טורים

יאללה, כיפה ולצבא!!!

מדריך למתחייל החדש: תלמיד הישיבה * כך תעבור את תקופת השירות בשלום * כך תלמד לחדול מלהשתמש במוח שלך * וכך תזכה להיכנס לגן העדן החילוני הענוג בו כולם ירצו אך ורק בטובתך, ואיש לא חושב על עצמו

לבני היקר!

עוד X ימים תידרש להגיע לבקו"ם כדי "להתחייל" בצבא הגנה לישראל. אתה האחרון שצריך להסביר לו את משמעותן של הגרשיים במילה "בקו"ם", אבל בכל זאת כדאי שתדע שהצבא מצא קיצור לכל צמד או מספר מילים ארוכות, הדבר נובע מכך שלצבא אין זמן לחשוב. אפילו המשקי"ת שהיא במקור בינה, בצבא קוראים לה בנימינה.

הולכים לחנך אותך ולעצב אותך בשיטת הקיצורי דרך, החנקת החשיבה והיוזמה העצמית, קבל את המ"כ והמ"פ שלך כסמכות עליונה ואתה ת"פ שלהם. מהיום והלאה הם החושבים בשבילך. (אל תדאג הם לא כל כך יודעים לעשות את זה) הם מחליטים עבורך, ואם תעיז במהלך האשפוז הכפוי בקסרקטין הצבאי לחייך בטעות, או פשוט לנסות לחשוב באופן עצמאי כפי שהורגלת בלימודיך בישיבה, תוענש בחומרה. הפכת לרכוש הצבא, ויותר מכך: המוח שלך הפך לרכוש הצבא.

 

אתה הולך לעבור תהליך מוטציוני בכור היתוך וירטואלי שיהפוך אותך לרגיש ואכפתי, קשוב לזולת, מסייע, חומל ומרחם. במהלך שירותך את המדינה שלא פסקה מלהתנכל לך מהיום בו נולדת, בגיבוי נבחני התקשורת, תתוודע לפניה היפות של הקצונה. טוהר כפיה וטוב ליבה יחלחלו אפוא גם לאישיותך. כל מה ששמעת על מסמכים מזוייפים אינטריגות ונעליים גבוהות בקריה, שייך למדורי רכילות ואינו משקף את המציאות. ראה במפקדיך סמל, מופת ומודל לחיקוי, אכן ארץ נהדרת. כך תוכל אכן להשתלב היטב באוירה ההמוגנית השוררת בחוצות כל אזרחיה, ומי יודע אולי תוכל עוד אי פעם לעשות פליק פלאקים של קואליציה / אופוזיציה ביריה מהמותן לטובם העם כמובן.

הכבוד בו תזכה במהלך שירותך עוד עלול להביאך אל סף גאווה קטנטונת, הרי מרגע שתחוייל תהפוך להיות מושא לגאווה וכלי שראוי להתפאר בו, התקשורת והחברה ינוססו אותך אל על, ובפרט אם תקפיד על מצוות דתך כפי שאתה עושה כיום. שלא לדבר שלאחר השחרור, במידה ואכן לא תשנה את הלוק שלך, יחזרו אחריך כל המעסיקים ויפתחו את לבם, דלתם וארנקם כדי להיות שותפים בהצלחתך. הם פשוט דואגים לך בכל לב, להשכלתך, לכלכלתך, ולגידול ילדיך בעתיד. עד היום לא ידעת זאת, היית ילד. גדלת לך בשכונה חרדית, אבל שם, מעבר לגדר יש חיים יפהפיים. רוגע ושלווה ברחובות, הכל ירוק ופורח. אנשים ונשים משוחררים מכל פחד ואימה במשך כל שעות היממה. לא תפגוש שם שודדים אנסים ורוצחים, אתה הולך לגן העדן הישראלי.

 

שאלת מה השתנה כעת שפתאום מגייסים אותך? אז ככה: תבין שאכ"א הגיע לרמת גיוס כה נמוכה במרכז הארץ, שהוא אכן בבעיה חמורה. הוא חייב לגייס את החרדים. כל הדיבורים על שוויון בנטל הם חסרי משמעות מכיוון ששוויון לא היה ולא יהיה, ואין כאן המקום להשוות בין הקרביים שמשרתים בקריה ובגל"צ, למצ'ואיסטים המכים / טובחים בפלסטינים, או בזמנם הפנוי מפנים מתנחלים בברוטליות. אז כדאי לשכוח את המושג שוויון, ולהרגיע.

יש לנו צבא חזק וגדול, והוא מכין תוכנית מגירה לשנים בהם שלרוב הציבור בארץ תהיה חציצה בין ראשם לרקיע, ולא הכומתה. הוא מנסה להכשיר את עצמו לימים בהם כל החיילים כמעט בצה"ל יהיו יוצאי ישיבות. כשלעצמו זה דבר חיובי, להתכונן. אולי אפילו אחד הלקחים ממלחמת לבנון השניה.

לצערי, תיאלץ כאמור לגנוז את החשיבה המקורית שלך שהלכה ופרחה עם לימודיך בישיבה. לא תוכל לשאול למשל, מדוע כל כוחות ההצלה והביטחון האחרים במדינה כמו מכבי אש, משטרה, ומגן דוד אדום לא פועלים בשיטת גיוס לכל, ומה שונה מעמדו של צה"ל בענין זה. תבין בדרך הקשה שישנו קבעון רב שנים של תופעת החתול שסובב אחר זנבו בנסיון לתפסו. במצב הקבעוני שנוצר אף אחד לא מסוגל לעצור לרגע ולתהות האם הקונספט הזה שהיה אולי נכון לימי קום המדינה בהם עוד היו נאיביים מספיק כדי להאמין שצה"ל יהיה כור היתוך חברתי / פוליטי / לאומי סיים את תפקידו ככזה, ועתה הוא כשאר ארגוני אדמינסטרציה הנדרשים כדי לקיים חיים תקינים במדינה.

תבין שיתכן ותפגוש אנשים בדרגות גבוהות, שהרזומה הצבאי שלהם מלא וגדוש שבכדי להתאבד הם רק צריכים לקפוץ מהאגו למנת המשכל שלהם, ותצבוט את עצמך לראות אם זה חלום או מציאות.

לצערי, בן, זו אכן מציאות. הגוף הזה דחה את השתל בכל פעם שניסו להשתיל לו בינה.

אל תנסה אפילו להציע רעיונות לייעול, או להצטיין במשהו, תהיה ראש הכי קטן שאפשר, תעבור את זה בשלום ויאללה למענק השחרור. הולכים להגדיל אותו כדי לאפשר לך לשבת וללמוד בשקט בלי עול של פרנסה.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים