חדשות

אורלי וגיא חוזרים עם הסתה

גם עיתון "הארץ" מבין: תפקידם של מנחי טלווזיה זה לעשות עיתונות טובה * כל מה שאורלי וגיא לא עשו בכתבה שלהם * שם הם התערבו בנושאי הלכה, יצרו מציאות, עיוותו עובדות ועשו כל מה שאנחנו לא צריכים על המסך * והכל, איך לא, להשחיר את החרדים * לא שווה צפיה, חובה לקרוא!

"אורלי וגיא עשו עבודה יסודית, הלכו לרופאים ולרבנים, השתמשו במצלמה נסתרת, דיברו עם בני משפחה וחברים. הם סיפרו סיפור גדול יותר מהסיפור הפרטי של משפחת כהן. הם סיפרו על מדינה שבה רבנים נלחמים באופן אקטיבי בתרומת איברים, אבל הוציאו מהמשוואה את האמונה האמיתית של חלק מהחרדים המתנגדים ובאמצעים פשוטים הפכו אותם לסטריאוטיפ הגרוע ביותר של יהודים"

לא, זוהי אינה שורה מפוסט ב'דוסים' אלא מתוך ביקורת טלוויזיה של עיתון... הארץ.

כן, גם הם מבינים, שיש גבול להסתה.

בכתבה ראשונה בסדרת "אורלי וגיא חוזרים עם תשובה", הם התיימרו להבין את העומד מאחורי פסק הרבנים שאין להוציא איברים מחולה חי. אלא שהם נכנסו למחלוקת ידועה מי נחשב כבר כמת.

את זה, הם לא יציגו.

גיא מרוז, שבעבר נתבע בשל זלזול בוטה ברגשותיו של שמעון סרבניק, ניצול שואה מהעדים במשפט אייכמן, והצגתו באופן נלעג, עושה זאת שוב, והפעם על הכוונת - רבני המגזר החרדי.

הרבנים מוצגים בתוכניתו המשותפת עם בת זוגו כפרזיטים שסתם לא מתחשק להם שעוד יהודי יחיה.

ועוד כתבה מבקרת הטלוייזה של הארץ מיה סלע:

"כשפרופסור ברבש, מנהל המרכז הרפואי איכילוב, נשאל מי האנשים שהסתובבו בבית החולים הוא ענה “לבושים שחור, חלוק ארוך, זקן מדובלל”. אבל זה עוד כלום לעומת המצלמה הנסתרת שנשלחה לרב יוסף חיים קנייבסקי. הרב ישב על כסאו ונראה מעורפל בגלל הצילום במצלמה הנסתרת. ברקע אמרה וילנאי “הרב מקבל אותנו לאחר תשלום ראשוני”, על המסך קנייבסקי נראה כשהוא דוחס כסף לארנק. ממש הסוחר מוונציה"

כל ילד חרדי, כל אדם פשוט, יודע שאצל הרב קנייבסקי אין קבלת קהל בתשלום. גשו לבדוק, אתה נרשם, מחכה בתור ונכנס בשעות קבלת קהל אל הרב שכל יומו שקוע בתורה, אבל מקדיש זמן למען הזולת. הוא מקבל חרדים וחילוניים, דתיים וכאלו שאין הכיפה על ראשם באופן קבוע – ללא כל תשלום! 

מה שכן, במקרה ומישהו מציע מיוזמתו, הרב ייקח ממנו את שיתרום, על מנת לחלק זאת. לא לעצמו, אלא לנזקקים שאין אוכל בביתם. כל זה לא מפריע לאורלי וגיא לרוץ עם "הרב מקבל אותנו לאחר תשלום ראשוני", משמע, מוכרחים לשלם, וזה רק ראשוני, שכן הסחטנים ירצו עוד כסף אחר כך. כשברקע כמובן הרב נוטל את הכסף...

את ביתו של הרב כל אחד יכול לבוא ולראות. מטבח מיושן ומרופט, בית דל ופשוט. כי לאיש שכל שעות יומו נמצא בלימוד תורה וכמעט אינו ישן, לא מעניינת חומריות כלל. הדבר האחרון שמעניין אותו בחייו זהו כסף. ושוב, עובדתית, לא צריך לשלם אגורה. אם נתת מיוזמתך, אינך יכול לומר "הרב מקבל אותנו לאחר תשלום ראשוני".

לאחר מכן, מסביר יפה גם הרופא המלומד כי "לעניות דעתי זה גם נגד ההלכה". יפה לו. סביר להניח שכל ילדון דתי, מבין ברפואה, יותר משהפרופסור מבין בהלכה. אבל הוא, יודע מה בדיוק נגד ההלכה שאותה לומד הרב כבר עשרות שנים ברציפות. אז דוקטור, לעניות דעתי הצורה שבה אתה מנתח, היא נגד הרפואה. סתם כי בא לי.

אורלי וגיא, כמובן לא ישדרו למשל כתבה על ארגונו של הרב הבר מהר נוף "מתנת חיים", שללא קבלת אגורה כדמי תיווך, מסתובב בכל העולם ומשדך בין נזקקי כליה לתורמים, שרובם, איך לא, חרדים. זה לא אדם על סף מותו שילדיו מחלקים את גופו, אלא אנשים בריאים וצעירים שיחיו עד סוף ימיהם עם כליה אחת, כי את השנייה נתנו ללא תשלום, לאדם שאינם מכירים ופעמים רבות אף אינו חרדי וגם לא דתי. זה לא, מה פתאום. רק את הרבנים האיומים שהולכים עם התורה עד הסוף ומוכנים לסייע לבן אדם לקיים את ההלכה – לפי בקשתו.

חבל גם שגם הרב הראשי הרב עמאר, שידע היטב במה מדובר, לא הואיל בטובו לפרט קצת יותר את המחלוקת ההלכתית על קביעת מוות, והעדיף לצאת נחמד כשמכריז כאילו כל הרבנים שמתנגדים לתרומה הולכים שלא כפי ההלכה.

את המשדר הזה, ניתן לסכם ברצון אחד של יוצריו כפי שהשתקף לאורך כל זמן שידורו: "חרדים זה רע" – כלשון הכותרת שטבעה מבקרת 'הארץ'.  

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים