רואים שחור

העיתון לקיפודים חושבים

מה מותר האדם מן הקיפוד * מה מותר לקיפודים, שאסור לחרדים * ומי היצור המועדף על תושבי רמת אביב החושבים? * תחשבו שוב

אני לא איש קיצוני, לפחות ככה אשתי אומרת. אבל הבוקר, או יותר נכון ככה לקראת הצהריים, הפסים הללו שבקיפולי האצבעות שלי היו לחים. המזגן היה על 19 מעלות, אני סגור שזה היה על קור. הרגלים שלי קפאו, המוח עבד שעות נוספות. לא שחשבתי על משהו, פשוט הייתי כעוס, כעוס מאוד.

אז בואו נתחיל בווידוי: יש לי חשבון בפייסבוק. הייתי אומר שהוא אפילו די פעיל. ולא, לא בשביל העסקים (גם). איני רואה בכך בעיה. בואו נמשיך... לנגד עיניי צץ הסטטוס של הגברת ליהיא לפיד וזה לשונו: "אז מה היה לנו? הפרדה באוטובוסים, במדרכות, על הבמה, ועכשיו גם במוזיאון ישראל. האם אנחנו בטוחים שבשנת הלימודים הבאה בתי הספר עדיין יהיו מעורבים?"

רק על מנת שתבינו על איזה צ'ולנט אני מדבר, בואו ביחד נסדר את הפאזל. עיתון הארץ "חשף" הבוקר כי מוזיאון ישראל התחיל לקיים שעות ביקור נוספות לחרדים, לתערוכה מסוימת מאוד, העוסקת ביהדות ובמוצרים נלווים. תאמינו או לא, לפי "דיווח מאומת" (של הארץ), אפילו אחד האדמורי"ם החשובים הגיע לביקור (דבר שלא קרה עד היום זה 60 שנה) טוב, בעצם למי אכפת על מה התערוכה?

איני חושב שצריכה להיות הפרדה בכל מקום, איני חושב שצריכה להיות הפרדה בסופר למשל, ועוד כל מיני מקרי קיצון שמדינת ישראל (ורק היא) מייצרת לנו פה בארץ. אגב, דבר עליו יסכימו רוב הציבור (כחלק מהעובדה כי אינם קונים למשל בסופרים נפרדים).

מה שמקומם בכל הסיפור הזה הוא: למי מפריע שקבוצת חרדים תגיע בשעות מסוימות בלבד למוזיאון? זהו רכוש פרטי של מישהו? זהו רכוש מדינה וככזה, לכל מגזר המתגורר בישראל מגיע לבקר בו ולהנות ממנו. וכן, לפעמים צריך להתאים אותו לצרכי המגזר וגם את זה חובה לעשות.

מה שהכי מצחיק, זה שבמוזיאון מוצגים דברים הקשורים ליהדות, וזה מדבר לקהל יעד שבא לראות. הרי את הקהל הכללי זה וודאי מעניין פחות, כי לו היה זה כל כך מעניין אותם, הם היו רוצים להבין יותר את המגזר ממנו באה כל התצוגה שכעת נמצאת במוזיאון. מסתבר שככה הם אוהבים אותנו, במוזיאון, בשקט, ללא הפרעה.

+++++

הגיע הערב - שוב הצצתי באתר 'הארץ' (לאנשים חושבים בלבד) ושוב "נפגעתי". הועלה אייטם וזוהי כותרתו: "רמת אביב מציגה: שביל לקיפודים בלבד" (אמיתי לגמרי) נכנסתי לכתבה, בה מתברר שהתושבים הבינו כי הקיפודים, שיהיו בריאים, ניזוקים מאנשי השכונה, ולכן הם הקימו להם שביל נפרד משלהם. מאז, בכל עשר דקות אני נכנס לאתר הארץ, לראות אולי יקום מישהו עם פוסט נזעם בתגובה על ההפרדה הקיימת מבני אדם לקיפודים, וכלום, נאדה. פשוט כלום. אמרתי לעצמי, אולי בתגובות, בטוח מישהו הגיב, ושוב כלום.

רצתי בדחיפות לדף של ליהיא לפיד, לראות איך היא ניסחה את האייטם, כמו שרק היא יודעת, אך מתברר שגם היא לא כתבה כלום.

התבאסתי.

ליהיא היקרה, חשבת אולי שאותם חרדים המגיעים למוזיאון, רוצים להיות במוזיאון ולא רוצים לצפות בלבוש לא לטעמם הדתי ולשמוע קללות או ביטויים שאינם ראויים?

יודעת מה, את לא מבינה אותם? אוקיי, מקובל עליי. אבל הם בני אדם.

יודעת מה? את לא מבינה אותם עדיין?

תחשבי שהם קיפודים. אם לקיפודים ברמת אביב מגיע, גם לאלה מירושלים מגיע.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים