נכשלו

לוחם החרדים רמס את החוק

הלוחם נגד זכויות החרדים הורשע במעילה בכספי לקוחות * עורך הדין יהודה רסלר שלחם למען גיוס בני ישיבות ושידורי טלויזיה בשבת נתפס בקלונו לאחר שמעל בכספי לקוחותיו כשהוא רומס בברוטליות את כל ערכי המקצוע, כלשון ההרשעה * עמיתיו חוששים להוצאת שם רע לענף בו עסק

במשך עשרות שנים נקשר שמו של עו"ד יהודה רסלר למאבקים ציבוריים שזכו לחשיפה רבה באמצעי התקשורת. כך, למשל, רסלר (75) ניהל מאבקים למען שידורי הטלוויזיה בשבת, לגיוס בחורי הישיבות ולהארכת שעון הקיץ. רסלר אף נהנה בעבר מדימוי של עורך דין עשיר והחזיק בבעלותו מטוס פרטי.
לאחרונה הורשע רסלר על ידי בית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין במחוז תל אביב בעיקרי הקובלנה המשמעתית שהוגשה נגדו. רסלר, ברוב דעות, הורשע בשתי עבירות של שליחת יד בכספי לקוח. שופטי בית הדין קבעו כי המקבילה של עבירה זו בחוק העונשין היא עבירת הגניבה. כמו כן, רסלר הורשע פה אחד בעבירות של אי־החזקת כספי פיקדונות בחשבון פיקדון נפרד ובעבירות של מעשים הפוגעים בכבוד המקצוע.
במרכז הקובלנה עומדת עיסקה שנחתמה בין חברת פז לבין יוסף כספי ואברהם לוי, שהיו לקוחותיו של רסלר. השניים מכרו לחברת פז קרקע ברמת השרון אשר עליה נבנתה תחנת דלק. התמורה למכירת הקרקע היתה 9.5 מיליון שקלים. את כסף זה התחייב רסלר להפקיד בשני חשבונות נאמנות: 5 מיליון שקלים בחשבון נאמנות משותף שלו ושל פרקליט חברת פז, שנועד לתשלומי מסים ולמינהל מקרקעי ישראל, ו־4.5 מיליון שקלים בחשבון נאמנות על שמו בלבד, שהיה אמור להגיע לשני לקוחותיו לאחר אישור מינהל מקרקעי ישראל והעברת הזכויות על שם פז.
ואולם, רסלר הפר פעם אחר פעם את חובותיו כנאמן ולא העביר את 5 מיליון השקלים לחשבון הנאמנות המשותף - ובמשך תקופה ארוכה אף לא פעל לפתיחת חשבון כזה. זאת "למרות עשרות פניות בעל פה וכן פניות בכתב מצד פז... ניתן היה לצפות שיפעל בדרך אחרת, מהדרך הקלוקלת שבה פעל", נקבע בהכרעת הדין.
קליק לכתבה המלאה

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים