חדשות

שוב: צה"ל מפר התחייבויותיו לחיילים החרדים

צה"ל מפר פעם אחר פעם את התחייבויותיו כלפי החיילים המשרתים במסלולי שח"ר הייעודיים * כיצד צה"ל רוצה לגרום להגדלת כמות החרדים המתגייסים באם אינו טורח לקיים את ההתאמה המינימלית לחרדים, עליה התחייב למתגייסים?

בחודש הקודם התקיים באחת מיחידות פיקוד העורף יום עיון מחוזי, ובו נערכו הרצאות שונות והעשרת תכנים לחיילים שתפקידם הדרכת האוכלוסיה להתגוננות במצבי חירום שונים.

בבסיס זה משרתים מס' חיילים ממסגרת "צוהר כתום", הכינוי למסלול שח"ר בפיקוד העורף, אותם הכריחו להשתתף בפעילות ולהיכנס לשיעורים.
 
 
הישיבה בהרצאה נעשתה ללא הפרדה כלל בין החיילות - המהוות רוב ביחידה, לבין החיילים החרדים. בנוסף, גם תוכן ההרצאות נגד באופן מובהק את ערכיהם הדתיים של החיילים.
 
ההרצאה הראשונה הייתה בנושא תרומת איברים, ומטרתה הייתה לנסות לשכנע לחתום על כרטיס אדי, (דבר המנוגד לאמונתם הדתית), כשבמהלך ההרצאה הוקרן סרטון מתוכנית טלוויזיה, ובו נראו בחורות בלבוש מינימלי.
 
לאחר מכן התקיימה הרצאה נוספת שעסקה בנושא חינוך, וגם שם הוקרן סרט שהופק ע"י צה"ל, ובו היה קטע מהופעה של זמרות.
 
 
לא קשה להבין כי אירוע במתכונת זו מנוגד לערכיהם של החיילים החרדים.
 
 
והשאלה המתבקשת, בפרט שזו לא הפעם הראשונה, ואולי גם לא האחרונה, שצה"ל מפר התחייבויות מפורשות שהובטחו לחיילים החרדים בכדי להתאים את שירותם להשקפת עולמם ואמונתם, כיצד צה"ל מעוניין לגייס את החרדים, אם בקבוצות כל כך קטנות הוא לא מצליח לקיים את המינימום מההתחייבויות שהתחייב כלפי החרדים שהתגייסו למסלולי שח"ר הקיימים?
 
הרושם אותם מעבירים החיילים המשרתים כיום בכל המסלולים משפיע באופן ישיר על מספרי המתגייסים במחזורים הבאים, שהרי מטבע הדברים החיילים יספרו לחבריהם המתלבטים אם להתגייס - כי אין להם מה לחפש בצה"ל.
 
חרדים שהחליטו שברצונם לשרת את המדינה ומתלבטים היכן לעשות זאת, לא יחשבו פעמיים באם יקבלו את הרושם כי צה"ל אינו מתאים להם, ויבחרו לשרת במסלולי השירות האזרחי.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים