חדשות

אגרוף מתחת לשביס

טלי פרקש מכה בכם ישר בפנים * כשמדברים על חרדים, מי צריך נתונים? * והאם הניסיון להרחיב את המונח "אלימות במשפחה" לתופעות כמו "כפיית נטילת ידיים", מצביעה כי יש מחסור באלימות "רגילה" במגזר החרדי?

טלי פרקש מכה בכם בפרצוף, במקום שאין שביס וגם לא שמלה.

והכול בשם הנתונים היבשים, שכידוע אף פעם לא מאכזבים. וכבר אמר המשורר -  "עם עובדות לא מתווכחים."

אז לא נתווכח עם עובדות, רק ננסה לפלח אותם, כדי שטלי תוכל להבינם. סתם משהו בסגנון של הבנת הנקרא (ולא רק הנכתב)

פרט טכני, אולי לא כל כך שולי, שאפשר לצפות מעיתונאית להבין, גם אם היא קוראת לעצמה דתייה (מאלו שצריכים להוכיח כל הזמן, שלמרות שהם דתיים, הם יודעים להכות במגזר ממנו הם באו טוב יותר מעמיתיהם החילונים) נראה שטלי חושבת שהיא יודעת לעשות זאת טוב מהם.. ועל כך אתם תתנו את הדעת ותשפטו.

 

הנתונים הדמוגרפים שעומדים השכם הערב בפני מקבלי ההחלטות במדינת ישראל, מדאיגים מאד – הם המדברים על כך שבעוד כעשור, החרדים והערבים יהוו את המרכיב הגדול והמרכזי במדינת ישראל.

הסיבה לכך היא פשוטה מאד, החרדים נישאים, מביאים ילדים, בין 5 לכל הפחות ועד ל 15 לכל בני זוג. רוב רובם של בני אדם ממגזר זה, נישאים זה לזו כדת משה וישראל. מה שלא קורה, ופחות מכך, במגזר הדתי לאומי. והרבה פחות מכך באופן משמעותי, שאר עמך ישראל – כמה חבל כמה מצער – באמת.

אני לא עוסק בסטטיסטיקה ולא במחקרים אחרים, אך פעם אחת כשהוזמנתי להרצות בפני תלמידי ביה"ס חילוני חשוב במרכז הארץ, הרהבתי עוז ושאלתי את הילדים מי מכם הוא בן להורים נשואים שחיים יחד?

50% מבני הכיתה הרימו את ידם, השאר לא. והשאר גם לא ידעו שצריך להשפיל מבט בשל נתון זה. זה בסדר ומקובל להיות בן למשפחה חד הורית.

חשבתי לעצמי, בכל זאת יש כאן משהו חשוב: יש כאן כיתה מלאה בילדים יהודים, שנולדו בדרך זו או אחרת.

כמה כיתות ריקות עומדות ומצפות לתלמידים - בנים ובנות, שלא נולדו, או טרם נולדו, להורים שמעדיפים לחיות חיי רווקות וממלאים את בתי הקפה והפאבים, בני 40, 50 ואף 60?

בנתונים הללו, ובסטטיסטיקות המשתקפות  מהן, עולה באופן ברור, שרוב הזוגות הנשואים באושר, הם כאלה שמתחתנים/ נישאים – חיים וגרים יחד. אלו שלא, מן הסתם לא יכולים גם אילו היו חפצים – להכות את נשותיהם, מעל או מתחת לשביס והשמלה

כל זאת  לדידה ולפרשנותה של גב' טל פרקש הדתיה, שהביאה לנו את בשורת המכות בציבור החרדי/ דתי.

בקיצור גב' טל, אם לא הבנת עד כה, אומר לך במילה אחת. מי שלא נושם גם לא בועט, ומתוך הנושמים יש כאלה שגם בועטים והם בשולים.

עובדה, גם את בעטת. לא?

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים