חדשות

הוגשה תלונה כנגד סגן שר האוצר מיקי לוי

בעקבות התבטאותו החמורה של חה"כ מיקי לוי כנגד הציבור החרדי * הגישה תנועת אומ"ץ קובלנא לועדת האתיקה בכנסת * מזהירים: השימוש בביטוי "טפילים" גובל בהסתה נגד הציבור החרדי

יו"ר אומ"ץ אריה אבנרי הגיש היום (יום ה) לועדת האתיקה של הכנסת קובלנא כנגד ח"כ מיקי לוי, בגין התבטאותו החמורה כנגד המגזר החרדי אותם הגדיר כ"טפילים", התבטאות שגררה זעם ציבורי נרחב שאף הובילה להתנצלותו מעל גבי בימת הכנסת.

בדבריו כותב אבנרי כי: המדובר בהתבטאות חמורה ואומללה אשר אינה מכבדת את כבודה של הכנסת ואינה הולמת את מעמדו של חה"כ לוי כחבר כנסת. שימוש בביטוי חמור כנגד הציבור החרדי,  כינו עמים ללא מדינות, כגון היהודים והצוענים כ"גזעים טפילים". דבריו של חה"כ לוי מהווים התבטאות  הגובלות בהסתה נגד הציבור החרדי בכללותו, ויש לראותם בחומרה רבה ולגנותן מכל וכל.

בהמשך מדגיש אבנרי כי ע"פ החלטת ועדת האתיקה הוועדה לא תנקוט בריסון בהתייחסות לשימוש פוגעני הכולל דימויים מעולם התוכם של השואה, וכי התנצלותו של מיקי לוי אינה מספקת:

תנועת אומ"ץ מודעת לכך, כי חבר הכנסת לוי התנצל בשידור על התבטאות זו, אך הדבר קרה אך ורק לאחר שהשדרן הפנה את תשומת ליבו לעניין, ואין בכך בכדי להפחית את חומרת העניין

את פנייתו מסיים אבנרי בתקווה כי ימוצה הדין עם הח"כ הטרי.

את תגובת ח"כ לוי נצרף לכשתתקבל

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים