טורים

הרב ה"חשוך" ששירת בצבא

אמש (ד') התפרסמה בYNET כתבה על הרב שאסר לקבור את האב ליד הבן. בגוף הכתבה סופר, כי גנאדי דרוביצקי - אביו של אייגור דרוביצקי הי"ד שנהרג בציר המתפללים בחברון - נפטר, ורצונו היה להיקבר בחלקת ההורים השכולים, כמה שיותר קרוב לבנו. דא עקא, שהבן הוא יהודי, אך האב גוי. ומשכך אסור לקוברו בבית העלמין היהודי אלא רק בבית קברות אזרחי. רבה של נהריה הרב ישעיהו מייטליס, עמד על ההלכה, וסירב לאשר לגוי קבורה בבית העלמין היהודי. ומכאן הסיפור התגלגל, ללא קשר לרב או למועצה הדתית.

אמש (ד') התפרסמה בYNET כתבה על הרב שאסר לקבור את האב ליד הבן. בגוף הכתבה סופר, כי גנאדי דרוביצקי - אביו של אייגור דרוביצקי הי"ד שנהרג בציר המתפללים בחברון - נפטר, ורצונו היה להיקבר בחלקת ההורים השכולים, כמה שיותר קרוב לבנו. דא עקא, שהבן הוא יהודי, אך האב גוי. ומשכך אסור לקוברו בבית העלמין היהודי אלא רק בבית קברות אזרחי. רבה של נהריה הרב ישעיהו מייטליס, עמד על ההלכה, וסירב לאשר לגוי קבורה בבית העלמין היהודי. ומכאן הסיפור התגלגל, ללא קשר לרב או למועצה הדתית.

האתר כמובן דאג לפרוט על הרגשות שלנו, מהפתיח "מסע של ייסורים בדרך לקבורה" והלאה, ולספר לנו כמה 'טיפשות ואטימות' יש לרב ולמועצה הדתית. מה שבעיקר צרם אלו הם התגובות הידועות של גולשי האתר הלז. התגובות כללו כמתבקש, התקפה פרועה על הדת בכלל ועל החרדים בפרט, שהם כידוע כת קיצונית ומסוכנת, שאנשיה חסרי רגש לחיים ולמתים. המגיבים אף תקפו את הרב על כך שלא עשה צבא, ושהגוי עדיף ממנו המשתמט. אחד המגיבים אף כתב, שדבר כזה לא היה קורה בתקופת כהונתו של הרב הקודם, הרב אהרן קלר ז"ל.

אלא מה, שחיפוש קצר בגוגל הביא אותנו לנתונים הבאים. רב העיר נהריה הרב ישעיהו מייטלס, הוא גם ראש ישיבת ההסדר בנהריה 'נהר-דעה', כמובן שמדובר ברב סרוג ולא חלילה בדמות שחורה ומפחידה. על-פי המידע המופיע על הרב באתר 'ויקישיבה', בצעירותו למד בישיבת נחל יצחק בנחלים, לאחר מכן המשיך את לימודיו בישיבת מרכז הרב, אצל הרב יהודה הכהן קוק, הרב אברהם שפירא והרב שאול ישראלי, שם למד כעשר שנים. כמיטב המסורת של הציונות הדתית, תוך כדי לימודיו בישיבת "מרכז הרב" עשה שירות צבאי חלקי, בתחילה בחיל תותחנים ואח"כ ברבנות הצבאית בגזרת גבול לבנון. ומי הוא חמיו של הרב מייטליס? לא אחר מאשר הרב אהרן קלר ז"ל, רבה הראשון של נהריה.

[באתר מוסיפים לספר, כי הרב קלר בא לרצי"ה בשנת תשל"ז, לבקש שישלח לו אברך שיעזור לו בחיזוק ענייני הדת בנהריה. והרצי"ה אמר לו שאין יותר מתאים לכך מאשר חתנו הרב מייטליס.]

נתון נוסף, גם ראש המועצה הדתית בנהריה, מרדכי וקנין, הוא אדם חובש כיפה סרוגה. וראש העיר? הוא בכלל מישראל בתינו.

 

מרדכי וקנין (מתוך אתר המועצה"ד)
 
אגב, בכתבה מתואר כי המשפחה הצליחה למצא קבר בשלומי, וקבעו מועד להלוויה, אך למרות זאת שעות מספר קודם ההלוויה התקשרו למשפחה ואמרו להם כי למרות שהקבר כבר נחפר, ראש העיר אוסר לקבור במקום מי שהוא לא תושב העיר. אתם מבינים? לא הלכה, לא דת, סתם. כי הוא לא תושב המקום. ראש עירית שלומי, למי שלא יודע, הוא חילוני.
 
ובשתי מילים על עצם הטענות על הקבורה. הרי בבית העלמין בנהריה קבורים מן הסתם אלפי יהודים שומרי תורה ומצוות שכל רצונם היה להיקבר על פי ההלכה. איך יתכן שאחרי שאותם אנשים נחים על משכבם בשלום במשך שנים ארוכות, יבא אי מי ויחליט לכפות עליהם דברים העומדים בסתירה לאמונתם? לאותם אנשים אין זכות להיקבר איך שהם רוצים? ברור שגם שם יש אנשים שלחמו במלחמות ישראל ואף איבדו את יקיריהם (נהריה היא עיר חילונית), אבל מאמינים שרק בקבורה יהודית תבוא מנוחה לנפשם. האם יש לנו זכות לשלול זאת מהם?

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים