חדשות

דמם של התל אביבים אדום יותר?

דמו של מי אדום יותר ומה ההבדל בין מחאה להפגנה * להיכן חותרת ועדת פלסנר ומאיזה עובדות חיוניות היא בוחרת להתעלם * שיעור בתקשורת משרגא ניימן

דמם של התל אביבים אדום יותר?

כותרות הבוקר של יום ראשון :

המשטרה עצרה 85 "מוחים" שפרצו לבנקים וחסמו כבישים במסגרת המחאה החברתית.

עדיין מהדד באוזני קולו הנרגש והנחנק של יו"ר הכנסת מר רובי ריבלין בנאום חייו בליל העצמאות האחרון בהר הרצל "ישנו אויב המסכן את עתידינו ועתיד ילדינו האויב הזה הוא הקנאים..."

ביטויים כגון אלה נשמעים לאחרונה חזור ואמור מפי דמויות רבות בצמרת הציבוריות הישראלית, אלא שכנראה לשיטתם פריצה לבנקים ומעשי וונדליזם המונית של חילונים מוסתים פרי הבאושים של החינוך החילוני בלב ליבה של תל אביב סמל החילוניות זוהי דרך מבורכת של אזרחי מדינת ישראל להביע מחאה בשם "צדק החברתי" ואין כאן סכנה ממשית לעתידינו ועתיד הדורות הבאים אבל כשמדובר באברכים חרדים שנשכבים תחת רגלי השופל למנוע חילול קברי קדמונים ובהפגנות נגד חילולי שבת בעיר הקודש זוהי קיצוניות מחרידה המפרה את השלום השלווה והשקט הכלל ציבורי במדינת ישראל.

 

ההבדל בין מחאה אלימה להפגנה שקטה?

ביום שני בבוקר התקיימה ברחבת כיכר השבת בירושלים, עצרת תפילה נגד גיוס בני ישבות (ועדת קש"ב) כמובן שהתקשורת הכללית יצא בכותרות ענק של "אלפי חרדים מפגינים הבוקר בבירה" השתתפו בו קרוב לעשרת אלפים חרדים לתפילה באשמורת הבוקר, ולאחר שהשמיעו את קול תפילתם וזעקתם התפזרו איש איש לביתו ולעיסוקיו.

בכיכר השבת ישנם לא פחות משלושה סניפי בנק גדולים וראו זה הפלא שימשה אחת לא נופצה, אבן אחת לא נזרקה, ועצור אחד לא נעצר.

אבל עדיין הם קוראים להם מפגינים ולצפונבונים בתל אביב מוחים, יחי ההבדל הקטן.

עדיין צריכים הוכחה על צביעות תקשורתית ?!

 

וועדת קש"ב סובלת מהפרעות קשב

אפרופו הפגנות ומחאות גיוס לכולם, או לא. הייתי מציע לכם לעשות עבודה מיני מחקרית ולגלות את אחוזי הפטורים על בסיס תורתו אומנותו מול אחוזי הפטורים במגזר הכללי על רקע פלילי, מצפוני שהייה בחו"ל, ועוד.

אבל האמת שהם מפחדים מהאמת ומשתמשים בנשק גיוס בני הישיבות מאז ומעולם נגד ציבור שלם ולצערי ימשיכו לנפנף בזה עוד שנים רבות נגד הציבור החרדי למרות העלייה החדה של החרדים בצה"ל ובשירות אזרחי ושילוב החרדים באקדמיה ובתעסוקה

בפני ועדת קש"ב והעומד בראשה ח"כ יוחנן פלסנר לא באמת עומדת טובת צה"ל והמדינה, אלא גודל כיסא עור הצבי והקידום הפוליטי בבחירות הבאות ובכלל.

לא אחת סיירתי יחד עם ח"כ פלסנר וחברי ועדת המשנה לבדיקת יישום חוק טל במקומות בהם משרתים מתנדבי השרות האזרחי ולא פעם הוא עמד נפעם לגודל התרומה לקהילה המתבצעת ע"י משרתים "חרדים" שתורמים למדינה ולקהילה במסלול שרות זה,

גם האחוזים ההולכים וגדלים של שירות חרדים בצה"ל ובמשטרה בשנים האחרונות נתונים לנגד עיניו של ח"כ פלסנר וחברי הוועדה ולעיני כל אזרח שמסתובב ברחובה של עיר ונתקל בחרדים לבושי המדים המתרבים בקצב מהיר, אך כאמור לא זו כוונת המשורר, אלא שאיפות פוליטיות זולות ומכוערות.

מסקנות אגרסיביות של ועדת קש"ב יורידו ואף יעצרו את העלייה המתמדת בהיקף גיוסם של החרדים ושילובם באקדמיה ובתעסוקה.


צה"ל חושש מכאב ראש

כבוד השופט בדימוס צבי טל, מי שהיה בזמנו יו"ר ועדת טל אשר יזמה את הסדר דחיית השירות לבחורי הישיבה והייתה אמורה להביא בהדרגה לגיוס חרדים לצה"ל כבר התבטא לא אחת "צה"ל לא רוצה את החרדים" עוד אמר כובד השופט טל והזהיר מפני ביטול חוק טל: "אם החוק יבוטל, אז כולם בלי יוצא מן הכלל יצטרכו להתגייס. והרי ברור שאף אחד לא יתגייס ורק יהיה בלבול וביזוי של החוק".

כמו"כ לא מזמן עצר צה"ל גיוס חרדים למסלולים יעודים בגלל מחסור בתקציב ב־2011 שלח צה"ל כ־100 צעירים חרדים הביתה שהביעו רצון להתגייס, כך עולה מנתונים של אגף כוח אדם בצה"ל

צה"ל לא ערוך לגייס כמויות של חרדים הן מחוסר תקציב הן משינוים מהותיים הדרושים לקליטת חרדים בבסיסי צה"ל ועוד מגוון של בעיות דת וההשלכות מסביב.

תגובת דובר צה"ל לכלי התקשורת "בשנים האחרונות הורחב משמעותית היקף שילוב החרדים בצה"ל והכוונה היא להכפיל את מספרם מידי שנה ולהביאו בשנת 2015 ל-2,400 מתגייסים. על מנת לאפשר שירות מיטבי ומשמעותי הוגדרו לחיילים החרדים מסגרות ייחודיות.

צה"ל מודה שגיוס בצורה זו של טיפין טיפין ועלייה באחוזים נמוכים מדי שנה היא הדרך הנכונה לשילוב חרדים בצה"ל.

זבנג וגמרנו לא בבית ספרינו, זה פשוט לא יעבוד!


{הכותב איש יחסי ציבור ויעוץ תקשורת}

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים