חדשות

נשים חרדיות: לא ניתן לשר האוצר לעשוק את זכויתינו

כך מתכננות הנשים החרדיות לעמוד על זכויותיהן * במקום לצאת לרחובות, הן תצבענה ברגליים ותוכחנה כי זכויותיהן אינן נופלות מזכויות הגברים במדינה ואינן נתונות להתעמרות שר האוצר לפיד * הצטרפו לעצומה האזרחית הראשונה וגרמו למקבלי ההחלטות להבין שהכסף נמצא אצל הטייקונים

בשעות האחרונות קיבלו אלפי נשים חרדיות לכתובת המייל שלהן את ההודעה הבאה:

 

אחיות אל הדגל!!

העת היא לא עת לקיטורים, הגיע הזמן למאבק משותף נגד חורשי הרעה!

אנו קבוצת נשים עובדות המפרנסות את בעלינו לומדי התורה לגיונו של מלך. התארגנו יחד לפעול נגד ההסתה הנוראה ונגד הגזירות העומדות על פתחינו.

המייל הזה הוא פניה אלייך, אשת אברך העמלה לפרנסתה, אשר גוזרי הגזירות מאיימים עלייך לפגוע בך ובמשפחתך, לגזות את פת לחמך, ולשלול ממך זכויות אזרח בסיסיות.

מה את יכולה לעשות? לבד? כלום!!

מה כולנו יחד יכולות לעשות? המון!!

הנה כמה הצעות לפעולה:

הגזירה החמורה והמפלה ביותר כרגע היא שלילת הזכות לסבסוד למעונות לנשים שבעליהן לומדים, זה עוול הזועק לשמים, הלא ההנחה נועדה לאשה כדי שתוכל לעבוד, נוצר פה מצב בו האשה לכאורה "אשמה" בזה שבעלה לומד.

על פי ההצעה שהוגשה ישללו ההנחות למעונות מכל אברך מעל גיל 22 אלא אם כן הוא יעבוד לפחות 25 אחוז.

אנו יכולות להגיש יחד עתירה לבג"ץ, עתירה עליה תהיינה חתומות חמשת אלפים נשים שנשללת מהן הזכות להתפרנס בכבוד ולהאכיל את ילדיהן.

אנו יכולות להתארגן ולהלחם על הפגיעה בזכויותינו, אלו מאתנו העובדות במקומות עבודה מאורגנים יכולות לפנות להסתדרות ולבקש גיבוי למאבק ולשביתה עד להשבת הגזילה. [האם ידוע לך ששביתה של הבנות החרדיות באגף המחשוב בביטוח הלאומי תשתק כמעט לגמרי את המערכת? ומה עם משרד האוצר? ומשטרת ישראל? ועוד] ואין סיבה שההסתדרות עצמה לא תצטרף למאבק, אם היא תראה נחישות מצדנו.

לכל אחת מאתנו יש מאגר של מאות או אלפי כתובות מייל שנצברו במשך שנות עבודתנו, רבו מאתנו יכולות לכתוב בכשרון וברהיטות ולתאר את תת התנאים בהם לומדים ילדינו, את הפער הבלתי נתפס בין המציאות ובין מה שמתואר בשידורי התעמולה ההזויים של התקשורת החילונית, נאסוף כתבות כאלו, ונבחר ביניהן את הטובות ביותר, נפיץ אותן בין כל החברות במייל, וכל אחת תפיץ אותן הלאה לכל כתובות המייל שבמאגר שלה. ניתן במאמץ מאורגן להביא כתבות אלו אל מאות אלפי קוראים [זה לא גוזמה בכלל] וסוף האמת לנצח.

וישנם עוד רעיונות רבים נוספים שכבר עלו ועוד יעלו על ידכן. יש בינינו פרסומאיות, יועצות תקשורת, הנדסאיות מחשבים בכירות, רואות חשבון, וגם עורכות דין. ביחד הכח שבידינו עצום ובעז"ה נעשה ונצליח.

אז מה עושים?

דבר ראשון: מצטרפים לקבוצה על ידי שליחת מייל, והרשמות בעצומה, אין חובה להזדהות, אבל יש לשלוח שם או כינוי, מספר ילדים, ומקצוע.

דבר שני: להפיץ את המייל הזה בין חברותייך לעבודה ובין בנות משפחתך וכל מי שעשויה להצטרף.

דבר שלישי: להתחיל לפעול, חשבי על רעיונות, שלחי אותם במייל, ואנו נפיץ אותן בין כל החברות.

ביחד נוכל להסביר ולעמוד בגאון על השקפתנו וזכויותינו, להצהיר בגלוי, אנו מפרנסות את לומדי התורה שהעולם נברא בשבילם, ומגדלות את הדור הבא של תלמידי חכמים עמלי תורה, ואנו גאות בכך.

ביחד נוכל לפעול בכל הדרכים החוקיות העומדות לרשותנו ויש הרבה כאלה.

וביחד נוכל לקדש שם שמים.

הצטרפי אלינו למחאה, ותהיי חלק מאותן נשים שיעשו את השנוי, הצטרפי לעצומה ב                                                         http://www.atzuma.co.il/elhadegel

מי שיכולה לעזור ולהטות שכם בכל נושא תפנה לכתובת המייל  [email protected]

 

מדובר ביוזמה ראשונה מסוגה ובה נשים חרדיות המודעות לכוחן האדיר מנצלות אותו למען הדבר הבסיסי ביותר: זכויותיהן האלמנטריות להתפרנס בכבוד.

יצויין כי משפחות אלו רואות בחשיבות עצומה את המשך לימודי הקודש על ידי לומדי התורה ואברכי הכוללים, ומאידך הן נוטלות על עצמן את עול הפרנסה מבלי להזדקק לחסדי אחרים. בבורותו החברתית והכלכלית מבקש שר האוצר למנוע מהן זכות אלמנטרית זו, ובכך להפוך את כולן למשפחות רווחה נתמכות.

חשוב לזכור כי אכן בגופים שונים במדינה עובדות חרדיות רבות אשר עבודתן קריטית להמשך תפקוד המערכות שם, ואכן אם תתארגנה כולן לשביתה ייווצר כאוס חסר תקדים. דבר שאיש מן הצדדים אינו רוצה לרקאות, אולם איש גם אינו רוצה לראות פיות רעבים ונשים שזכות הפרנסה בכבוד נשללת מהן באכזריות ובחוסר צדק, בשם השוויון כמובן.

 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים