שומרת הבית

חלומות באריתריאה

על הומור מפוספס ורצינות חד-צדדית * על מיעוטים נרדפים וארגוני זכויות אדם * ואיך פותרים את מצוקת הגיוס המסתננים והחרדים במכה אחת

חבר הכנסת מיכאל בן ארי העלה בסוף השבוע שעבר סטטוס מעניין בעמוד הפייסבוק שלו:

ירי הגראדים על אילת מלמד כי מדובר באזור מלחמה מסוכן ולכן יש לפנות משם באופן מיידי את כל המסתננים חזרה לארצותיהם. המצב באריתריאה הרבה יותר רגוע מאשר בדרום. חייבים לשמור על שלומם וביטחונם.

טוב, לא ציפיתי שהסטטוס הזה יעבור בשקט ואכן עיתון הארץ, העיתון לאנשים חושבים (אך נטולי הומור לחלוטין), הזדעק באופן מיידי.

העיתון החליט להוכיח כי המצב באריתריאה לא מזהיר, וציטט את דבריה של נציבת זכויות האדם באו"ם, גברת נאווי פילאי, שאמרה השבוע במועצת זכויות האדם באו"ם את הדברים הבאים:

המצב באריתריאה מדאיג...הגבלות על חופש התנועה, חופש הדת, וחופש הביטוי...מעצרים שרירותיים... שילוח אנשים לעבודה בניגוד לרצונם, בכפיה... גיוס לצבא ולשירות לאומי בכפיה... השירות הלאומי והצבאי במדינה מהווה למעשה עבודה בשכר זעום, בכל תפקיד או עבודה יזומה שהמדינה תמצא לנכון, גם אם לא מדובר בלוחמה בפועל....

קראתי.

וקראתי שוב.

ושוב.

גם בקריאה רביעית וחמישית אני לא מסוגלת להשתחרר מההרגשה שהגברת נאווי פילאי מתארת למעשה, ודי במדוייק למען האמת, את מצבם של החרדים והדתיים דווקא כאן, בישראל.

 

אז מה דעתכם על הפתרון הבא?

הצבא, הסובל מאוד ממחסור חמור במכסות גיוס לדבריו, יגייס לשורותיו את המסתננים האריתריאים שיזכו בכך לתנאים דומים ואף משופרים מאלו שזכו במדינותיהם, ואילו אירגוני זכויות האדם בישראל יפנו מיידית את משאביהם לסיוע דחוף למגזר החרדי בארץ, ובכך יבואו על מקומם בשלום כל הבעיות בישראל ונאמר אמן.

 

אה, מישהו מודאג מגירוש?

עיזבו, אלי ישי עצמו שוקל לבקש מקלט מדיני באריתריאה, אחרי דו"ח המבקר בנושא השריפה בכרמל...

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים