חדשות

מחפיר: מפלגות מרצ והעבודה בקמפיין גזעני בירושלים

קמפיין משותף למפלגות מרצ והעבודה קורא להדיר את החרדים מירושלים * מחאה ציבורית חוצת מגזרים כנגד הקמפיין הגזעני * גם מזכ"ל מפלגת העבודה מצטרף למוחים כנגד הקמפיין המסית

בימים האחרונים נחשפו תושבי ירושלים לקמפיין מכוער וגזעני מבית היוצר המשותף של מפלגות מרצ והעבודה הקורא להילחם בחרדים המתגוררים בירושלים, אך ורק בשל השתיכותם למגזר החרדי.

לפרויקט דוסים הגיעו פניות רבות מאזרחים מודאגים, תושבים חילונים, דתיים וחרדים שהזדעזעו מקמפיין ההסתה וביקשו לבחון אפשרויות משפטיות לאכוף את הסרת הקמפיין הקורא למנוע מתושבים חרדים את הזכות להתגורר בירושלים.

יאיר טיילור מפרויקט דוסים מבהיר כי במקביל לבדיקה המשפטית המתנהלת על ידי צוות משפטנים המלווה את הפרויקט, חשוב להבין את המשמעות החמורה של קמפיין זה, "לא יעלה על הדעת כי מפלגות המתיימרות לשאת את דגל העזרה לחלש ולנרדף, תהיינה נושאות הדגל של רדיפת ציבור שלם אך ורק בשל אמונתו הדתית. אני קורא למפלגות להתעשת ולהוריד את הקמפיין הפוגעני והמסית. זהו קמפיין נלוז המזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה היהודית, נפעל בכל דרך למנוע את המשך קמפיין ההסתה".

נציין, כי בבחירות האחרונות לכנסת, היתה זו מפלגת קדימה שניסתה לרכב על גל ההסתה האנטי חרדי ויצאה בקמפיין רצוף שקרים בו קראה להשוות את שכר החיילים לזה של האברכים, אך למרות זאת לא זכתה לאמון הציבור. נקווה כי גם הפעם הציבור הישראלי יוכיח את סלידתו מקמפיין בחירות מסית בסגנון זה, המתאים למפלגות שבמדינה מתוקנת היו מוצאות אל מחוץ לחוק.

אזרח ירושלמי שפנה לפרויקט דוסים ציין:

כאזרח יליד ירושלים, העיר המאופיינת בסובלנות רבה בין תושביה, אני נחרד לראות את נסיונותיהם של פוליטיקאים קטנים שבהעדר הישגים להציג לבוחריהם מנסים לקדם את עצמם באמצעות שנאה לזר ולשונה.

אני בטוח כי הציבור הירושלמי השפוי יוכיח לאותם פוליטיקאים כי ירושלים אומרת לא לגזענות! לא לשנאת האחר!

בתגובה לפנייה משותפת של פרויקט דוסים, פורום מתייעצים ומרכז תדמי"ת, הצטרף גם סגן יו"ר הכנסת ומזכ"ל מפלגת העבודה ח"כ חיליק בר למחאה כנגד קמפיין ההסתה, והבהיר כי העומדת מאחוריו זו מפלגת מרצ שניצלה את החבירה המשותפת בירושלים להכתים את שם מפלגת העבודה בקמפיין זה.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים