חדשות

אבדה לדמוקרטיה הישראלית

מילות פרידה למהדורת השבט של אתר 'לאטמה' * מי הפסיד את 'פרס להגינות תקשורתית' של פרוייקט דוסים'? * מה בין תקצוב ערוץ 10 למהדורה ימנית כמו 'לאטמה'? * מה סתימת פיות 'וסכנה לדמוקרטיה' 'ותרבות' ומה חשוך "ולא ייצרני".

אתר הסטירה המוצלח, שובר המסכים - 'לאטמה' שידרה השבוע את ההפקה האינטרנטית שלה 'מהדורת השבט' בפעם האחרונה, בגין אילוצים תקציביים, לצערנו.

בשבילנו, פרוייקט דוסים באופן אישי, ובשביל כל דורשי הדמוקרטיה, וחופש הביטוי, זו אבדה קשה, שטרם ניתן לאמוד את הפסדה.

כמי שעומדים בחזית המאבק נגד הסתה, חרדופוביה, וגזענות נגד המגזרים "הלא נכונים", שהינם גם ב-2013 טרף קל, שק חבטות לגיטימי לכל חפץ רייטינג, מנדטים, וג'ובים בתעשיית ארגוני קרנות החרדופוביה והרפורמים, ושאר אנרכיסטים אנושיים והשקפתיים, איבדנו את  אחד מגדולי פורצי הדרך בתחום, שומרי הסף, ומגיני הדמוקרטיה הדגולים ביותר!

אתר לאטמה, ובמיוחד 'מהדורת השבט' שלו, נתנה לראשונה ביטוי מובהק לקבוצות החלשות והמושמצות ביותר בשיח התקשורתי הישראלי, המתנחלים, החרדים, ומודל המשפחה הגרעינית התקנית. ובכישרון ובתבונה רבה, הבהירה כל שבוע ביותר נועזות מקודמתה, שדמם אינם הפקר!

האייטמים המבריקים של 'לאטמה', הגיעו באופן תדיר לפוסטים של 'דוסים', וקטעים שנונים של 'מהדורת השבט', עטרו את תיבת 'הקופסה השחורה' פעם אחר פעם. וזכו לפופולריות גדולה.

מספר פעמים בדוסים חשבו לערוך טקס הענקת פרס, "פרס להגינות תקשורתית", וללא ספק הייתם זוכים בו פה אחד!

הרי אין כל ספק, שלו הייתם מנגנים במנגנה העריבה לאוזן השמאל, הייתם מזמן מתקדמים לערוצים מסחריים, והופכים 'לגיבורי רוח', (אתם באמת גיבורי הרוח!).

ואם רק היו שומעים על סכנת סגירה, כל אבירי הצביעות היו מתגייסים - כמו לערוץ 10 בזמנו למנוע זאת, גם בתקופת קיצוצים וגזירות נגד כל האוכלוסייה כמו עכשיו -  למעט אמני השמאל והפוסט ציוני במוסדות התרבות והקולנוע המיותרים לחלוטין לכל הדעות, שהם היחידים שזכו מפי שר האוצר לתוספת תקציבית - וכל הממסד היה מתגייס לארגן לכם תקציבים שחלילה הדמוקרטיה המונופוליסטית שלהם לא תיסתם.

לחידוד גדלות רוחכם אומר, שצוות 'לאטמה' אינו חרדי בכלל, יש בו יהודים טובים חובשי כיפות סרוגות וחובשי כיפות שקופות (או פיאות שקופות!). ובטוחני שקהל היעד והתורם שלכם לא תמיד ראה בעין טובה את הגנתכם האיתנה על המגזר החרדי בעין יפה.

אולם ישרות לבכם, ודביקות בסלוגן "התוכנית האובייקטיבית בטלוויזיה", והאמונה הפנימית שלכם באמת היהודית שלנו כאן בארץ ישראל, לא נתנה לכם לסטות מהעיקרון, גם בתקופות לא קלות ביחסים בין הציבורים בישראל.

על זה מגיע לכם בשם כל אחד ואחד יישר כוח! יותר משזו אבידה לחרדים, זו אבידה לזכות לקבל שיח תקשורתי הוגן, נקי, אובייקטיבי, דמוקרטי, ובולם הסתה ודמוניזציה.

כל אלה מאוד מצפים שהאתר ימשיך לפעול, 'ושמהדורת השבט' רק ירדה על אש קטנה נמוכה, ושתעלה בלהב במהרה!

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים