זעם נשי

הרבנים האתאיסטים החדשים של ישראל

באיזה תחום (חוץ מפוליטיקה כמובן) תוכל לקבל תואר שלישי בלי לסיים תיכון? * מה לא עושה מדינת היהודים בהגדרה כדי לעשות צחוק מעצמה? * ובאיזו דת אתה יכול להחשב לרב וסמכות רוחנית כשאתה מגדיר את עצמך אתאיסט?

נסו לענות לי בכנות. מה היה קורה אילו  קיבלתם כרגע הוראה דחופה מרופא ללכת ולקנות כדור נגד זיהום המתפשט בגוף ובהגיעכם לבית המרקחת עם המרשם, הרוקח מתחיל לשכנע אתכם שהכדור הזה מיותר ולא יקרה לכם כלום אם לא תיטלו אותו. ההסבר שלו אולי נשמע הגיוני, אך הרגע שמעתם את הרופא מזהיר אתכם...

הייתם בורחים מהמקום בהלם ורצים לחפש אחר רוקח הגון שיתן לכם בדחיפות את הכדור? הייתם צועקים עליו? הייתם רצים לחפש את המנהל הבכיר כדי להביע בפניו את הזעזוע שלכם? אולי הייתם משלבים בין כל האפשרויות?

אני לא הייתי שותקת ובוודאי שלא הייתי סומכת על כזה רוקח שיעבוד בבית המרקחת של קופת החולים בה אני מבוטחת.

 

על פי החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, מועצות אזוריות ברחבי הארץ יורשו להעסיק רבנים רפורמים במימון המדינה. התואר של ה"רבנים" הרפורמים מקבל הכרה ומימון בשם הדת. סליחה, מישהו יכול להסביר לי מי הרוקחים שערבבו לי את התרופות?

 

תנו לי להבהיר נקודה מסוימת. כדי להיות רופא צריכים ללמוד הרבה מאוד שנים. אולי לא כולם יודעים, אך גם כדי להיות רבנים על פי הדת היהודית, צריכים ללמוד הרבה מאוד שנים ולעבור הרבה מאוד מבחני הסמכה ולדעת את כל ההלכות, האיסורים וההיתרים בעל פה. לא בערך ולא כמעט, אלא הכל כל צריך להיות ברור ומובן. מי שלא עומד בתנאים, לא יקבל הסמכה לרבנות. להיות רב זה לא רק להתלבש בבגדים מרשימים ולהסתובב עם גבאים.

 

אנו חיים במדינת ישראל והדת שלנו היא הדת היהודית, תודה לקל. בדיוק בשל כך, הרבנים שלנו הם סמכות עלינה שנבחרו בקפידה על פי קריטריונים מחמירים של היהדות. והנה, מגיעים אנשים, אולי אפילו נחמדים מאוד וחייכנים, אך ממש לא רבנים של דת יהודית ומקבלים הכרה בתואר שלא יכול להגיע להם למרות המידות הנעלות שלהם. מישהו כאן לגמרי התבלבל בין תואר רב לבין "רב" רפורמי.

 

לרפורמים, עם כל הכבוד וההערכה שיש לי לבני אדם, חוקים והסברים משלהם לתורת משה. הרפורמים מגדירים את עצמם כזרם דתי מודרני וגמיש יותר מהיהדות. הבנתם את זה? לרפורמים לא מתאימים כל חוקי התורה ודקדוקיה, גדרותיה וסייגיה, אז הם ככה מעגלים פינות שם, חותכים קצוות שם והופכים את הדת היהודית לצחוק אחד גדול. אולי את הבסיס הם העתיקו, אבל הקימו לעצמם דת חדשה לחלוטין שפניה אינם כפני היהדות כלל וכלל.

 

שלא תטעו, אין לי בעיה שישבו בבית ויקיימו מה שמתחשק להם. אני בעד העובדה שכל איש ואיש יחיה כרצונו. באמת! אין לי כוונה לכפות את הדת שלי על אף אחד ואין לי רצון לגרום לאי מי להתנהג בצורה שאינה מוצאת חן בעיניו. אך אין זה אומר שאני מוכנה לראות אנשים כאלו משמשים כרבנים בשם הדת היהודית. הדבר הזה הוא בלתי הגיוני, הוא נראה כמו לגלוג בפה מלא לדת היהודית. בעיניי אישה יהודיה כמוני, זה בדיוק כמו לראות עכשיו את החשמלאי, עושה טובה לחברו העורך דין והולך להחליף אותו יום אחד בדיונים בבית המשפט. נראה לכם הגיוני?האם אוהדי כדורגל יכולים לקבל תקציב ממשרד הדתות לדת הכדורגל שלהם?! לא.

הדת היהודית הינה דת אלוהית שכוחה בהעברת דבר האלוהים במסורת. הרופרמים לעומת זאת מציעים וממציאים דת חדשה פרי גחמת בטנם - כאשר האלוהים ממלא את פונקציית היועץ הפנסיונר שמתחשבים בו מפאת גילו וכבודו.
 

מגיע לרפורמים זכויות? בכיף, אבל איפה?

אין להם מקום כרבנים בדת היהודית. בבקשה, שימצאו להם הגדרה שתקבל הכרה בשם דת כלשהי בארץ ישראל ושיעשו מה שבא להם.

 

אפשר ולאחר בחינה הם יזכו לתקציב דת בצדק. כמו הנצרות והאיסלאם. אך רק לאחר בחינה עניינית האם הם ראויים לשם דת. שהרי "דת" משמעותה "חוק מחייב" ורפורמים - כשהחוק לא נראה - מוחקים אותו מספר החוקים...

 

מה העקשנות המטורפת הזאת להיכלל בתארים של רבנים אורתודוקסיים?

מעניין אם זה משום שאין להם מספיק כוח ואפשרות להשיג לעצמם הכרה תחת הדת שהמציאו לעצמם, או כי עמוק בתוככם הם מחפשים את דרך האמת. עד שימצאו את התשובה, שילכו בבקשה לדרכם ושיעזבו אותנו ואת הדת שלנו לנפשה.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים