אלימות

חילונים נגד חרדים: "דוסים מסריחים, תסתלקו לאיראן"

האם העיר אשדוד בדרך להפוך לבית שמש? המחלוקת סביב פתיחתו של הקניון החדש בעיר בשבת מביאה תושבים חילונים להתבטא בצורה חריפה כנגד חרדים. "טפילים, דוסים מסריחים, ברברים" נכתב באתר מקומי. הנציגים החרדים במועצה בשיחה ל"כיכר השבת": "יש מי שדואג ללבות את האש והמחלוקת באשדוד"

אשדוד בדרך להפוך לבית שמש? הפולמוס סביב פתיחתו של מרכז הקניות החדש באשדוד המאפשר לעסקים המאכלסים אותו לפתוח את שעריהם בשבת, מספק חומר בערה ומתסיס את האווירה בין הציבור החילוני והציבור החרדי בעיר. 

לאחר שעסקנים חרדים הודיעו אמש (ראשון) כי בכוונתם לארגן חרם צרכני על המתחם החדש, תושבים חילונים הביעו את זעמם נגד ה"כפייה הדתית" לדבריהם, ולא בחלו במילים קשות כנגד התושבים החרדים בעיר. עסקן חרדי בכיר בעיר הזהיר היום (שני) בשיחה עם "כיכר השבת" כי "היחסים בין המגזר החרדי לחילוני בעיר עומדים בפני קריסה מוחלטת".

"פינגווינים מסריחים, יכולים לנדוד לאלסקה"

בתגובות לידיעה שפורסמה בנושא במקומון האשדודי "אשדוד 10" נאמר בין היתר: "פינגוינים מסריחים יכולים לנדוד לאלסקה"; "בסוף אשדוד תהפוך להיות כמו 100 שערים"; "איראן זה כאן!!!". בידיעה עצמה הוגדרה התנגדות החרדים לפתיחת המקום בשבתות כ"צביעות".

"אני חילונית שגרה ועובדת באשדוד מזועזעת מכך שהציבור החרדי = מי שלא עובד, שחלק גדול מהציבור החילוני מפרנס אותו, נותן תכתיבים לכולם איך לחיות ומתי ואיפה לקנות או לא לקנות... איזה מן דבר זה... שיתחילו לצאת למעגלי עבודה ויתחילו לפרנס את עצמם... קודם.. לפני שיכתיבו לנו איך לחיות את חיינו" כתבה אחת הגולשות.

"דוסים מסריחים (...). להעיף את הברברים מאשדוד מייד. גם בסטאר סנטר הטפילים האלה עומדים מול יוחננוף ומתנפלים על אנשים עם הטפילין (במקור) שלהם. הגיע הזמן לפתוח את כל החנויות בעיר וגם אוטובוסים כמו בכל עיר נורמלית. את הדבילים השחורים להעיף לבני ברק בחזרה" כתב גולש אחד.

קליק לכתבה המלאה

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים