חדשות

משרד הבריאות: נחייב את מתנדבי ההצלה להוציא תעודת בגרות

23 שנים לאחר שהוקמו ארגוני ההצלה החרדיים ובהם אלפי מתנדבים העונים למאות קריאות מידי יום ומצילים חיי אדם, מגיעה שרת הבריאות הנוכחית בדרישה קנטרנית לחייב את המתנדבים בתעודת בגרות * יצויין כי לימודי התעודה אינם רלוונטים להשכלה ולהכשרה הנדרשת וכי רבים מבין המתנדבים מעבירים בעצמם את הקורסים הנ"ל

בחוזר שהוציא משרד הבריאות להסדיר באופן רשמי את שירותי הרפואה הדחופה והכשרת החובשים, מופיע סעיף חמור המשליך על המשך מענק שירותי רפואת החירום בישראל: הדרישה הבלתי סבירה של הוצאת תעודת בגרות או שות ערך לתעודת בגרות כתנאי מקדים לקבלה לקורסים אלו. חשוב לציין כי בניגוד לפראמדיק או רופא, בה יש לדיאגנוזה ולהשכלה משקל רב מאוד, למעניק שירותי רפואת חירום כמו החיאה, שוק חשמלי, עצירת דימום וכדומה, אין כלל משמעות להשכלה כללית.

בארץ ישנם אלפי מתנדבים במערך הוולנטרי של ארגוני ההצלה החרדיים. רובם הגדול של המנדבים הינם חרדים, שלרובם כמובן אין תעודת בגרות. דבר שלא מנע מהם להוכיח יעילות ולהציל אלפי בני אדם במשך למעלה משני עשורים. כמו כן נמנים על ארגונים אלו בני מיעוטים וערבים. גם הם ללא תעודת בגרות.

אם תתקבל ההחלטה, תהיה זו פגיעה ישירה באזרח הקטן המשווע לטיפול מיידי בשניות הקריטיות שלאחר תאונת דרכים, אירוע לב וכדומה. שניות שלא מעט אזרחים במדינה חבים להם את חייהם.

לאור כך, פנה ח"כ הרב יעקב אשר (יהדות התורה) לשרת הבריאות יעל גרמן בבקשה לתקן את הסעיף הנ"ל.

 

מדוברות "איחוד הצלה" נמסר לנו

 

מהיכרות אישית עם השרה, ובהכירנו את הערכתה ותמיכתה בארגוני ההצלה, אנו מאמינים כי השרה תעשה את אשר ביכולתה ותבטל את הסעיף, לרווחתם של כלל מקבלי השירות ההתנדבותי הקריטי שלנו ולמען נוכל להמשיך ולהעניק באופן חינמי את הטוב ביותר ולמלא את חובתנו כיהודים וכבני אדם

אנו נמשיך לעקוב על מנת שחלילה לא יהפכו חיי אדם לקרדום בידי גורמים אינטרסנטים, ועל מנת ששירותי הרפואה המיידית ימשיכו להעניק שירותים לכל אדם באשר הוא אדם. 

כונני איחוד הצלה, באדיבות דוברות איחוד הצלה. צילום: אור צרפתי

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים