וידאו

האמת על התינוק ההומלס באלעד

תחקיר צינור לילה חושף את האמת מאחורי הכותרות "הומלס בן 3.5" באלעד

ביום חמישי האחרון המדינה כולה סערה עקב סיפור ההזנחה לכאורה שהתרחש בעיר אלעד. בכלי תקשורת רבים דיווחו על ילד בן פחות מ-4 המשוטט לבדו ברחובות וישן תחת קרטונים ממש כמו חסר בית. אתרי האינטרנט והעיתונים השונים זעקו "הומלס בן 3.5" וגם בתקשורת החרדית הסיפור זכה לכותרות רבות.

באחד האתרים אפילו ציטטו לכאורה גורמים במשטרה שאמרו "הפעוט משוטט לבדו ברחובות כבר כמה ימים וישן בתוך קרטון" ובתוכניתו של רינו צרור בגלי צה"ל עלה לשידור מפקד תחנת ראש העין, סנ"צ איקו שחר שאמר : "מצאנו בן 3.5 ישן בתוך תיבה במרכז המסחרי באלעד, הוא היה מפוחד ומבוהל".

למרות הדברים הקשים שהציג מפקד התחנה, משיחה של מערכת 'צינור לילה' עם קצין המבצעים וראש העיר אלעד, עולה כי מדובר במקרה פשוט בו איבד הפעוט את אחיו הגדול לזמן קצר בלבד. "הילד אבד לאחיו והיה לבד בערך שעתיים וחצי, הוא אמנם היה לבוש בבגדים מוזרים, אך הוא בהיחלט היה במצב טוב, לבוש בגדים, חבוש כיפה ומסורק", הסביר אפי שטרן הקמב"צ.

על דברי קצין המבצעים הוסיף ראש העיר אלעד ישראל פרוש שאמר "הבנתי שמה שלא יהיה אנחנו לא נצא טוב כי אנחנו חרדים, צריך להפסיק להסתכל על התפל ולהתעסק בעיקר. אנחנו לפני חג הפסח וזה הזמן לחזור להיות כולנו אחים". אל דברי ראש העיר והקמב"צ מצטרפים גם גורמי הרווחה בעיר שמסרו: "הילד אכן  נעלם לפרק זמן של כשעתיים וחצי בלבד".

בשיחה ראשונה מאז המקרה מספר אביו של הפעוט את שאירע. "חזרתי מארוחת הצהריים בשעה שתיים בערך, אישתי התקשרה אלי ואמרה לי שהבן הגדול איבד את אחיו התינוק", סיפר האב שהוסיף כי לאחר מכן התקשר לגורמי הרווחה ולמשטרה על מנת לאתר את בנו.

בסביבות השעה חמש בערב, קיבל האב המודאג שיחת טלפון מהמשטרה, אז נאמר לו שבנו הקטן נמצא והוא במצב טוב. האב מדגיש כי בנו יצא מהבית לבוש, מסודר ולא מוזנח בשום צורה. "הוא לא היה מוזנח, אלא רק נשכב בפינה מוצלת ליד קרטון שזה כנראה מה שיצר את הקשר המקרי, בעקבותיו התחילה הסערה. הבן שלי יצא מהבית מצוחצח ולבוש, הוא לא היה מוזנח בשום צורה", הוא מסר.

קליק לכתבה המלאה

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים