חדשות

מדבקות נגד הסתה - קריאה לפעולה

האם הסתרת תוויות מוצרים פוגעניות מצדיקה קריאה לחרם * מה גבולות הדו קיום והחיים המשותפים * חדר 404 נותן שוב במה להסתה ושנאת חרדים * גולשים מוחים

אם גם לך מפריעה ההסתה והחרמת החרדים, קליק לתגובה בחדר 404, יש לנו את הכוח ליצור שינוי ביחד!

 

תגובות גולשים נזעמות על הקריאה לחרם שפירסמו חדר 404 באמצעות הכרזתה של חיה רוון בקר מקבוצת "לא מצונזרות".

נוסח ההודעה שצוטטה מהפירסום בפייסבוק והביאה את הודעה של חיה רוון בקר:

בחנות הצעצועים הקטנה והחמודה ברמות אשכול, “במבינו”, כל הנשים על האריזות של מצופים ומשחקי בריכה למיניהם, המצולמות מחזיקות את הילדים המשתמשים במוצר, מכוסות במדבקות לבנות לבל תיראינה.

רואים?

הבעלים אומרים בהתנצלות שיש אוכלוסיה דתית שאחרת לא קונה אצלם. אמרתי להם שיש גם אוכלוסייה, שכך לא תקנה אצלם – ואני ביניהם.

אם בעלי החנות מתכופפים בפני מיעוט שהשתגע וזרק אי אלו איומים כלפיהם, הגיע הזמן שישמעו גם את הקול האחר. אין לי עניין לפגוע בפרנסתם אבל מצד שני גם אין לי כוונה לתת להם את כספי כשהם מעליבים אותי כאדם ועוזרים לייצר כאן חברה בעייתית, בעלת ערכים מעוותים.

אם אתם מסכימים איתי, ואתם צרכנים בצפון ירושלים, גשו לשם בהזדמנות הקרובה ואמרו להם את דעתכם. שידעו שיש כאן עדיין ציבור גדול של קונים, שאינם מוכנים לסבול את היחס הבוטה הזה כלפי נשים, ושגם להם יש כוח קנייה.

אם לא נוח לכם מיד להטיל חרם (בסה”כ חנות משפחתית קטנה, לא רשת ארצית ענקית), תנו להם צ’אנס להשתפר: אמרו להם שאתם תפסיקו לקנות שם אם הם לא יסירו בשבועות הקרובים את המדבקות. בכל מקרה, אם בחרם מיידי ואם באיום בחרם עתידי (וכמובן קיום האיום…), חובה עלינו לשרש את התופעה הזאת מן החצר האחורית שלנו ובכל מקרה לא לממן אותה.

אחרי שיקבלו כמה פניות נעבור לשלב הבא.

אם לפרנסתם הבעלים דואגים – שיקחו גם את העמדה שלנו בחשבון. אולי יקבלו מזה אומץ לקחת אפילו את הערכים של עצמם בחשבון.

 

בין התגובות הזועמות שפירסמו הגולשים, הודיע הילל גרשוני כי זה בכלל מדבקות נגד החפצת נשים והפיכה של הגוף שלהן לאובייקט שנועד למכור, ותגובות נוספות מחו על הדמוניזציה של דרישה דתית סבירה לחלוטין שלא להיחשף לפרסום בלתי צנוע בצורה קיצונית.

גולש נוסף אף ציין כי מאחר וגם בטלוויזיה מטשטשים נשים בערום, הרי שגם כלל התקשורת מסכימה כי הצגת אשה באופן חשוף מהווה השפלה עבורה, וכל השאלה מסתכמת בגודל המדבקה בלבד, נראה כי נכנסתם לתסביך נחיתות, המהווה כלשון ויקיפדיה: "תחושה המקננת באדם לפיה הוא נחות או פחות מזולתו במובן מסוים".

התגובה שאליה התחברנו במיוחד היא של גולשת אנונימית שכותבת "עצוב ששמו את המדבקות כדי להסתיר את הנשים מהמוצר, עצוב ששמו את הנשים על המוצר מהתחלה".

חבל כי שוב בוחר עידו קינן לתת במה בחדר 404 להסתה טהורה כנגד חרדים, מבלי לטרוח אפילו לבדוק האם זהו סיפור שמורכב מהר או עכבר.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים