חדשות

מי שומר חוק כאן?

הציבור החרדי שומר בקפדנות על 'חוק שעות עבודה ומנוחה', כמעט כל הנתבעים על אי ציות לחוק זה הינם בני המגזר החילוני או אוכלוסיות המיעוט הלא יהודיות!

חדשים לבקרים אנו שומעים טענות על הציבור החרדי ככזה שחוקי המדינה, איך לומר, אפעס, לא כל כך מעניינו. בואו ונבדוק.

 

"משתמטים" מכנים אותנו, ואילו המשתמטים האמיתיים, מתל אביב והסביבה, אלו שעל פי חוק חייבים לשרת ומשתמטים, זוכים לאיתרוג מלא.

אנחנו, חשוב לזכור, לא משתמטים. אנחנו דוחים את גיוסנו על פי חוק המדינה. ייתכן שהחוק מקומם, ואולי אפילו מרגיז כמה אנשים ויותר, אבל איך אומרים אצלכם: חוק זה חוק! כל עוד לא שונה החוק, אנחנו מקיימים אותו ככתבו וכלשונו. אדרבה, נסו נא לשנות את החוק, הדמוקרטיה לשירותכם.

ושלא תבינו לא נכון, אנחנו לא נשמור על החוקים באובססיה ובקנאות. ייתכן מאד שבאם תחוקקו חוק שיחייב אותנו בגיוס, נצטרך, בכאב לב ובצער גדול, לשנות ממנהגינו הקבוע ולחבור למפירי החוקים הסדרתיים מתל אביב. ברור שבמקרה כזה הרבנים הם אלו שיכריעו עבורנו כיצד לנהוג.

 

הלאה. חוק "שעות עבודה ומנוחה". יש כאן חוק או לא? תלוי איפה. בבני ברק ובכל יישוב חרדי, שומרים על החוק באדיקות יתירה. לא תמצאו אצלינו איש שמצפצף על החוק הישראלי, כפי שתמצאו ברחבי מדינת תל אביב, הגלילות והגללים. אולי גם החוק הזה הפך להיות מציק מאד, אבל איך אומרים אצלכם: חוק זה חוק! אז נא להרגיע ולהתחיל לשמור על החוק.

לחילופין, אתם יכולים לדרוש מהכנסת ומעשרות נציגי החופש שהשמים נאלצו להיות הכיפה לראשם, לבטל את החוק, או לנסות לכפות עלינו לא לנוח בימי מנוחה. אם כך יהיה, אנו מודיעים כי בכאב לב ובצער גדול נאלץ לחבור למפירי החוק הסדרתיים ממדינת תל אביב, ולא נשמור על החוק החדש.

 

למזלנו מתברר, שלמרות מנגנוני אכיפה משומנים ויעילים, ישנה סלחנות מרובה בכל הנוגע לאכיפתם של חוקים אלו, ולא נותר לנו אלא לקוות כי המצב יימשך גם לאחר הקלקולים שתעשו בחוק.

בינתיים, אתם אלו המשתייכים לחבורת פורעי חוק סדרתיים. הפסיקו להטיף לנו מוסר.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים