שומרת הבית

כשאלון מזרחי יהפוך לנוירוכירורג

לא קשה לנחש: תקיפת חרדים נובעת מבורות ביהדות * עסקן שחושב לייעץ בתחום מקצועי שהוא לא מבין בו * מה קל יותר מלנגח את החרדים כדי להסתיר את ערוות הבורות? * בטי בם מאושרת שלפחות הוא לא המוסכניק שלה

חה"כ ניצן הורביץ יכול להיות רגוע.

החלק הקשה כבר מאחוריו.

סוף סוף הוא גילה מה הבאג הגדול בקונפליקט הבלתי נמנע בין דת ללאומיות, ובדיוק בנושא הזה הוא הניח השבוע הצעת חוק הקוראת לביטול סעיף בחוק הקובע כי המבקש להתגייר, חייב לקבל עליו עול תורה ומצוות, ולקיימן. לא פחות.

שאפו, מר הורביץ.

עכשיו כולם יכולים להיות יהודים.

יהודים למחצה לשליש ולרביע, יוצאי ברית המועצות לשעבר שסבא רבא שלהם הקפיד להניח תפילין כל שבת שלישית, ואתם יודעים מה? אפילו סודנים וערבים. כולם יכולים להיות יהודים. למה לא? תבואו. יהיה כיף. ממש חסרים לנו כאן גויים דוברי עברית.

תגיד, מר הורביץ. זה עובד בכל המגזרים, הקטע הזה של "כל דכפין"? או שרק כשזה מגיע לנושאי דת אתה מרשה לעצמך לבקש מאיתנו, החרדים, להתגמש?

כי לי, לדוגמה, יש כמה חלומות ילדות שממש מתקרבים להגשמה באמצעותך, אם רק אשתמש בשיטה שלך.

לדוגמה, רק לצורך הדוגמה הפרועה, אם אני נורא נורא רוצה להיות חברה מן המניין בנבחרת ישראל בכדורגל (גברים, בוודאי שגברים. מה? הרי אין אצלכם אפליה מגדרית, או "הדרה" כמו שאתם אוהבים לקרוא לזה במגזר החילוני. נכון?), אני יכולה להתקבל בקלות? רק להצהיר על נאמנותי, וזהו? לא צריך דיאטה? משטר אימונים? הקפדה על אורח חיים ספורטיבי? איזשהו כישרון ספורטיבי מינימלי? ידיעת החוקים ושמירה עליהם במשחקים?

או למשל (וזה רק החלום השני שלי מתוך רבים) נורא ארצה להפוך למנתחת מוח מפורסמת בעלת תהילה עולמית, יספיק לי הידע שצברתי בשיעורי עזרה-ראשונה בביה"ס+שבועת הרופאים? או שאולי אצטרך גם בחינות? ועדת קבלה? התמחות? השתתפות פעילה בהעשרות מקצועיות? נסיון רב? התעדכנות תכופה בכל החידושים ויישומם? עבודה לפי פרוטוקול בלי לסטות כמלוא נימה? ביגוד מתאים? שמירה על כללים נוקשים וקפדניים?

יסביר לי חבר הכנסת הנכבד מדוע כאשר מדובר במקצוע, רק מקצוע, נדרשת התאמה מלאה של אורח החיים, ההתנהגות, ואפילו הבגדים לפעמים, ואילו כאשר מדובר באושיות נפשה של האומה היהודית, ההלכה היהודית-זו שרק בגינה אנו כאן, זו שבעצם טבעה את המונח "יהדות" על כל מאפייניו-כאן כבר אפשר להתגמש?

הלא יהדות כמונח , מוגדרת מעצם טבעה באמצעות ה"מאגנה כרטה" שלה, ההלכה. סטיה מספר החוקים משולה לאלפרון המבקש מינוי לבית המשפט העליון.

אפילו למכונת הכביסה שלך, מר הורביץ, יש חוברת הפעלה. הוראות יצרן. אם תשתמש בה בניגוד להוראות, פגה האחריות.

אז למה, למען השם, למה כאשר מדובר בדת אתה לא מרשה לעצמך להיצמד לאף כלל מנחה? למה הליברליות שלך באה לידי ביטוי רק בעיקור ולא בשימור?

הרבה ניסו, ולא עלתה בידם.

צדוקים, קראים, שבתאים, פרנקיסטים, משכילים, רפורמים, קונסרבטיבים ועוד.

כולם נוכחו, במוקדם או במאוחר, שיהדות יש רק אחת.

אז ניפגש בעוד 2000 שנה (או הרבה פחות, אם שיטתך תוכיח את עצמה כדרך הטובה ביותר להפוך יהודי לגוי בלי יותר מידי קשיים ונקיפות מצפון), וניווכח אם יכולת ההישרדות של העם היהודי באמצעות שמירה קפדנית על הוראות ההפעלה שוב הוכיחה את עצמה, או שמא, חלילה, עם ככל העמים נהיה.

 

ובנתיים, שיהיה לך יום נעים, Nice day , لطيف اليوم, Хороший день, או מה שתבחר, לנוחיותך.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים