נכשלו

המאבק מספר אחת של אגודת הסטודנטים: לכלוא סרבנים חרדים

לא הזכות לקורת גג. לא האלימות המשטרתית. לא מתווה הגז. לא רצח נשים. לא הומופוביה. אגודת הסטודנטים בתל אביב משביתה את הלימודים רק כדי שעוד חרדים ילכו לצבא. ואולי: כדי שיושבת הראש תוכל לרוץ לכנסת

אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, בהובלת היו"ר ענבר הוכברג, תשבית היוםאת הלימודים באוניברסיטה למשך שעה וחצי במחאה על ביטול חוק "השוויון בנטל", שנחשב לאחד מההישגים הפרלמנטריים העיקריים שהצליחה להעביר מפלגת "יש עתיד" בכנסת הקודמת. השבתת הלימודים מתקיימת בתמיכתם של הסגל הבכיר, הזוטר והמנהלי של האוניברסיטה, ש"רואים חשיבות במעורבות סטודנטיאלית בסוגיות מרכזיות בחברה הישראלית", כפי שכתבו במייל שנשלח לסטודנטים.

כך, למשך שעה וחצי, תשבית אגודת הסטודנטים את הלימודים לטובת "הפגנת ענק", בנוכחות מי אם לא ח"כ עופר שלח מסיעת "יש עתיד". בהפגנה צפויים למחות מאות סטודנטים וסטודנטיות על הנושא שבעיני האגודה הוא הנושא החברתי והאי שוויוני הכי בוער בחברה בישראל היום והוא ביטול סנקציות פליליות על סרבני גיוס חרדים מעל לגיל 21.

תחשבו רגע על עצמכם ועצמכן, בתור סטודנטים בעבר או סטודנטיות בהווה: האם נושא ביטול הסנקציות הפליליות על סרבני גיוס חרדים מעל לגיל 21 נמצא ברשימת עשרת הנושאים החברתיים החשובים ביותר שלכן? כנראה שלא. ומה לגבי רשימת חמישים הנושאים או אפילו רשימת מאה הנושאים? אנחנו די בטוחות שאם היו נשאלים הסטודנטים הלומדים באוניברסיטת תל אביב על איזה נושא יהיו מוכנים להשבית את הלימודים ולצאת להפגין, כנראה שאף סטודנט או סטודנטית לא היו בוחרים לצאת להפגין נגד ביטול סנקציות פליליות על סרבני גיוס חרדים מעל לגיל 21.

לא מאבק על קורת גג כזכות יסוד לכולן, לא מאבק נגד אלימות משטרתית כלפי יוצאי אתיופיה, לא מאבק נגד מתווה הגז והשתלטות טייקונים על משאבי טבע – מה שדחוף עכשיו זה להכניס חרדים לכלא.

 

רק אתמול נרצחו עוד שתי נשים ברמלה, בשבוע שעבר נרצחה צעירה בת 20 ביפו, בתחילת החודש סוהא מנצור מטייבה ובחודש שעבר נרצחה סלמלק טסרה בנתניה. שש נשים נרצחו רק בחודש ספטמבר, כשגופתה של אחת מהן נמצאה שרופה! לפחות 20 נשים נרצחו ב-2015 בידי גברים, אך האם תשבית האגודה את הלימודים ותקרא לסטודנטים להפגין נגד אלימות כלפי נשים? תגייס פעילים ופעילות לנושא? תפרסם כרזות ברחבי הקמפוס שימומנו מדמי החבר לרגל קמפיין בזק בחודש בו נציין את יום המאבק הבינלאומי לאלימות נגד נשים?

האגודה גם קראה לסטודנטים וסטודנטיות להגיע למצעד הגאווה בירושלים, אבל האם היא השביתה את הלימודים לאחר ששירה בנקי ז"ל נרצחה ושישה צועדים וצועדות נדקרו, או כאשר בוועדת החקירה לא נמצא שום אשם?

קליק לכתבה המלאה

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים