לא לציטוט

מה עומד באמת מאחורי הדרישה לשיויון בנטל

איזה מין רעיון הזוי זה לגייס את החרדים בגיל 23, הבעיה היא בעצם ההצעה לגייס את החרדים רק בגיל 23 ולהשאיר אותם בישיבה עד אז. כי לאחר שאדם התחתן, נולדו לו ילדים, והוא כבר חלק מקהילה חרדית, אין סיכוי שיפרוש ממרות הרבנים. הגידול המתמיד הזה בכוח החרדי הוא הדבר העיקרי שהרוב הישראלי החופשי חייב להפסיק ולדלל ולמנוע.

מופז לא רוצה לגייס חרדים. הוא רוצה להיות ראש ממשלה, עוד בכנסת הנוכחית , והפרשנים שלא הבינו את מהלך ממשלת האחדות המדומה שלו, לא מבינים את מהלכו הנוכחי, לפרק את הממשלה כדי לרשת את מקומה, בברכת נשיא המדינה. לעומת זאת, הפתרון האמיתי לבעיית גיוס החרדים הוא אחר לגמרי.

ההמלצות המסתמנות של ועדת פלסנר הן כל-כך גרועות , כל-כך לא ישימות, כל-כך חסרות סיכוי,  עד שנראה כי כל מטרתן היתה  מראש לסכסך איכשהו את ביבי עם החרדים ועם ישראל ביתנו ולהכניס טריז ביניהם.  מופז  לא ויתר אף פעם על תקוותו לממש עוד בכנסת הנוכחית את 28 המנדטים של קדימה, שלא נראה כי יחזרו עוד לעולם,  כדי להגיע לכסא ראש הממשלה. אולי בשיתוף העבודה, העצמאות, מר"ץ , ישראל ביתנו ואמסלם מש"ס.  יחד: 60 מנדטים, פלוס פורש אחד מכאן או משם. ויש. זה לא בשמים. כל מה שצריך הוא שהממשלה תובס פעם אחת בהצבעת אמון, וכבר מגיעים לנשיא, שמת להטיל על מופז את תפקיד הרכבת הממשלה. כשהמכנה המשותף של קואליציית מופז הוא לכאורה גיוס חרדים או "שיוויון בנטל", או כל סיסמא שהיא.  אבל קודם כל צריך למשוך את השטיח מתחת לרגלי השיתוף בין הליכוד לבין החרדים וליברמן. ולעשות זאת באמצעות הצעות מסכסכות ומפלגות. לכך נועדה מלכתחילה ועדת פלסנר, גם אם פלסנר עצמו, בחור תמים, לא הבין למה התכוון מופז כשמינה אותו.  צריך לקוות שביבי מבין את זה היטב. ואם איננו מבין, הנה אמרנו לו.

אבל נחזור לרגע להצעות המפוצלחות של פלסנר:  איזה מין רעיון הזוי זה לגייס את החרדים בגיל 23, אחרי שהפכו להורים? איזה חפץ יש במגוייסים מבוגרים ויקרים מסוג זה? לכן, העימות כביכול בנושא הסנקציות האישיות למי שלא ירצה להתגייס בגיל 23 היא ספין מוחלט, כאילו זו הבעיה. ממש לא.  הבעיה היא בעצם ההצעה לגייס את החרדים רק בגיל 23 ולהשאיר אותם בישיבה עד אז. כי לאחר שאדם התחתן , נולדו לו ילדים, והוא כבר חלק מקהילה חרדית, אין סיכוי שיפרוש ממרות הרבנים. לכן המלצות פלסנר הולמות למעשה את האינטרס החרדי העליון: לשמר את הקהילה החרדית על כל בניה, תלמידיה וחייליה, צבא חרדים גדול המתייצב כאיש אחד במגבעותיו השחורות ביום פקודה (שאבעס, שאבעס), ומצביע כאיש אחד (כולל החיילים החרדיים הנשמרים בגדודים חרדיים), עבור המפלגות החרדיות.  והגידול המתמיד הזה בכוח החרדי הוא הדבר העיקרי שהרוב הישראלי החופשי חייב להפסיק ולדלל ולמנוע.

 

כך כותב מנחם בן בבלוגו הפופלארי תחת הכותרת מזימת מופז ומה בדיוק הפתרון לגיוס החרדים.

 

הדברים מדברים בעד עצמם ומצביעים כאלף עדים על העמוד באמת מאחורי הקריאות לשיוויון בנטל, אך כהודאת עצמו אין משמעות לסנקציות וקיצוצי התקציב הנדרשים

חיי הישיבות החרדיות הם חיי דחק, לימודי גמרא ושולחן ערוך מהשחר עד הלילה, תמורת דמי קיום מינימליים.

 

בחורים צעירים המוכנים לחיי דחק ועוני למען המטרה הנעלה של לימוד התורה, יעמדו בפני כל גזירה וקיצוץ שיושת עליהם, ממש כפי שקודמיהם לאורך כל הדורות מסרו את נפשם למען התורה הקדושה.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים