שומרת הבית

חידון אתגרי למיטיבי גוגל

אזהרה! הכתבה עשויה לפגוע קשות במערכת העצבים, ובכלל * לא מומלץ לחולי לב ונשים בהריון * מומלץ לאפסן זמנית את ההיגיון הבריא ולהסתמך אך ורק על מקורות עיתונאיים

  1. בוודאי שמעתם על פסיקתה השנויה במחלוקת של השופטת אספרנצה אלון (תגידו, זה לא נשמע כמו שם של פטרייה קטלנית הפוגעת בעצי פרי נדירים??) אודות זוג הורים שחיו באורח חיים דתי, אך לאחר גירושיהם האב חזר בשאלה והפך לחילוני. למרות הסכם הגירושין בו צוין במפורש כי האב ימשיך לשמר את אורח חיים הדתי של הילדים, הוברר כי האב מוריד להם את הכיפות ומכריח אותם לצפות בטלוויזיה בשבת ולהצטרף אליו לנסיעות ברכב בשבת.

השופטת הנכבדה דחתה (!) את עתירתה של האם לחייב את האב לשמר את ההתחייבות עליה חתם בעצמו במסגרת הסכם הגירושין.

מקרה דומה, אבל הפוך, נידון באוגוסט 2011 בבית המשפט לענייני משפחה בכפר-סבא, ובו ביקש האב לשלול מהאם שחזרה בתשובה את האפשרות להעניק השכלה יהודית מינימאלית לילדיהם.

נחשו מה נפסק בבית המשפט?

 

  1. בבית שמש ישנה חנות פרטית בבעלות חרדית המבקשת בנימוס מהקונות, לכבד את רגשות הקונים החרדים ולהתלבש בצניעות. השבוע נכנסה לשם בחורה בלבוש ש...איך נגדיר זאת בצניעות? לא היה בו מספיק בד לכיסוי חלות השבת, וסירבה לעטות על כתפיה צעיף.

שלא במפתיע אף אחד לא מנע את כניסתה, והחשופה החצופה נכנסה כמות שהיא. אך היא מאוד נעלבה- הגברת הרגישה ואצילת הנפש- מכך ששאר הקונים התרחקו ממנה והתלחששו אודותיה, ודרשה מעל כל במה אפשרית (וכאלו ניתנו לה בשפע בעיתונות הכללית) שהחנות תסיר את השלט ה"פוגע".

בקניון רמת אביב, שטח ציבורי לכל דבר, סורבה כניסתו של אדם חרדי בגלל שלבושו פוגע בהנאתם של באי הקניון אניני הטעם, והבחור גורש בבושת פנים ע"י מאבטחי הקניון. מצלמה נסתרת שנשלחה למקום ע"י עיתונאי תיעדה מקרה זהה בשנית, הפעם על חרדי אחר, יום למחרת הפרסום הראשון. ולא, לא קמה סערה באותה עיתונות נאורה. בוצעו מספר פניות להנהלת הקניון.

מישהו מוכן להמר מה הייתה תגובתם ומי התקפל קודם, הקניון הציבורי או החנות הפרטית?  (לא מומלץ להשקיע יותר מידי כסף ומחשבה בהימור. אפשר פשוט להטיל מטבע, רצוי כזה ששני הצדדים שלו זהים).

 

  1. מפעם לפעם, בהפגנות על רקע דתי בעיקר, ישנם כמה פורקי עול, שבאבניקים, המשמיעים קריאות גנאי כלפי שוטרים, כשהחמורה שבהם נזעקת לאחר אלימות קשה מצד השוטרים: "נאצים!!!".

מספר ח"כים חרוצים ומזועזעים הניחו על שולחן הממשלה הצעת חוק בנושא בנובמבר 11'.

בינואר שנה זו עברה הצעת החוק, ובעיקרה סעיף א) 3. האוסר שימוש בכינוי נאצי, בעל פה או בכתב כלפי אדם, קבוצת בני-אדם, תאגיד, מוסד או גוף כלשהו.

העיצומים כנגד העובר על החוק יהיו מאסר למשך חצי שנה וקנס כספי של 100,000 ₪.

בדף הפייסבוק של תושבת חיפה, פורסמה השבוע זעקת תחנונים הקוראת לשובו של אדולף היטלר, ולו לשעה קלה, רק כדי שיעזור לגברת הנכבדה להיפטר מקבוצת חרדים שרקדו בקידוש-לבנה מתחת לחלונה במשך מספר דקות. טוב, לא נכביר מילים על סף הגירוי הנמוך של הגברת, ועל התיאוריה האישית שלי שאם היא נזקקת לעזרתו של היטלר להשבת השקט לשכונתה, בטח בכל פעם שהיא רואה ג'וק, היא פונה לשגרירות צפון קוריאה ומזמינה נשק גרעיני, אבל שאלה אחת בכל זאת חייבת להישאל:

מישהו קרא משהו על הסיפור בעיתונות הכללית? הגברת נעצרה? נפתחה חקירה? יו"ר הכנסת עשה לה נו נו נו? מישהו?? משהו??

 

בין הפותרים נכונה יוגרל סוף שבוע בחו"ל (במדינת תל-אביב), באירוח חבר הכנסת ניצן הורביץ ובן זוגו, נסיעה חינם למשך כל החיים (אם אפשר לקרוא לזה חיים...) בתחבורה הציבורית בסופי-שבוע, וסיור חינוכי ב"הארלם הסודנית" (לשעבר, דרום תל-אביב).

 

מדינה יהודית, כבר אמרנו?

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים