נכשלו

התנועה בלי איכות השלטון

התנועה לאיכות השלטון מפרסמת בפייסבוק נתונים לפיהם קצבת האברכים עלתה במאות אחוזים על סמך נתונים מגמתיים ומעוותים

התנועה לאיכות השלטון עוררה היום סערה בפייסבוק לאחר שפרסמה נתונים מעוותים אודות קצבת האברכים ויצרה הסתה ותגובות שנאה כנגד הציבור החרדי.

מדובר במלגה המוענקת על ידי משרד החינוך ללימודי השכלה תורנית גבוהה, בסך 750-918 ש"ח לאברך (בהתאם למספר האברכים) וקוצצה באכזריות בימי ההסתה של לפיד בשיעור דרסטי של 50%, בימים אלו ולאחר שפוטר לפיד מתפקיד שר האוצר, תוקן העוול המשווע והוחזרו המלגות לשיעורם הקודם בסך כ-850 ש"ח מיום הקמת הממשלה כפי שסוכם כבר בהסכם הקואליציוני.

גם לו הייתה התנועה לאיכות השלטון "מסתפקת" בהטעייה זו ומציגה את תיקון הגרף כ"זינוק של 100%" היה זה עוול והטפלות מיותרת ל"כבשת הרש", אולם היא הגדילה לעשות ופרסמה נתוני כזב ולפיהם אברך מקבל 3,515 ש"ח, סכום שאינו קיים במציאות ושימש רק כתשלום רטרואקטיבי חד פעמי לתיקון הפער על פי ההתחייבות מעת הקמת הממשלה שבוצעה רק עתה, תוך שהיא מכתירה זאת כ"תוספת של 800%" כאשר לנתונים המוטעים צורף צילום מסך מתוך התכנית "הכל כלול עם סיוון כהן".

כמובן שהפרסום המעוות גרר תגובות שנאה רבות וקשות כנגד האברכים וכלל הציבור החרדי, שהותקפו כנצלנים ופרזיטים, זאת למרות שכאמור מדובר בהשתתפות סימלית של המדינה בתמיכה באלו שבחרו להקדיש את חייהם למען מסורת העם היהודי.

כך למשל כותבת הגולשת הדר טל, מסוכנות התיווך "רימקס" בבקעת אונו

תתבייש לך להשוות סטודנט שמשלם את שכר הלימוד שלו בעצמו בגובנ עשרות אלפי שקלים ונאלץ לעבוד תוך כדי כדי לחיות לתלמידי ישיבה שלא תורמים כלום למדינה חא עובדים משריצים ילדים בלי סוף מקבלים קצבאות לא הגיוניות ועוד מרשים לעצמם לדרוש עוד מה ההשוואה פה לסטודנטים ולאזרחים עובדים ותורמים מגיע פי מליון יותר ממכם אתם אוכלי חינם וזה נמאס !!!!

במקום אחר היא משתמשת בסופרלטיבים מקוממים אשר שימשו גורמים אנטישמיים לאורך הדורות וכותבת

גם אם זה חד פעמי עדיין לא מגיע להם העלה ב100% בקצבאות של אברכים ותלמידי ישיבה לא מגיע להם שקל מי שלא תורם למדינה מי שלא עובד מותך בחירה ומשריץ ילדים בלי סוף כדי לחיות על חשבון אחרים לא מגיע לו שקל דיצאו לעבוד כמו כול אזרח חילוני הם לא שונים או יותר טובים ובטח שלא מגיע להם זכויות יתר על עצם היותם אוכלי חינם!!!!!

כאמור, מדובר בדוגמא זעירה אך מייצגת הממחישה את התגובה לגירוי הרגשי אשר נוצר במוחה של הגולשת לאחר שנחשפה לפוסט השערורייתי. גם גולשים אחרים הגיבו באורח דומה. אולם חשוב לציין כי גולשים רבים, גם כאלו שאינם דתיים, התקוממו מאוד נגד הפוסט המשסע והמלבה קיטוב ושנאה. ביניהם בלטה עו"ד גליה גבעולי שפנתה מעל גבי דף הפייסבוק לתנועה ומחתה על הפוסט החמור

הפוסט הזה מקומם ולא מתאים לתנועה רצינית כמו התנועה לאיכות השלטון, פשוט בושה וחרפה!
מהפוסט מבינים, וכך גם רואים בתגובות לפוסט, שהקצבה החודשית של אברך או תלמיד ישבה עלתה פי שמונה. האם זו האמת?
בודאי שלא! מדובר למעשה בהחזרת הקצבה לסכום שהיתה לפני גזירות לפיד. כלומר, ההקצבה החודשית השוטפת לאברך כולל (תלמיד ישיבה נשוי) היתה ביולי 2015 432 שקל, וכעת תגדל ל–859. ההקצבה לתלמיד ישיבה גדולה (לרווקים בני 18 ומעלה) היתה 240 שקל, וכעת תגדל ל–477 שקל.
אלו העובדות הנכונות, הצגת הדברים עם התמונה המצורפת, ממש גובלת בהסתה.
זאת ועוד, דף הפייסבוק שלכם משמש כאכסניה להסתה והשמצות על חרדים, כגון: ״חרדי מסריח״, אני מצפה ממכם לתיקון הפוסט, לדיוק בעובדות ולמחיקת התגובות המסיתות.

חשוב לזכור כי אין זו הפעם הראשנה שה"תנועה לאיכות השלטון" נפלה ברשת. כבר בשנת 2012 היא פרסמה נתונים מעוותים על מה שהיא כנתה "תלוש השכר של האברכים". בתחקיר שהעלנו כאן שללנו מכל וכל את הנתונים. לאחר פנייתנו הסירה התנועה את הפוסט אולם הבהירה כי הוא עדיין משקף את ערכיה. בעקבות אותו פוסט קרא אוהד התנועה להשמיד את החרדים. אמינותו של הגוף המכנה את עצמו "התנועה לאיכות השלטון" התערערה כבר אז, עד שחברים רבים ביטלו את שותפותם בגוף הנ"ל ואף השחיתו את התעודה המצביעה על כך. 

את תגובותיהם של התנועה לאיכות השלטון וסיוון כהן נפרסם לכשתתקבלנה.

צילום מסך: הנתונים המעוותים
צילום מסך: טענה להגדלה של 800%

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים