חדשות

חרדים יקרים, לא רוצה לראות אתכם לידי!

ליאת רון קוראת לחרדים להתרחק מאזורי החילונים * מה קורה לחילוניה צנועה וחסודה שמעיזה לקנות חלות לשבת בבני ברק * מתי כן משתלם לשתף פעולה עם חב"ד * ולמי דוחפים תפילין ונרות

בדיון שנערך בגלובס עם ניר קיפניס לגבי סילוק חסיד חב"ד מקניון רמת אביב יצאה ליאת רון בוידוי אישי כתושבת רמת אביב וקראה לחרדים להתרחק משכונתה.

בעוד ניר מודה כי הוא מפיק הנאה מהסיטואציה בה תושבי רמת אביב שרק אתמול מחו כנגד גירוש העובדים הזרים, מגרשים בסמיכות כזו בחוסר סובלנות חרדי מהקניון ליד ביתם, ואינו מתפלא כי לאחר דבריו של פרופסור קנדל שכינה את החרדים איום קיומי על מדינת ישראל, מגרשים חרדים מקניון ברמת אביב.

במענה לדבריו, אמרה ליאת רון מה שהגדירה כוידוי אישי:

אתה היית רוצה שיהודי הזה יחיה לידך, ויעמוד לך באמצע הכיכר המרכזית של שכונתך וידחוף לך תפילין ונרות, גם כשלא בא לך?

אני כתושבת רמת אביב, שמאלנית, פשוט לא יכולה לסבול את זה, רוצה לחשוב, על סנריו שיכול להיות רגיל ויומיומי, שאני ביום שישי אלך כפי שאני לבושה היום, ואני לבושה בצניעות, צנועה וחסודה, ואני אלך לבני ברק לקנות את החלה האהובה עלי, במאפיה האהובה עלי, שם.

האם יקבלו את פני בנשיקות וחיבוקים, לא נראה לי, באותה מידה ממש, לא בשביל לעשות פרובקציה אלא לעשות קניות, לפי מה שאני חושבת, ויכול להיות שאני טועה, לא ממש יקבלו את פני בסבר פנים יפות.

באותה מידה בדיוק למה לבוא לעשות את זה בתוך אוכלוסיה חילונית, בשביל מה זה טוב? לעצבן אותנו?

 

אז גברת ליאת רון היקרה, כפי שהעיר לך שותפך לדיון ניר קיפניס, את מוזמנת לקנות חלות וכל מה שאת צריכה לשבת וימי השבוע בלב בני ברק, ירושלים, וכל ריכוז חרדי אחר, אולי חיבוקים ונשיקות לא תקבלי, אבל יותר מהאדישות הרגילה בין אנשים שאינם מכירים את לא עומדת לחוות.

אם ממש תשתדלי, תחשפי כתף ואף יותר, אולי תזכי למבט זועף כזה או אחר, בשביל פרובקציה של ממש תצטרכי להידחף למעמקי הקסבה של בית שמש או מאה שערים וגם אז מומלץ לך לפנות מספר שעות לפחות, לצורך מעברים חוזרים ונשנים עד שתצליחי לאתר אחד מבני השוליים שישמח לשתף פעולה בפרובקציה שתפיג את שיעמומו.

לאחר שתגלי כי לאחר שתתגברי על הדעה הקדומה ששוכנת בקרבך, ותסתובבי ברחובות בני ברק מספר שעות, יהיה עליך לחזור ולהתנצל בפני כל ציבור החרדים לא ביצעת דמוניזציה כה גסה, ומאחר ודבריך אינם טעות תמימה של חוסר ידע, אלא הגדרת כל ילד ובחור ישיבה כאויב המאיים על החילוני הממוצע, הרי שעליך לקחת את האחריות הנדרשת.

באותה הזדמנות את מוזמנת לבאר, למי וכיצד דוחף חרדי ממוצע תפילין ונרות, והאם שני האוביקטים נדחפים בו זמנית או בזה אחר זה.

 

ולסיום, לא נותר לי אלא לתהות על שיתוף הפעולה הנדיר שלך, לא רק עם חרדים, לא רק עם חב"ד, אלא עם הבית המסיונרי ביותר שלהם. לא ברמת אביב, אבל בבית חב"ד בבמומביי או בנגקוק כשאת בטיול תרמילאים במזרח הרחוק.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים