דב בשער

מפנטזים ומצביעים

למה בחרו את יום הבחירות בדיוק ביום החופש שלי • לא יכלו לבחור יום הבחירות ביום עבודה ולשחרר את העובדים לחופש כדי שיצביעו?

היום יום הבחירות, יש שיכנו אותו יום שהוא חגיגה לדמוקרטיה. זהו יום, שכולם מחייכים, נבחרי הציבור בפוטנציאל, המשווקים, והבוחרים. מזכיר במעט את היום שבו רוכשים כרטיס הגרלה ממפעל הפייס.

מפנטזים על הזכייה הגדולה, על הווילה והוולוו שעוד מעט, רק תסתיים ההגרלה, ועוד לפני שאריאלה ממפעל הפייס תספיק לצלצל ולבשר, כבר מיד יעמדו כאן, בדיוק כאן, ואם לא כאן, אז פה ממול – וילה לתפארת, ובחנייתה וולוו חדשה.

יש שתקופת הבחירות, מסמלת עבורם את הפרנסה הטובה והשמנה שממנה הם יצפו לחיות עד לבחירות הבאות עלינו לטובה, אחרי אלו של היום, זאת אומרת -  במקסימום עוד 4 שנים. ואם תפילתם תתקבל, הרי שמועד הבחירות יוקדם ויהיה קצת לפני. אלו שעיסוקיהם, 'בסקרים', 'יועצים' למיניהם, 'משווקים' ו'מפרסמים' – הרי אלו 'המתפרנסים' – ואת זאת כבר אמרנו.

כל שאר ה'עמך', שלא מ'התפרנסים', והם גם לא נבחרי ציבור, ואף לא כאלה שיזכו ללקק ולו במעט ממנעמי השלטון, זה שבדרך, בכל תפקיד ובכל שררה מוצעת, או שתוצע ביום ובימים שאחרי...

גם להם יש על מה לפנטז ולהתענג, ראשית נדמה להם שהם באמת משפיעים בהצבעתם. אלו מתאכזבים כאשר עוד לפני שהטילו את הפתק, בערבו של יום, הסקרים כבר סקרו, וכבר קבעו בכמעט בטוח מי זכה ומי לא.

אלו המצביעים במעטפות כפולות, קרי: אנשי ביטחון, שגרירויות, בתי חולים ועולי הספינה – שהם ממש לא מעט, הרי שהם נספרים באופן מעשי, רק בשל החובה והרשמיות – למרות שהתמונה כבר ברורה איתם ובלעדיהם.

אך כל זאת לא חשוב, או לא חשוב מספיק. מה שבאמת חשוב, שהיום הזה נגמר בעוד כמה שעות. לאחריו יבואו עוד כמה ימים של הקמת ממשלה.

ולאחריהם ותוך כדי, החגיגה מסתיימת, וימי החסד של הפנטזיות נגמרים בבת אחת, מזכיר מאד את ימי הרעב שאחרי ימי השבע בתקופת פרעה, כפי שיוסף הצדיק חזה וראה בחלומו של פראה. מה שאומר שלאחרי ימי הבחירות יבואו ימים של הטלות מסים, עליות מחירים, התמודדות עם בעיות ביטחון ודמוגרפיה מאיימת, וכן כל הנושאים שנדחקו ועברו לעמדת המתנה, לא התנדפו להם מן העולם. הם עומדים באותו מקום, ומצפים לנו בדיוק בשעה של אחרי.

בקיצור – אחרי כל שבת יש מוצאי שבת.

אני לא רוצה להרוס לאף אחד –  גם לא לי ולבני משפחתי, את התענוג והפנטזיה. רק דבר אחד חשוב לי לומר ולצלצל עליו בפעמונים, כשאתם שמים את האות בקלפי – תחשבו בדיוק על היום שאחרי, ובמי שבאמת יתן לכם את המענה ביום שאחרי.

עכשיו לכו ליהנות מהחופש ומהפנטזיה, ואם יהיה לכם קצת זמן – לכו להצביע.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים