טורים

התייחסות התקשורת למחללי אנדרטות תלויה בשיוכם המגזרי

חגיגות אלכוהול, מנגלים ויחסים הם רק חלק ממה שקורה מידי ערב במתחם האנדרטה לזכרם של חללי בקעת הירדן. אז למה אתם לא שומעים על זה בתקשורת התשובה פשוטה למדיי אם לא מדובר בחרדי זה לא יהיה אייטם

חגיגות אלכוהול, מנגלים ויחסים הם רק חלק ממה שקורה מידי ערב במתחם האנדרטה לזכרם של חללי בקעת הירדן. האנדרטה נבנתה בשנת 1972 ומנציחה את זכרם של מאות לוחמים שנפלו באזור על הגנת המדינה וכן אזרחים שנרצחו בפעולות טרור.

שם, לאנדרטה הזאת מגיעה מידי ערב קבוצה שמחללת את המקום ובזה לאותם לוחמים ורוקדת על דמם של משפחות הנופלים.

גיל מימון רכז האבטחה של היישוב פצאל הסמוך מספר בראיון לעיתון 'ידיעות אחרונות': "יש סופי שבוע שזה קורה עד ארבעים פעם בשבוע אנחנו מזניקים את הצבא או שהולכים לבד ומסלקים אותם הכבוד של האנדרטה הזו שוב מחולל"

זו לא הפעם הראשונה בה אנו מתוודעים לאנדרטאות המחוללות ע"י פרחחים. אך הפעם הסיקור על כך מקבל כותרות 'רבות' למדי. כתבה אחת בעיתון 'ידיעות אחרונות' ובוודאי שלא בכותרת הראשית. לאף אחד באמת לא אכפת שבזים ומחללים את המקום.

ואם לא ברור לכם מדוע אז כנראה שלא קראתם את הכתבה המספרת "יש המון פלסטינים שבאים לקיים יחסים על מרפסת האנדרטה ולהתפרק שם במסיבות אלכוהול. הם באים במאורגן לשתות שם... קורה גם שפלסטינים חורטים מילים על קירות ההנצחה משחקים כדורגל או מדליקים מנגל"

כן, סיפור כל כך עצוב שלא מגיע לתקשורת רק בגלל שלא מדובר בכמה חרדים שמשתכשכים במימי האנדרטה לזכרם של לוחמים כאלו ואחרים.

ואם לא היינו בטוחים בטענה הזו אומר אותה במפורש לא אחר מאשר דוד אלחייאני ראש המועצה האזורית בקעת הירדן בראיון שהעניק ל- 'מקור החדשות- קו החדשות של הציבור החרדי': "אין ספק שההתייחסות של התקשורת אם מדובר בחרדים או בפלסטינים היא שונה"

כן כזו היא המדינה ממהרת לטפל באירועי תג מחיר כשהם נעשים ע"י מתנחלים ולא בדיוק מאמינה לדיווח של 'חטיפה' המתקבל במוקד. גם התקשורת כמובן רב חלקה בפרשה הרי אין בשביל מה למהר בטיפול בפלסטינים המחללים את האנדרטה במעשים נבזיים ביותר סוף כל סוף לא מדובר בחרדים המשחיתים או מבזים את זכרם של הנופלים גם לא מדובר באיזו מנהלת בעיר ביתר שדיברה נגד אחת מתלמידותיה מה שיכול להקפיץ את האייטם לראש הכותרות מדובר רק בפלסטינים תמימים שבוודאי אם נבדוק היטב נגלה שמדובר בכלל באיזו התנפלות של הימין ובכלל.. בקעת הירדן היא מעבר לקווי 67 אז זו בעייתם שהם מקימים אנדרטה במקום הזה. 

לא נראה לכם?

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים