טורים

חתונה ודמוקרטיה

למה נחקק חוק להגבלת גיל הנישואים? * מי מתחתן ומי מתגרש? * האם לחרדים מגיע דמוקרטיה וזכויות הפרט? * מדוע בעשרים שנה החרדים רוב? * איזה כלי תקשורת אמור לראיין חוזרת בשאלה לעניין החוק? רמז: לא כלי תקשורת חרדי * אשר יעקובי בטור נוקב.

החוק האנטי דמוקרטי להעלאת גיל הנישואין לשמונה עשרה, הוא מסמר נוסף ברדיפה האובססיבית של הממשלה הזו כנגד זכויות היהודי החרדי, אך ורק כי הוא חרדי. לתפארת מדינת היהודים.

למעשה מדובר בחוק דה יורה. כי דה פקטו, אלה המתחתנים בגיל יותר צעיר (מדובר באחוז יחסית קטן שבציבור החרדי) ימשיכו לעשות זאת ולא לדווח, הרי אין שום בעיה חוקית (בינתיים...) לגבר ואישה לחיות ביחד, הרי אצל הציבור החילוני זה מתחיל מגיל 12 לרוב הבושה והחרפה.

אולם יש בחוק הזה יותר משום אמירה והתרסה נוספת כלפי מודל חיי משפחה נורמטיביים, וצניעות וטוהר, וסבב הסתה נוספת נגד החרדים "כמתחתנים ללא בשלות".

מתירנות או בשלות?

הציבור החילוני כמעט שלא מתחתן כיום, לא בגיל 18 ולא בגיל 30, למה? כי מרוב מתירנות והדוניזם, האופי נחלש ויכולת הסבל שבהחזקת משפחה נשחקה עד דק, אין כיום שום אידיאל להקים משפחה ולגדל ילדים, הרי ללומדי הליב"ה החיים זה "אכול ושתה כי מחר נמות", אין מחר, אין עתיד, יש רק נהנתנות רגעית קטנונית עכשיווית, ואחרי המבול!

גם אלה שכבר כן מתחתנים, שליש מהם מתגרשים לצערנו, ואחוזים רבים לא מתגרשים רשמית, אולם חיים בנפרד ובוגדים אחד בשני! זאת האמת לאמיתה. בלי טיוח ובלי לטאטא.

אחוזי הבגידות, האלימות המשפחתית, הם פי אלף מהקיים במגזר החרדי. כאשר המגזר היחיד שמכין את צעיריו מוסרית ותודעתית להקמת משפחה, ומגדיר נישואים כמטרה נעלה וקדושה ומקודשת, לא לשם פורקן ייצרי וחומרני, זה החרדים.

את היחידים שאצלם השיח לא מסתובב סביב 'יופי' ושאר שמות וכינויים בהמיים שאין המקלדת סובלתם, באים דווקא אלה שנכשלו בכך בכל קנה מידה, לחנך תוך הטפת מוסר צבועה וצדקנית.

אם היו מחפשים טיפת הגינות והיגיון בחוק אומלל זה, היו חייבים במקביל לאסור כל יחסים מיניים עד גיל שמונה עשרה. ולא רק 'להתחתן'.

אולם יצירת משוואה שבה יחסים מיניים מגיל 12, הבאת ילדים מחוץ לנישואין, ותועבה ממוסדת ומתוקצבת בדי המדינה, החלפת פרטנרים כמו גרביים, הגורמת למחלות כרוניות קשות, וסירוס המוסר והצלם האנושי, תוך ניתוץ מוסד הנישואין והתא המשפחתי הגרעיני התקני, וכל מיני סטיות, מתוגמל חברתית ומעולה על נס 'כחופש' 'פתיחות' 'ליברליזם', והמדבר נגדה הוא 'פנאט' אנטי דמוקרטי'!

בעוד דווקא חיי עדינות, לשמור את עצמיך עד הנישואין - ותוך כדי הנישואין, וחיים מאופקים ואצילים, היא 'נחשלות' הפוגעת בזכויות הפרט שיש למונעה בחקיקה.

זאת פשוט התאבדות מוסרית וחברתית, פצצה מתקתקת ממדרגה ראשונה עבור הציבור החילוני, כאשר הראשונים שייהנו מכך הם החרדים שבתוך עשרים שנה עקב יהפכו לרוב במדינה עקב נורמות המוסר הגבוהות.

מורה הדרך של כיכר השבת

מה שמובן לכל בר דעת, ולאו דווקא חרדי, כנראה לא מובן לאתר 'כיכר השבת', העוסק בנושאים המעסיקים את הציבור החרדי אך כנראה שזה עדיין לא מצדיק את הגדרתו כ'אתר חרדי'.

עורכי האתר מצאו לראיין בסוגיה הזו, לא פחות ולא יותר חילונית - בת לחרדי מפורסם, ממורמרת ומתוסבכת שיצאה בשאלה לאחרונה, שתביא מהגיגיה בעד החוק הזה!

מדוע דעתה של הגברת כפוית הטובה חשובה יותר מדעתו של כל פרחח אחר ברחוב? ובכלל איזה חרדי מעוניין לקבל 'עמדה' מחוזרת בשאלה?

כל מי שבשם חרדי יכונה התקומם מעוצמת האבסורד, אשר לרגע היה ניתן לחשוד כי אין לו מטרה אחרת מאשר לשפוך את דמו של אבי המחוצפת.

נכתב בכאב לב עצום.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים