טורים

השנאה העבירתו על דעתו

מתי שמואלוף בטור מלא שטנה ושקרים בישראל היום * אברהם מליקרופר קרא וזעם על חילול השואה בחינמון הנפוץ במדינה

מאוד יפה שמתי שמואלוף מוכן אפילו לפרגן לנוני מוזס בשביל להסביר בדוחק למה בכל זאת החרדים כולם בעייתיים.
 
צריך לשאול שאלות קשות על החינוך בעולם החרדי ועל המקום של השואה בו
כותב מתי שמואלוף, ולא מבין שקשה לנו כחרדים, להתאבל על שואה שנהרגו בה רק חילונים. ילד חילוני מודע וחי את השואה הרבה יותר מילד חרדי ובאמת כל הכבוד להם על זה!
 
 
לשקר סברתית זה בסדר, אבל מרוב שנאה לירוק בשצף גם עובדות?
 
אין לנסות ולייפות את הדברים, מרבית החרדים שעשו "על האש" בירושלים, ביום ראשון בערב, ידעו שזהו ערב יום השואה. אין אדם בישראל שלא שמע את הצפירה - ערבים כיהודים, חילונים כדתיים, עשירים כעניים: כולם יודעים שמדובר ביום זיכרון שמאחד עם שלם, ויש לכבדו. אבל באופן מודע אותם אנשים בחרו ללכת ולהפגין חוסר כבוד כלפי אותם ניצולי שואה שחיים עדיין בקרבנו
 
אין לנסות לייפות את הדברים - או, שכל תושבי מדינת ישראל חרשים חלילה, למעט שמואלוף שהינו היחיד ששמע צפירה בלתי קיימת בערב יום הזיכרון. או - שהשנאה התהומית כלפי מגזר שלכם בהכללה, גורמת לו לכתוב בלי לחשוב לרגע ובלי טיפת היגיון.
 
החמור מכל, הוא ביזיון יום השואה של שמואלוף. אין אדם שעומד בצפירה, מתייחד לרגע ויומיים לאחר מכן אינו זוכר במדוייק, היכן היה באותה הדקה ואפילו מה חשב. ואם לפי דמיונך הכוזב הייתה צפירה, היו אמורים לחלוף במחשבתך כמה פלאשבקים שלך עומד באותה צפירה ומכבד אותה. אולי אז, היית נזכר שלא הייתה כזו. אבל מפני שזה לא קרה, ברור דבר אחד: גם ברגע של צפירה, אתה לפחות, אינה מכבד אותה! 
 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים