתר 80 צעירים חילונים במקצועות פרה-תלמודיים. הוא סיפר לי על השמחה שלהם, על ההתלהבות שלהם, אבל גם על החשש שמישהו יגלה מה הם עושים.

אחיי החילונים, החוק הזה לא יפגע בצבא, אלא להיפך, הוא ישמור עליו. אנשים אינם צריכים ללכת לצבא ולהרגיש פראיירים בארץ היהודים כגנבים בלילה. המתמידים, אותם אנשים שיוגדרו כעילויים בלחימה, ימשיכו לשרת בצבא אבל לא כאנשים שחמקו מן החופש, אלא כיחידת העילית של החברה החילונית שהמדינה כולה גאה בגבורתם הפיזית וביכולת ההקרבה שלהם. מי ששונא חילונים לא היה חותם על כך לעולם.

לאחר שתעברו ללמוד בישיבות מספר שנים ותלמדו על בורא עולם ותורת החיים שהנחיל לעם היהודי, תיפולנה כל המחיצות, מסכות השנאה והעוינות, פצע מדמם שפוצע את לב העם היהודי יתחיל להירפא, וזו תהיה האבן הראשונה באיחוי הקרעים ותפירת אחדות בין כל חלקי העם היהודי.

אחיי החילונים האהובים והיקרים, החוק הזה אינו תחילתה של מלחמה בינינו, אלא תחילתו של הפיוס בינינו. הוא יסגור את הפצע שמדמם כבר שנים בליבה של החברה היהודית ויאפשר לנו חיים משותפים בלי שיחצצו בינינו מסכים של חשדנות ושנאת אחים.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים