חדשות

אנה בורד ודורון מנחם במרדף אחר נטורי חרטא

הגרפיטי עוד לא יבש אבל האחראים כבר סומנו * יו"ר יד ושם מתגלה כבלש חובב * וממתי שגיעוט קטיב קשות נחשבים לעברית רהוטה * הציד אחרי נטורי חרטא

אולי על מנת להזדהות עם "הגורמים הקיצוניים מהעולם החרדי", מאשימים אנה בורד ודורון מנחם (נענע10) תוך שגיאות כתיב קשות, את החרדים בריסוס כתובות הנאצה ביד ושם, בהם נכתב "תודה היטלר על השואה הנהדרת שסידרת לנו רק בזכותך קיבלנו מדינה מהאו"ם!" וכן "אם היטלר לא היה הציונים היו ממציאים אותו".

השניים אף מצטטים את הבלש החובב אבנר שליו יו"ר יד ושם, שאמר בגלי צה"ל כי הוא מזועזע ממעשה ההשחטה (כך במקור) ומתוכן הכתובת, והפנה אצבע מאשימה כלפי גורמים קיצוניים בעולם החרדי. כאשר בראיון האמור הוא מצביע על כך שהכתובות נכתבו בעברית רהוטה מאוד כעל הוכחה לכך שהמעשה בוצע על ידי אחד הפלגים האנטי-ציוניים בירושלים.

את הגורמים הקיצוניים מכנים השניים "נטורי קרטא", אולי בשל הדמיון לסיפורי חרטא.

 

מוזר, בכותרת הכתבה וכן בתמונות המצורפות הכתובות כוללות דווקא שגיאות כתיב קשות, אולי ביחס לרמת העברית של הכותבים זו נחשבת עברית רהוטה?!

 

מגמת הסתה זו נמשכת גם בגלי צה"ל, שבעקבות מחאות שקיבלו הפסיקו את השוואת הכתובות המצודדות בנאצים לפעולות תג מחיר של המתנחלים, ועברו לבאר כי החשד הוא כי חרדים ריססו את הכתובות, זאת למרות שגם לדבריהם ישנם גם כיווני חקירה אחרים שנחקרים על ידי המשטרה.

אבל, מה לנו להלין על כלי תקשורת מסיתים, כאשר בדף הפייסבוק הרישמי של משטרת ישראל החלו בהשוואה המצמררת הזאת ואף ציינו כי צוות חקירה אחד בודק את שני המקרים, האם גם את הטבח בחומס ואת תת אלוף אייזנר יחקור אותו צוות של האו"ם?

אגב, במקרים דומים בעבר החרדים לא זכו להתנצלות הוגנת גם כאשר התגלו אחראים אחרים לגמרי ממיעוטים מוגנים קצת יותר.

 

ראויים לשבח יוסי אלי ודליה מיזורי מ-nrg, וכן עומרי אפרים ב-ynet, שהעלו כתבה איכותית ומקיפה המציגה את מלוא חומרת העניין מבלי להיגרר ליצירת כותרת נוספת על חשבון החרדים.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים