חדשות

מכתב לאזרחי המדינה הערבים

אבישי בידני פונה במכתב גזעני ומתנשא לאזרחי המדינה הערבים * מכתב שמזכיר מאוד מכתב אחר, נאור וליברלי * המכתב הנאור כמובן מתפרסם - בYNET

אם אתה שייך לאלה שנולדו במדינת ישראל באחת הקהילות הערביות ולמדת במערכת חינוך שהדגישה פעמים רבות את זרותה של המדינה שבה אתה חי ואת חייהם הדלים והמופקרים, רחמנא לצלן, של היהודים, ולימדה אותך לחיות כאן וליהנות ממטעמיה של הארץ אך להימנע מכל הזדהות עמה - כלומר, אתה שייך לכ-1,200,000 ערבים שמדי שנה מקבלים זכויות ללא כל חובות - הטור הזה פונה אליך.
 

ומדוע שיפנה אליך אדם המייצג את החברה "ההיא" עם המנהגים "היהודים" ששמח על כך שנציגיך הפוליטיים אינם בממשלה, זו המכונה בעיתונים שאתה קורא בשם "טרוריסטית" ו"אפרטהייד"? התשובה פשוטה. סוף סוף יש סיכוי שמי שדאגו כל השנים להשאירך בעולם צר ומוגבל, ללא יכולת בחירה אישית של מהות חייך, ועשו הכול כדי שתימנע מלקרוא טורים מעין אלה, אינם יכולים להמשיך במעלליהם בשנים הקרובות. ולא, אין כוונתי שתעזוב את העולם הערבי או שתאמץ קודים "יהודיים", אלא רק להסביר לך את נקודת המבט של רבים במדינה שחשים שהיא נלקחה מהם על ידכם, מי שמזלזלים בכל מה שהם ואבותיהם בנו כאן, ומאיימים על המשך חייהם בארץ הזו כאנשים חופשיים ומודרניים.
 

מאז שהתחלתי לכתוב ב-ynet טורים על הערבים והשפעתם על המדינה, פנו אליי ערבים רבים והציגו בפניי טענות רבות ומשונות על מלחמתם של היהודים בדת האיסלם, כאילו שמטרתם של היהודים להעביר ערבים על דתם, על הצבא ומוסדות הרפואה שהן מקום מסוכן לאיסלם, כאילו ששם מנסים להעביר מוסלמים על דתם. הם התלוננו על המוסר הירוד של החילונים, אך האם בני נוער בני 18 המוכנים למות למען ארצם מייצגים עולם מוסרי ירוד? הם גם דיברו על החינוך הלקוי והנורא של היהודים, על הצבא המעביר יהודים אדוקים על דתם - כאילו שהצבא מעוניין לשנות את אורחות חייו של האדם - ועל רדיפתם של הערבים על ידי הממשלות היהודיות כאילו לא התעלמו הערבים מקבלת זכויות ללא כל חובות בעשורים האחרונים, ובה בעת השאירו את הערבים עניים וסגורים בעולמם.

מנגד, יהודים רבים רואים בכם אנשים פרימיטיבים, עצלנים, נצלנים, רמאים ודו-פרצופיים, הרומסים את המוסר האנושי ומצפים שהתפילה והמחילה תציל אתכם מעונש, משתמטים מחובות ומגיוס לצבא, המוצצים את תקציב המדינה וחיים כשבט יששכר החי על חשבון שבט זבולון, מבלי שהיהודים הסכימו להיות שבט זבולון עבורכם. העובדה שרק מעטים מהגברים המוסלמים מתגייסים בהתנדבות רק מחזקת את דעתם זו של היהודים עליכם.
 
חבית נפץ חברתית
אין ספק שגישות מעין אלה פירושן אחד - אנו יושבים על חבית חומר נפץ חברתית שאם לא תנוטרל תוביל למלחמת אזרחים בינינו לבינכם בדור הבא. למרבה הצער, היו אלה היהודים שעשו הכול כדי לרצות את דרישותיהם של מנהיגיכם והכפיפו פעמים רבות את ערכיהם למען שילובכם בחברה, אך לשווא. אתם המשכתם לראות ביהודים אנשים שליליים. גדלתם למציאות בלתי אפשרית שבה אתם נהנים מהמדינה, קרי מפירות עמלם של יהודים רבים (6,000 שקלים מקבלת משפחה ערבית בחודש), אך לא מוכנים לראות בה מדינתכם שלכם.

יהודים רבים הצביעו הפעם למפלגות שהבטיחו לשנות את המצב האבסורדי שבו הם משרתים בצבא, משלמים מסים, עובדים קשה למחייתם ואתם פטורים מכל זה ונהנים מהטבות על גבי הטבות - שהרי, ערבים רבים עובדים למחייתם ולומדים תוך כדי דילוג על 3 שנות צבא הנכפות על היהודים. כל שהם ביקשו הוא שתתרמו כמותם, מבלי שאף אחד יצפה מכם לשנות את אורחות חייכם, מבלי שאף אחד יכפה עליכם לשנות את אמונתכם. הם ביקשו שהערבים הצעירים יתגייסו למסגרות צבאיות המתאימות לאורחות חייהם ויתרמו לשמירה על הארץ שבה הם חיים, כי הם עצמם אינם מסוגלים עוד לעשות זאת לבדם.

היהודים לא רוצים להפוך אתכם ליהודים. הם פשוט רוצים שתחיו על חשבונכם ושתהיו חלק מהמדינה הזאת, כערבים לכל דבר. הערבים המתנדבים מראים לנו כי הדבר אפשרי.

מכתבו המקורי של יזהר אופלטקה

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים