אלימות

סקר: חרדים יותר נפגעים מאנטישמיות

מחקר ייחודי גילה כי כמות מקרי האנטישמיות נגד יהודים חרדים גבוהה במיוחד. בנוסף נמצא כי רבים מהמותקפים לא פנו למשטרה וכי נתונים הרשמיים של האנטישמיות בבריטניה אינם מדויקים.

מחקר ייחודי שנערך בבריטניה מלמד כי האנטישמיות כלפי חרדים גבוהה מזו שמופנית כלפי יהודים שאינם נושאים סממני זיהוי חיצוניים. הסקר, שבוצע על ידי אתרAntiSemitismWatch.com בקהילות דתיות וחרדיות ברחבי בריטניה, מצייר תמונה מטרידה מאוד ביחס למצב האנטישמיות בממלכה המאוחדת. 

בסקר, שנערך בין החודשים מרץ-מאי בשנת 2015,  השתתפו 356 יהודים חרדים ודתיים מרחבי בריטניה. 56 אחוז השיבו כי הם משתייכים לקהילות חסידיות או חרדיות, ואילו יתר המשיבים זיהו עצמם כשייכים לקהילות יהודיות דתיות מסוגים שונים. 
 

על פי המידע שבאתר, הסקר ניסה לבחון את חוויות היום יום של יהודים שניכרים כיהודים כלפי חוץ, זאת על ידי התמקדות בקהילה הדתית.77 אחוזים מהמשיבים לסקר אמרו כיהם חוו אנטישמיות ב-12 החודשים שקדמו לשאלון. מתוכם, 49 אחוזים היו עדים או חוו לפחות שלושה אירועים אנטישמיים, ואילו 8 אחוזים חוו יותר מעשרה מקרים אנטישמיים.

82 אחוזים חוו אנטישמיות מילולית, 38 אחוזים חוו הטרדה או הפחדה, 30 אחוז חוו אנטישמיות בצורה לא ישירה, 23 אחוזים חוו נזקים לרכושם, 10 אחוזים חוו אנטישמיות פיזית ואילו שלושה אחוזים דיווחו על אנטישמיות במקום העבודה. 

מתשובות המשתתפים בסקר עולה כי למרות העלייה בכמות האירועים האנטישמיות מרבית התקיפות לא דווחו. "59 אחוזים מהמשיבים לא דיווחו על אירועים אלה למשטרה או לארגונים העוסקים בנושא" נכתב. "דבר שלחלוטין גורם לנתונים הרשמיים של האנטישמיות בבריטניה להיות לא מדוייקים". 

54 אחוזים מהיהודים שדיווחו על ההטרדה סיפרו כי הם מרוצים מהתגובה של המשטרה או הארגון העוסק בנושא. 70 אחוזים מאלה שלא דיווחו על המקרים אמרו כי לדעתם "דבר לא יקרה או ישתנה" אם ידווחו. 
87 אחוזים העידו כי אין מקום לספק: האנטישמיות בבריטניה התגברה בשנה החולפת, דבר שהביא 58 אחוז מהמשיבים להחליט כי הם אינם בטוחים או לא מאמינים כי "הקהילה היהודית בבריטניה בטוחה". 

קליק לכתבה המלאה

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים