אלימות

מתוצאות ההסתה: סקל חרדי בביצים וצייץ "חחחחחח"

ההסתה נגד בני המגזר החרדי מגיעה לשטח: בסרטון שעלה לרשת, נראה צעיר משליך ביצה לעבר רוכב אופניים חרדי. את תיאור הסרטון שהעלה הצעיר ליוטיוב הוא חתם ב"חחחחחח

ההסתה נגד המגזר החרדי שוברת שיאים, ומשפיעה שוב ושוב על השיח ברחוב הישראלי: צעיר תיעד את עצמו כשהוא משליף ביצים לעבר חרדי, העלה את הסרטון לרשת היוטיוב, וצייץ תחתיו "חחחחחח".

הצעיר, שהעלה את הסרטון לערוץ יוטיוב הנושא את השם "מוטי לוי", אולם אינו מוכיח כי זהו אכן שמו של האדם שעומד מאחוריו, פירט את המניע למעשה שביצע בכך שלחרדים אין אומץ להתגייס לצה"ל.

בסרטון, נראה חלק מגופו של הצעיר, כשהוא אומר, ככה"נ לאדם נוסף שעמד בסמוך אליו וצילם את האירוע: "אל תצלם את הפנים שלי, שמעת?".

משליך הביצה משמיע קללות ונאצות כלפי המגזר החרדי, שאת רובן נאלצנו לצנזר. ולאחר מכן, כשאדם חרדי הרכוב על אופניו עובר בסמוך אליו, הוא אומר "הנה, עכשיו אני הולך לדפוק לו ביצה".

החרדי, שנראה מופתע מהאירוע, מנסה לפנות עם אופניו לסמטה צדדית, אולם הביצה נראית כפוגעת בו.

כאמור, לא ברור מי עומד מאחורי הסרטון.

'כיכר השבת' פנה לפרופיל היוטיוב שהעלה את הסרטון בניסיון לקבל את תגובתו למעשה החמור.

יאיר טיילור מפרויקט דוסים העוסק בהסברה חרדית ברשת, מסר בתגובה כי "מחריד להיתקל בפירות ההסתה של מפלגות חסרות אחריות המנסות לצבור קולות תוך הסתה פרועה כנגד כלל בני המגזר החרדי".

אמש, במהלך אירוע זיכרון לראש הממשלה המנוח יצחק רבין ז"ל, אמר ח"כ ישראל אייכלר, כי "ההסתה נגד הציבור החרדי לא תעשה טוב לאף אחד מאזרחי המדינה. ידינו לא תורם נגד יהודים אבל אם אנחנו לא נוכל לחיות בארץ הזאת, עקב הרדיפה השלטונית, ניקח את מקל הנדודים ומרכזי התורה יעברו מארץ ישראל לגולה".

קליק לכתבה המלאה

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים