בתקשורת

מעמד האישה החילונית

הדרת נשים כנגד החפצת נשים * קצת על מעמד האישה החילונית והתא המשפחתי של הרחוקים מתורה ומצוות * צביעות מתחסדת

מילה חדשה הופיעה בשמי הדיון הציבורי בחברה הישראלית - "הדרת נשים". איזו מילה בומבסטית. אקדמית כזו. אלה שמובילים את הקמפיין הזה נגד היהדות, מנסים לתקוף מערכת תרבותית שלמה, בת שלושת אלפים שנה, במושג כל-כך מופרך ומאולץ ורחוק שנות דור מהאמת. אבל האם לאלה שתוקפים את מעמד האישה בחברה הדתית, יש יכולת לעשות חשבון נפש עם מה שקורה במחוזותיהם, לפני שהם מחפשים את פגמי הציבור הדתי? האם יש להם את אצילות הנפש הנדרשת להתמודד עם מעמדה ומצבה של האישה בציבור שלהם?

הם טוענים שיש הדרת נשים בציבור החרדי. אבל האם יורשה לי לשאול, מה הם עושים עם סוגיית ה"חפצון" של הנשים בציבור שלהם? הנשים - ולמרבה הזוועה, אפילו הנערות בחברה שלהם - ניזונות מדרישות וממסרים תרבותיים מיניים חולניים וחסרי פרופורציה. רוב הנערות בתרבות שלהם שואפות להיות דוגמניות/פרזנטוריות/או סוג אחר של פלקט שמשתמש בגופן כדבר היחיד בעל הערך בעצמן. מחלות האנורקסיה והבולימיה פושות במחוזותיהם. נערות ואימהות מתחרות ביניהן על לבוש חושפני ומראה פרובוקטיבי. איבוד הבתולים הוא באופן רווח בציבור שלהם דבר שמתרחש בגיל הבת מצווה.

בכלל, בניגוד לשיח בציבור הדתי, המין הוא הנושא המרכזי בציבור של הרחוקים מתורה ומצוות. מסיבה זו, יש מקרים רבים של רווקות עד גיל מאוחר בציבור שלהם וכמו-כן עיסוק אובססיבי במין. מספיק לשמוע את מילות השירים שלהם, שמתנגנים בתחנות הרדיו המכובדות ביותר לכאורה שלהם, שחלק ניכר מהם הם כמעט תסריטים של סרטי זימה. וכל זה מחלחל לתרבות האדרת הגוף בציבור שלהם. תעשיה שלמה של מכוני כושר, ניתוחים פלסטיים, בוטוקס וסיליקון פועלת בציבור שלהם בכל העוז על-מנת להפוך את הנשים לאובייקט מיני במידה בוטה יותר. היום ישנן יותר ויותר אימהות שעושות ניתוחים פלסטיים למיניהם כדי לנצח את בנותיהן המתבגרות במראה הצעיר והבוטה.

אז בכל הקשור למעמד האישה ולמצבה, במה טובה יותר היא התרבות שלהם מזו של שומרי התורה והמצוות? מה היתרון של תרבות חפצון הנשים ששולטת בציבור שלהם, שבשמה הם מרשים לעצמם להטיף לנו, הציבור ששומר תורה ומצוות, על הדרת נשים?!

ובכלל, למה עלינו להיות בעמדת מגננה ביחס לתרבות שלהם?! במה עדיפה התרבות שלהם שבה גם נשים וגם גברים ממודרים למשבצות ולתיוגים מיניים. יש לומר דברים ישירים וכנים: התרבות שלהם מתמצה בדוגמנות, במיניות בוטה, בריאליטי, ב"הישרדות" וב"כוכב נולד". ניתוק וניכור, התמכרות לאינטרנט, דיכאונות, בעיות קשב וריכוז, צריכת אלכוהול, סמים, ריטלין, אלימות ויחסי מין הם מנת חלקו של הדור הצעיר שלהם, ויש להודות שהדבר גם קיים באחוזים גבוהים בקרב המבוגרים שלהם. רק לאחרונה דווח על עלייה במספר הזנות בקרב הנוער שלהם. רק לאחרונה דווח על מסיבות זימה לנוער בגילאי 14-13.

והם מעזים להטיף לנו מוסר על הדרת נשים?!

ומי בכלל מדבר על הרס התא המשפחתי, המפורק לחלוטין. איזה אישה חילונית בטוחה שבעלה\בן בת זוג\חבר\ידיד\ רק שלה? כמה מצליחים לשרוד נישואין תקניים? כמה אלימות במשפחה ואונסים מתרחשים כאן מידי יום ביומו? מה עם למעלה מ2000 "יתומים מתוכננים מלידה" מקשרי נישואין בין חד-מיניים? עידוד נשים להתגרש בסחטנות כספית כלפי הגברים, שרק יעיז לצייץ לאישה והוא בתוך הניידת? וכל ארגוני הפמיניסטים והממסד המיגדריסטי ישחטו אותו חי??
מה בדבר האופנה שלהם שממש אונסת ילדות להתלבש בלבוש מינימלי ולפעול תחת לחצים חברתיים עצומים להיות יותר מינית, כבר בגיל 12. ידוע שיש הרבה אימהות ואבות שאינם שומרים תורה ומצוות, אבל מצב ילדיהם בהחלט מהווה סיוט עבורם.

ומערכת החינוך שלהם, זו עם הליב"ה, ברמת הנתונים העובדתית היא לא יותר מחממה לאלימות ולהנצחת השבר שדובר עליו פה. אין בכוחה של מערכת החינוך שלהם, באמצעים העומדים לרשותה, להתמודד עם המשבר. מערכת החינוך שלהם עומדת בפני שוקת ערכית שבורה ופני הדור כפני מערכת החינוך פושטת הרגל שלהם.

בוא לביקור, ננפץ לך א​ת הסטריאוטיפים

אז מה הפתרון שלהם לתחלואי החברה שלהם?! הטלת השקר המטופש המתקרא "הדרת נשים" בציבור הדתי. מושג דחוק ועלוב זה הפך לשם-קוד פשטני וכוללני שבעצם בא לסמן את כל שומרי התורה והמצוות כשוביניסטים חשוכים ופונדמנטליסטים. צעד זה הוא חלק ממסע תעמולה נגד שומרי התורה והמצוות בעם היהודי, על-ידי אלה שאינם מקיימים תורה ומצוות. מנקודת המבט של הקמפיין הזה ניכר כי האישה החרדית או הדתית, מוחזקת באונס כבת-ערובה חסרת-דעת וחסרת-אונים בציפורניהם של הזאבים השוביניסטיים, הם הגברים הדתיים, שכל עניינם הוא לשלוט ולנצל את האישה (ככל הנראה בעיניים של הציבור שאינו שומר תורה ומצוות, כל זה נעשה למטרות ניצול מיני).

הרשו לי לגחך. במקום לקבוע עובדות חסרות-שחר שכאלה, מוטב להם שיצאו מההסתכלות הפונדמנטליסטית שלהם ומדעותיהם הקדומות, שניזונות אך ורק מהקמפיין הפופוליסטי הזה ושפשוט יילכו להתארח אצל משפחה דתית. אין להם ממה להיבהל. בציבור שלנו הכנסת-אורחים היא ערך עליון. אפילו אירוח אנשים שאנו לא מכירים מקובל בחברה שלנו והוא אפילו אבן יסוד בתרבותנו, שומרי התורה והמצוות. אנחנו שמחים לשתף אחרים בטוב ובאושר שהם מנת חלקנו. רק מגע בלתי אמצעי עם המציאות בשטח ישחרר אותם מהסטריאוטיפים ומהדעות הקדומות שלהם לגבינו.

הציבור שומר התורה והמצוות נושא מטען עשיר של תרבות בת 3000 שנה. תרבות מפוארת ואדירה שלמרות רדיפות, חוסר עצמאות מדינית ועוד, הצליחה לשגשג. תורתנו העניקה למי שהלכו בדרכה, מקלט בטוח וחם למשפחה היהודית, בה הערך המרכזי הוא הלמדנות והשגשוג, שאינו שגשוג חומרי כי אם שגשוג בעולם המחשבה. אפילו פצצת אטום לא הייתה ולא תהיה מסוגלת לחסל את האימפריה המחשבתית שעמנו בנה במשך שנות דור. אז קל וחומר שגם הקמפיין המטופש, הפופוליסטי והשקרי הזה על "הדרת נשים" לא מסוגל לאיים על תרבותנו העתיקה.

רק דיון ענייני שאינו מתלהם, שמוכן להתייחס לעולם התורה כאל תרבות שמגיע לה הכבוד הראוי, יכול להביא לרב-שיח מפרה בו הם יצאו נשכרים. אבל מתקפה פופוליסטית, המונעת מרגשי נחיתות, תסתיים כמו כל המתקפות שעברו על העם היהודי. העם היהודי שרד. התוקפים לא. אז גשו לבית חב"ד הקרוב לביתכם, או לבית הכנסת, או אפילו לשכן הדתי. תתפלאו לגלות כמה במציאות, יהודים הם אינם המפלצת הפונדמנטליסטית שהתקשורת בארץ מנסה לצייר.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים