טורים

ותודה ליאיר

בוחרי לפיד מצפים לראות היסטוריה, אבל כנראה להיסטוריה יש תכניות משלה * כי גם תכנית טקטית של לוחם במחנה לא תמיד עולה בקנה אחד עם המציאות. בטח לא קנה-תותח * אז לפני שאתם שואלים את עצמכם כיצד התכניות המדהימות קרסו, כדאי שתקראו את הטור המיוחד של איציק הלפרין

הממשלה מתהווה בסימן שוויון זכויות ונשיאה בנטל, ובויכוח הבא תרגישו בטוחים מתמיד, הפעם יהיה לכם גב מול החרדי המשתמט. 'עיתון במחנה' מסתבר, הותיר רשמים שירותיים עמוקים אצל לפיד ג'וניור וכעת הוא רוצה לחלוק אותם עם המגזר החרדי היקר ללבו. איש נחמד יאיר – אדם עם כוונות טובות ורצון עז לגייס את החרדים. בגלל זה הצבעתם עבורו והוא מתכוון להיות נאמן לכם אפילו במחיר התרסקות מול מבחן המציאות.

להם תהיה תשובה מוכנה מראש. הם יעשו פרצוף נעלב וישלפו את עלה התאנה הידוע השמור אצלם עוד מימי אדם הראשון. הם יאמרו לכם כי ישנה עלייה מתמדת באחוז המתגייסים מהמגזר, חלקם אף ינקבו במספרים בנימה פטריוטית. אלא שבינם לבין עצמם הם יודעים מצוין כי החיבור בין המושג חייל לחרדי הוא על גבול הפרדוקסלי, החרדים שהתגייסו גם אם לא הוקעו מהמגזר עם קשירת השרוך הראשון בנעלים הצבאיות, סביר שמעולם לא באמת היו שייכים. אבל זו טבעה של עלה תאנה, כל עוד לא מייבשת אותה השמש, היא מכסה.

הפעם תהיו בעמדה משופרת הרבה יותר מבעבר, אתם תהיו נחמדים ותאצילו להם עוד כמה ימי חסד בכולל או בישיבה, כי מה איכפת לכם, הרי לפיד הבטיח, ועוד רגע יעבור החוק שיעלה את כולם על משאיות לתל השומר. בדמיונכם אתם יכולים לראות נהירה של אלפי אברכים אל הבקו"ם, מעוטרי זקנים כשקידבג על גבם, צועדים במשאות הכומתה כשמגרונותיהם בוקעים שירי לכת צבאיים, בזמן שציציותיהם מתבדרות ברוח. טובי הלב שביניכם יפרגנו בכך שישאירו די מקום לסידור תפילה בפק"ל הציוד ממש ע"י המימיה, וחסידי אומות העולם יסכימו לחלוק בנטל ולשאת בתורנות את ספרי התורה הכבדים.

אלא שבין הבטחותיו של לפיד ומבחן התוצאה ישנו פער גדול, פער שכולו בורות ופופוליזם. מדבר ענק צחיח בלי טיפה אחת של מים, מקום שבו הלכתם אתם לאיבוד בגלל הבטחות טירון פוליטי, נוצלתם ע"י פופוליסט עם בלורית ומראה הוליוודי. נפלתם קרבן לבדיחה שצחוקה מתגלגל כהד ברחובות ירושלים ובני ברק, היות ומבלי משים דווקא אתם אלו שמגשימים את החלום החרדי - את הכמיהה הכמעט מזוכיסטית של המגזר להרגיש נרדף.

בעצם, המגזר החרדי צריך להודות לכם. עזרתם לו למצוא את נקודת הג'י בה מתאחדים ליטאים וחסידים, נשים עטופות שביס לצד חובשות פיאות נוכריות, יריבויות פנים מגזריות נעלמו בין לילה, באוויר ריח של אחדות מופלאה שטרם נראתה. מפיקי נבואות הזעם כבר שוקדים על כרוזים נגד הגיוס. רבנים ידועי שם מתאמנים כבר חודשים מול המראה על פרצוף מזעזע וקול שבור, דרשות השמד כבר מוכנות בכיסם בזמן שאחרוני הילידים במאה שערים מצחצחים גרונותיהם ומשמנים אותו לצעקות ה'גיוואלד'.

כעת גם הציניקנים ירגישו חלק מהג'יהד, תריסים יוגפו בחבטה, חומות השטייטל יגבהו, והאידיאולוגיה הקיצונית של מאה שערים תהפוך להיות נחלת כלל האוכלוסייה החרדית. אז דקה לפני שאתם תופרים מדים לחיילים החרדים עצרו הכל, תהיו בשקט, אם תקשיבו טוב תוכלו לשמוע את רעש המכונות במפעלי השטריימלאך והקפוטות - שם שכחו מזמן את מה שלפיד טרם הספיק ללמוד, עולם כמנהגו נוהג.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים