דוס לא נחמד

נתונים עגומים מאיימים: תוך 5 שנים: 67% ממערכת החינוך - חילונים וערבים

מה הקשר בין חרדים לערבים * מה מטריד יותר מכל את מנוחתו של ירון דרוקמן מYnet * ולמה למרות הכל, הם לא יצליחו לשדר פאניקה לציבור

כתבה תמימה למדי, שכולה אך ורק נתונים ומספרים יבשים, מנסה ללמד כי בתוך 5 שנים, 44% ממערכת החינוך תהיה מורכבת מ"חרדים וערבים". שימו לב טוב טוב למרכאות, כי יצרנו כאן זן חדש של תלמידים. יש ממלכתי, יש ממ"ד, ויש "חרדי וערבי". מה זה בעצם "חרדי וערבי"? ממתי ישבו אחמד טיבי עם משה גפני לנסח את עקרונות החינוך ה"חרדי וערבי"? ואחת לכמה זמן מתכנס פורום המנהלים של ראשי המערכת ה"חרדית וערבית"?

טוב, אלו שאלות קשות מידי עבור בוגרי ליבה, אז נעבור למתמטיקה פשוטה. ליבה או לא ליבה?

אז ככה, בשנת 2017 ה'תשע"ז, החינוך הממלכתי עברי ימנה 41%, שיעור החינוך הערבי יעמוד על 26%, ואילו החרדים יהוו רק 18%.

טוב, אז מה מפחיד? כאן מגיע לידי ביטוי היכולת היצירתית, התעוזה והיוזמה של הכתב החרוץ, מר ירון דרוקמן. הוא לא יגיד מסוכן, הוא לא יגיד אסון, הוא פשוט יחבר נתונים באופן פלסטי ומלאכותי, ומספרים, כידוע, תמיד מפחידים. אז נכון שהחרדים עדיין מהווים רק 18%, אבל הערבים הם עוד 26%.  ביחד זה כבר 44% (היי, אל תאבדו אותי! למדנו ליבה או לא? שוב, כמה זה 18+ 26?)

עכשיו, כשכבר הגענו ל44% , אפשר לכתוב בכותרת "כחצי" (ליבה? מישהו?) יופי! עכשיו זה כבר שווה כותרת.

 

ולמה זה בכל זאת לא מפחיד?

אני אגיד לכם מה באמת מטריד את מנוחתו של הכתב החרוץ, לא רק העובדה שהחינוך החרדי מונה 18%. זה מילא, הבעיה היא שיש כמה וכמה הורים חילונים שגם הם בוחרים להשתמש בערכי הדת. הרי התורה לא שייכת לחרדים, אז למה לא להיות חילוני ולהנות ממנה? כך קמו בתי ספר חשובים כמו "מרכז מדעים ויהדות חדרה" או "בית הספר ביחד בחיפה", המחנכים למצויינות, ואיזה יופי: גם לערכים. זה לא רק משתלב ביחד, אלא האחד אף מזרז את השני.

אז כשאנחנו שומעים על תלמידים שהגיעו לתחילת שנת הלימודים הלומי אלכוהול, או כשהמשטרה מדווחת בדף הפייסבוק שלה על תלמיד בן 16 בהרצליה (לא בבית חנינא ה"חרדית וערבית") שדקר את חבירו בכיתה, ציבור ההורים מצביע ברגליים.

 

ופרט קטנטן וחשוב לסיום: כשYnet רוצים לעשות תמונת אילוסטרציה על ילד חרדי, לא תראו ילד מחייך ומחזיק ספר ביד, גם לא תראו אותו מתנדב בשעות אחר הצהרים בעמותה לסיוע לתשושי נפש, אותו תראו רק "ילדים חרדים מפגינים נגד גיוס חובה". כי מה בעצם עושים ילדים חרדים כל הזמן? מפגינים נגד גיוס חובה. או שהם רוצחים את רבין.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים