חדשות

X פקטור, את כבודו של מי חיללתם?

בואו נזכור משהו, תשעה באב אינו יום דתי ובוודאי לא שייך לחרדים * ההחלטה של X פקטור לקיים אודישנים בלילה הכי קשה של היהדות מזכירה ליאיר טיילור למה הוא עדיין מתאבל

תשעה באב הוא הלילה הכי קשה של עם ישראל. זה לא לילה שבו מתאבלים "רק" על השואה או על חללי צה"ל, זהו לילה שבו אנחנו מתאבלים על הסיבה שהביאה אותנו לכל הסיטואציה הזאת.של היותנו עם ללא מולדת, עם החי על חרבו של עשו, עם החשוף למסעי צלב, פוגרומים, גירושים, שואה וטרור.

ובכל זאת, אדריכלי תכנית הבידור  X פקטור לא בחלו לבחור בלילה הזה, בו מליוני יהודים בכל רחבי העולם יושבים על הארץ ללא מנעלים לכף רגלם ומקוננים על חורבן הבית, כדי לערוך אודישן בצורה הכי פומבית שיש: שידור טלוויזיוני ראוותנו, צבעוני וחגיגי.

לפני חודשים ספורים זעמו אנשים שגילו כמה אזרחים שקיימו מנגל בליל יום השואה. יום השואה, להזכירכם, הוא פונקציה של חורבן בית המקדש והגלות שבאה בעקבותיו. אולם זה בלתי מקובל בעליל. לעומת זאת לרמוס ברגל גסה את רגשותיהם של מליוני יהודים בכל רחבי העולם הלילה הטעון ביותר, זה "עובר מסך" לדידו של יו"ר הרשות השניה אילן אבישר.

האם מתפקידו של "דוסים" לעסוק בזה? האם המגזר החרדי הוא היחיד שרגשותיו נפגעו מכך?

אני למדתי מכל הסיפור הזה רק דבר אחד: יש לנו עוד על מה להתאבל, והרבה.

 

בשולי הדברים ראוי לצטט את דבריו של מנהל "קול ישראל" מיכאל מירו שפרסם בדף הפייסבוק שלו:

ביום הזה אנחנו עוצרים מלכת ולו לרגע אחד כדי לחשוב. מתלבטים בין הטוב והרע שנמצאים במחלוקת ציבורי. בישראל 2013 אין הסכמה מהו טוב ומהו רע. לא אחת יש בתוכנו אינטרסים מנוגדים עד כדי כך שהתחושה באוויר היא של יאוש. תחושה שלא נצליח לגשר על הפערים ביננו לעולם.
ביום הזה אנחנו בקול ישראל על כל הרשתות המשדרות עוברים להילוך נמוך, בלי פרסומות ושירים ממותנים ומנסים לגעת בבעיות המציקות ומעיקות בנסיון לחדד ולשקף אותן לכל אחד מאזרחי ישראל. משימה מורכבת שבה עלינו לתת לכל אחד ואחת מאיתנו את התחושה של שייכות והזדהות.
ביום הזה אנחנו מרפים קצת מהמרוץ המטורף אחרי אקטואליה למבט אל ההיסטוריה שלנו כדי שנלמד את לקחי העבר בתקווה לעתיד טוב יותר.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים