כתבו עלינו

גיא לרר: "התקשורת מציירת את החרדים באופן קיצוני למדי"

המחלקה המשפטית של דוסים ממשיכה לעורר עניין תקשורתי * בעקבות הראיון המפרגן במוסף הארץ, יעקב לבי התארח אמש בתכנית הפופולרית צינור לילה וסיפר על המיזם החדש * גיא לרר ביקש להבין מדוע הוקמה המחלקה המשפטית והאם אכן יש בה צורך חיוני * צפו בראיון

המחלקה המשפטית של 'דוסים' ממשיכה לעורר עניין תקשורתי. יעקב לבי התארח אמש בתכנית 'צינור לילה' המשודרת בערוץ 10 והסביר מדוע הוקמה המחלקה המשפטית ומהן המטרות של 'דוסים'.
 
גיא לרר, מנחה התכנית, שאל אם אכן יש צורך בהקמת מחלקה משפטית שתילחם בתוויות ובסטיגמות. "גילינו כלי שהציבור החרדי נמנע מלהשתמש בו באופן תמוה", אמר לבי, "אנחנו יודעים שהשיח כלפי הציבור החרדי מאוד בוטה ומסית. תוכל למצוא פוסטים בפייסבוק ובהם הסתה מפורשת לרצח חרדים, על בסיס יומי. דווקא בתקשורת, יש נקודות אור בתקופה האחרונה".
 
לבי הוסיף בדבריו כי  חלק מהבשורה של פרויקט 'דוסים' הוא לבחון כיצד לתת ביטוי לשילוב של חרדים בחברה הישראלית, להראות שהציבור החרדי זכאי לזכויות אזרחיות בסיסיות. "אנחנו פועלים לא רק ברמה המשפטית והתקשורתית", הבהיר לבי, "אלא גם ברמה הפוליטית, אנחנו מנסים להגיע להישגים גם בתחום הזה".
 
לרר שאל כיצד משפיע האינטרנט על החרדים. "בזכות האינטרנט הקול של הצעיר החרדי נשמע", השיב לבי.
 
"זו הלקאה כלפינו בתקשורת", אמר המראיין, "שאנחנו לא רואים אצלנו צעירים חרדים - רהוטים, מתונים, חכמים ועם הבנה ותפיסה רחבה כלפי המציאות - כמוך, הם לא מיוצגים בתקשורת ולכן החרדים מצוירים באופן קיצוני למדי". לסיום, אמר לרר בנימה מחויכת: "ותיזהרו ממשפטים כמו דרוס כל דוס, ייתכן שהחבורה הזאת תתבע אתכם, ובצדק".

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים