חדשות

אפילו חרדים נדרסים!

בעוד תאונות הדרכים מהוות מגיפת מדינה - בוחרים עורכים mynet להציגם כבעית הציבור החרדי בלבד * ומה השינוי שבוצע בעקבות לחץ הגולשים

בתחתית החבית של mynet, בין שלל כתבות הגוף האהובות כל כך על עורכי האתר, מצאו מקום לאהבה אחרת של עורכי טמקא: שנאת ילדים דוסים.

הכותרת המגעילה "צפו: ילדים חרדים מתפרצים לכביש סואן" מיד העלתה לי את מיצי הקיבה למוח, ובסרטון עצמו ישנה הטעיה והגזמה של העורכים, כולו מוקרן בהרצה פי שניים מהמהירות הטבעית, מה שגורם לעוברים במעבר החצייה להראות מתפרצים לכביש.

אני מתאר לעצמי שגם בחולון או בתל אביב אם תשים מצלמה במעבר חצייה על רחוב קניות צפוף בארץ ותריץ אח"כ את הסרטון, זה יראה אותו דבר, אבל מה זה מעניין.

תמוהה ביותר היא השותפות של עמותת "אור ירוק" העוסקת בהפצת נושא הזהירות בדרכים גם בציבור החרדי, ואני מקווה כי אין זה רצון לתפוס כותרת על חשבון ההסתה נגד חרדים, אלא רק שגגת עריכה של עורכי mynet.

אגב, כותרת אחת למטה מבשרת  "נמאס: צעירים גרוזינים עם ג'יפים מתפרעים בחוף הים". סליחה בעצם כך "נמאס: צעירים עם ג'יפים מתפרעים בחוף הים".

 

בגלל שאני כרגיל תמים, אבל לא מאוד, אני חש כיצד הכותב מנסה להעביר לקהל הגולשים את התחושה ש"הנה, החרדים האלה, מביאים כל כך הרבה ילדים, אבל הם אפילו לא יודעים לשמור עליהם. הם מזלזלים בהם, מפקירים אותם ונותנים להם לרוץ לבד לכביש."

זה המסר הסמוי שעבר כנגד הציבור החרדי כולו בפרשת "האם המרעיבה" ובמקרים רבים אחרים בהם חרדי בודד הפך להיות למייצג המיינסטרים השפוי של הציבור החרדי כולו. לכולנו זכור שאחרי רצח ראש הממשלה רבין, הפך כל חובש כיפה לרוצח-ראש-ממשלה-פוטנציאלי-כל-עוד-לא-הוכח-אחרת.

ועל זה חשוב לי להבהיר: אני לא אתנצל על "ילדים חרדים מתפרצים לכביש" כפי שאני לא אתנצל על הפגזת אלטלנה.

תגובת אור ירוק

אין קשור לגל ההסתסה? באור ירוק מתנדבים כ 30 חרדים מהשירות האזרחי. היה קמפיין מרענן שנוגע לחרדים, אז תנו בלייק וסעו בזהירות

עדכון: בעקבות הביקורת ברשת הכותרת שונתה לתחליף התמוה "המולה ברחוב החרדי: פעוטות חוצים כביש לבד".

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים