חדשות

תנועת "אם תרצו" מפנה עורף לציבור החרדי

בצעד מפתיע בוחרת התנועה המגדירה עצמה כ'מהפכה הציונית השניה' לפנות נגד הציבור החרדי * התנועה מצטרפת לדרישה לגייס בכפייה את כל בחורי הישיבה * כיצד תנועה ציונית פונה כנגד הקרובים אליה ביותר? * קריאה לפעולה

תנועת 'אם תרצו' בחרה להצטרף לגופים קיצוניים כ'ישראל חופשית', 'הפורום לשוויון בנטל', 'המחנה המשותף', 'חדו"ש', 'התנועה המסורתית בישראל' ו'התנועה הרפורמית', במאבק כנגד הציבור החרדי ולגיוס בחורי הישיבות בכפיה.

גם פעילות בשם קידום שוויון הזכויות פסולה כאשר היא עוסקת בהסתה כנגד כלל הציבור החרדי.

דווקא מתנועה ציונית מוערכת, הפועלת לחיזוק ואיחוד העם, אנו מצפים שלא לפנות כנגד אחיכם ובשרכם, התומכים ומלווים אתכם לאורך כל הדרך.

באהבה אנו קוראים לכם: חזרו בכם, אל תשתתפו בעצרת שכל מטרתה היא השגת כח פוליטי לכוחות האופל שיופנו בקרוב גם נגדכם!

אנא, הכנסו לדף של התנועה והביעו את מחאתכם כנגד ההצטרפות לגורמי ההסתה הקיצוניים, שכל מטרתם היא הפצת שנאה וביטול הלגיטימיות של לומדי התורה בארץ ישראל
http://www.facebook.com/imTirtzu.

 

במקביל, תנועת 'ישראל שלי' הודיעה כי היא מחרימה את האירוע ואת העצרת במוצאי שבת, ככל הנראה עקב ראיה מפוכחת ונתונים על כוונותיהם האמיתיות של המארגנים.

 

מסתבר בינתיים, כי  למרות רשימות הארגונים, על עשרות אלפי האוהדים שלהם, הם לא הצליחו לרתום יותר מ-1,300 איש לתמוך באירוע (מספר זעום במונחי הפייסבוק), למרות שניסו להזמין יחד מעל 30 אלף אוהדים. נראה שהשנאה עדיין לא מצרך מבוקש מספיק בישראל, ואפילו אוהדי התנועות הללו לא באמת מזדהים עם הרעיון המתלהם.

תגובת אם תרצו:

אנו מבקשים לקדם את מדינת ישראל יד ביד יחד עם הציבור החרדי, ולא חלילה תוך יצירת שנאה ומדון. 'אם תרצו' הינה תנועה המושתתת על הרעיון הציוני. חלק מרכזי מהרעיון הציוני הוא לקיחת גורלנו בידנו, הווה אומר שירות צבאי או לאומי-אזרחי, שאותו חייבים לבצע כלל האזרחים במדינה ובראש ובראשונה היהודים. כאחים אהובים, אנו מבקשים להזכיר את תשובת משה, לבני גד ובני ראובן: "האחיכם יצאו למלחמה ואתם תשבו כאן?!". המציאות שנוצרה, מעוררת תסכול עצום גדול בקרב החילונים, שכן משפחותיהם ממלאים את בתי הקברות הצבאיים, ועליכם להבין זאת. שוויון בנטל, פירושו שוויון בנטל הדם, שבזכותו אנו קיימים כאן.

מטרת המאבק, היא לא להפוך את מדינת ישראל למדינת כל לאומיה. זה לא מאבק של הקרן לישראל חדשה. אנו נעתרנו לפניית "הפורום לשוויון בנטל", וביררנו איתם ברחל בתם הקטנה שלקרן החדשה אין יד ורגל בארגון המחאה או במימונה. אכן, ארגון אחד שמקבל מימון מהקרן החדשה הצטרף לשורת הארגונים, והתנאי שלנו להשתתפות היה שאנו נשתף פעולה רק למסרים מוסכמים. אחד המסרים המוסכמים הוא הצורך בהכרה באנשי המילואים כמגזר מיעוט בעל העדפה מתקנת, דבר שנגדו פעלו לא אחת בעבר ארגונים שונים של הקרן לישראל חדשה. בנוסף, הצטרפותו מהווה טריז לאפשרות שהקרן החדשה וגרורותיה ישתלטו על המאבק הזה. אנו חושבים שאסור להפקיר את הזירה הזו לארגוני הקרן המשתלטים על כל מאבק ולכן, בכוונתנו לנסות ולהשמיע כמה שיותר את עמדותינו במאבק זה. אנו מקווים לתרום את חלקנו לכך שהדרישה לשוויון בנטל, לא תהיה מחאה שנאה נגד החרדים. אם הדברים יתגלגלו למסע שנאה אנטי-חרדי, נפרוש מהמאבק.

אנו תומכים בהידברות. לצערנו, ועדת פלסנר התפרקה. המציאות כיום, בהתאם להחלטת בג"ץ, אומרת שאם עד סוף החודש לא יחוקק חוק חדש בנושא, הרי שחובת הגיוס תחול באופן מיידי על כל החרדים. דווקא מתוך הכרה במצוקה שיצרה החלטת בג"ץ בנוגע לחוק טל, 
אנו מאמינים שיש צורך דחוף בחקיקה שמבוססת על הדיברות, ונשמח לשמש כגשר לשיתוף פעולה בין הצדדים. אנו מאמינים שלימוד תורה הוא ערך מהותי למדינת ישראל כמדינה יהודית, ועליו להיחשב כשירות לאומי לכל דבר ועניין, אולם הדבר כפוף לשיקולי צרכי הביטחון של מדינת ישראל. אנו מפצירים בציבור החרדי לגלות אחריות לכלל, ולהיות שותף מלא גם בקיומו הפיזי של עם ישראל והמדינה.


חובת השרות למען המדינה והחברה צריכה לחול על כל אזרח ואזרחית בישראל, מכל מגזר, עדה ודת. לא ניתן לחייב חלק כן וחלק לא, מגזר כזה כן ומגזר כזה לא.

כאנשי מילואים, אנו סבורים שראשי המאבק שגו בבחירת הסיסמה "פראיירים". מה שבטוח - פראיירים אנחנו לא. מטבע לשון זה שנכנס לשימוש נרחב בחברה הישראלית בראשית שנות ה-2000, נהגה לא על ידי אנשי המילואים, כי אם על ידי אלו שמתחמקים מכך. הם אלו שמתוך בושה המציאו את המונח הזה, והדביקו אותו למילואימניקים.

אנו נבוא, נשמיע את קולנו ואת עמדתנו ונזכיר כי לא די במאבק לשוויון בשרות, צריך גם לפעול במרץ להכרה במילואימניקים כמגזר מיעוט בעל העדפה מתקנת!

 

הצטערנו לראות את הודאתו הרישמית של ארגון 'אם תרצו' כי לפחות ארגון אחד שאתם הולכים לצידו ממומן על ידי הקרן החדשה. מה אתם עושים איתם ביחד?!
האם המטרה של הוצאת בחורי הישיבה בכפיה מהישיבות, באמת מקדשת את כל האמצעים?

הרי אין מדובר בקריאה למעבר לצבא מקצועי, או לתגמול גבוה יותר למשרתים, אלא בקריאה לפעולות פוליטיות חד צדדיות כנגד לומדי התורה. וכשיפקחו עיניכם ותווכחו כי כל מטרת ההפגנה היא קריאה לאימוץ מסקנות פלסנר - כולל גיוס בכפיה וסנקציות אישיות, שמשמעותם חיסול עולם התורה בשלב הראשון, ובשלב השני גם חיסול ישיבות ההסדר הציוניות (גם הם לא שיויוניות) - לא תוכלו להחזיר את הגלגל לאחור, ולדראון עולם יתגאו הארגונים אליהם הצטרפתם בלגיטמציה שקיבלו מכם, כתנועה ציונית וימנית.

לביצוע דה לגיטמציה לציבור החרדי יש מחיר כבד, ודווקא מהציבור הדתי לאומי שהתנסה כבר בפירות ההסתה והשנאה, מצופה להיזהר שבעתיים.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים