דב בשער

פניה אישית לסתיו מהרצליה ורן מסביונים גימל

פנייה אישית לסתיו מהרצליה פיתוח ולרן מסביונים ג' ממני שר האוצר העתידי של מדינת ישראל * הרב דוב פוברסקי מבקש להזכיר לחוגגים ולמצרים לציבור החרדי כי לכל שבת יש מוצאי שבת * רק שיש מי שהשבת שלו היא מוצאי השבת של זולתו ויש שלהפך

 

עם ישראל מאז שחר קיומו נרדף על ידי שונאיו שקמו עליו להורגו פיזית להשמידו רוחנית.  אך למרות כל זאת וחרף המעצמות הגדולות בעולם, מהעבר הרחוק יותר והרחוק פחות, וכנגד כל הסיכויים הנראים לעין בשרית, שרדנו. היסטוריה של  אלפי שנים – היא כעדות כתובה וברורה, משל הייתה עובדה מוצקה כסלע שלא ניתן לשוברו או להכחישו. מה לא חווה העם שלנו, מעבדות במצרים דרך חורבנם של בתי המקדש, בית ראשון ושני, גם את מלחמת היוונים והרומאים לא נשכח, את מסעות הצלב ועד ימי השואה ומלחמות הקיום שלנו עד עצם היום הזה.

הרי 'בכל דור ודור קמים עלינו והקב"ה מצילנו מידם'.

על פי אמונתו של העם היהודי ולפי תפיסת חייו, ולא מדובר באמונה מסוג כזה הדורש מהמאמין,  שיהיה  בדרגת אמונה כבירה כאברהם אבינו בזמנו –  ולו רק לשם הדוגמה.  מציאות חיינו, ואורך גלותנו והישרדותנו, שלנו,  של עם שלם שצועד אלפי שנים עם ספרו, ספרא שהוא גם הסייפא שלו, ולבסוף גם מנצח. לכן לא מתבקש להאמין בדבר שאין לו קבלות, במציאות שאיננה ברורה,  עובדה היא כי במשך דורות שרדנו בזכות התורה והמצוות עליהם שמרנו בחירוף נפש – ממש.

סתיו ורן היקרים לי מאד, אתם יודעים, כי אפילו בתקופתו שר האוצר הקודם – לפיד, שבקש למחוק את זהותנו ואת אישיותנו, את אמונתנו  ודתנו – כשאני אומר בקש, כוונתי שגם  אם לא אמר זאת בפירוש ולא הוציא מלים אלו בפה, אזי במציאות – מה שעשה ופעל היה בו כדי, למחוק מאתנו את הסממנים היהודים -  ולהפוך אותנו ככל הגויים, בית ישראל. והנה אפילו תקופה קשה זו שרדנו, לא וויתרנו ולא הימרנו את תורתנו הקדושה – וגם הפעם כבכל פעם היא לא אכזבה – ואתם יודעים למה, כי נצח ישראל לא ישקר.

עד עתה היינו אנו שנשאנו בנטל, כמעט לבדנו, כמעט..., עד כה עשינו למענכם את השירות בכך ששמרנו על עם ישראל ועל הגחלת שלו.

אתם סתיו ורן במהלך השנים הללו, לא רק שלא עסקתם במהות ובזהות של העם שלנו, ולא רק שלא עסקתם בהגנה האמתית לשלומנו ולשלום צאצאינו, גם לא טרחתם להקים משפחות ולא עסקתם בישוב הארץ, מעבר לשירות הצבאי בן 3 שנים, השקעתם עצמכם ואת רוב זמנכם בעצמכם והעברתם את חייכם – בעיסוק שיש בו אך נהנתנות אישית.

אלא שעתה השתנה המצב, כיום ברוך ה' יש שר אוצר חדש למדינת ישראל, אולי לא שמתם לב, אך הסקאלה של מחוג הדמוגרפיה זזו לה עם השנים, ואחוז הדתיים ובתוכם החרדים, כבר לא מה שהיה. קרי יש רוב לאלו שהיו שייכים פעם למגזר, והעם של פעם הפך לו למגזר גזור.

בזמן שאתה וחבריך רקדתם בדיסקוטקים, ובו בזמן שבליתם 'בעיר ללא הפסקה' – ישבו בני התורה ולמדו תורה ובכך שמרו על הארץ והפריחו ממנה את השממה ומלאו אותה בצאצאים ובני צאצאים עוסקים בתורה ובמלאכה.

יאמר לזכותו של לפיד שיש לו חלק לא מבוטל בהצלחה זו,  הרי ידוע מאמר חז"ל האומר, 'מעשה אבות סימן לבנים', ועל אבות מסופר כי פרעה שעינה אות היהודים כדי למגר אותם, קיבל את הפסוק שנכתב במיוחד עבורו ולכבודו -  'ככל אשר יענו אותו, כן ירבה וכן יפרוץ.

לא בכדי בחרתם לכם כל עיסוק אחר ולא עיסוק בלימוד תורה וקיומה, לימוד התורה מבוקר ועד ליל, הוא לא דבר קל ולא פשוט. לימוד התורה וקיומה דורש ריכוז רב, כושר מחקר ודרישה, המצריך שלוות נפש ורגיעות. ומעל לכל, מי שבוחר לו בדרך זו, של חיי 'בן תורה', יודע שהוא קובע את חיו בדרך של חיי עוני והסתפקות במועט.

את הנטל הזה צריך לחלק שווה בשווה בין כולנו – הנטל הזה הוא שומר עלינו מכל. אנא מכם סתיו ורן, אל תקפידו עלינו, אם ללפיד ולכם היה מותר לכפות עלינו את הנטל המדומה של שירות בצה"ל, בשל צרכי ביטחון והגנה. בטח שלנו מותר לכפות עליכם שותפות בנשיאה בנטל של מוצר כמו תורתנו הקדושה שכאמור הוכיחה את יכולותיה בשמירה על עם ישראל – לא פחות מצה"ל.

את הגיוס לשירות לימוד התורה, נעשה בשלבים, בהבנה ורגישות, אנו ערים לקושי שלכם ולמהפך שהדבר עשוי לגרום לכם בחייכם. לכן,  בשנה הראשונה תלמדו רק הלכות לשון הרע בספר חפץ חיים, בשנה השנייה חומש, בשנה השלישית משנה, ורק בשנה הרביעים תלמדו גמרא. גם את הזמן שתקדישו לעניין,  יהיו במדרג עולה.

שלא תתבלבלו – הכול בחוק, באמצעות החוק.

ועדת נילי (נצח ישראל לא ישקר) תדון לגבי השעות והמסגרות השונות.

אני כשר האוצר של מדינת ישראל, מבקש לראותכם, סתיו ורן היקרים, אנשים מאושרים, מקימים משפחות, חיים עם תוכן אמתי, שמחים ונושאים בנטל החברה כולה שעובר אתנו כלפיד דור דור.

והכי חשוב – מצפה מכם לשמור על החוק!

 

 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים