חדשות

מחסור בהדרת נשים? אז מייצרים!

משרד תקשורת ויחסי ציבור פונה לנשים מהמגזר הערבי על מנת שהן יבואו להתחכך בגברים חרדים בקווי המהדרין * השלב הבא כמובן הוא צילום מתוקשר של האירוע ויצירת מחול שדים סביב הדרת נשים כביכול * עוד סיבה טובה להפעיל את חוש הביקורת בפעם הבאה שהכתב משה נוסבאום עולה לשידור

עניין הדרת הנשים מספק כותרות למכביר. אך מה עושים כשהסיפורים האמיתיים מסרבים להתרחש השכם והערב? יורדים נמוך ופשוט מייצרים אותם.

אנט חאסכייה, ערביה מוסלמית תושבת הגליל, קיבלה מייל מחברת יח"צ ותקשורת, בו הם מזמינים אותה לפגישה במשרדם. לאחר שהבהירה להם כי היא מעוניינת להבין במה מדובר, שכן נסיעה מהגליל לתל אביב אינה עניין של מה בכך, החליטו לשוחח עמה בטלפון. את תוכן שיחתה היא העלתה לדף הפייסבוק שלה. "דוסים" שוחחו עימה ואימתו את פרטי השיחה.

-"הלו, אנט"?
-"כן"
-"יש לי הצעה בשבילך ואני בטוח שלא תסרבי, אם את חכמה והדרת נשים חשובה לך"
-"ברור שאכפת לי"
-"אני ממשרד יח"צ ותקשורת *** היינו מעוניינים להזמין אותך אלינו לפגישה
והתשלום כמובן בהתאם".

בשלב הזה עוצרת אנט את הדובר מעבר לקו. את שם המשרד היא מסרבת לחשוף כרגע. היא מבקשת לדעת פרטים נוספים על ההצעה, אך מהעבר השני נשמעים מעט גמגומים. אנט מסבירה לו כי עליה להבין לפחות על קצה המזלג במה מדובר, על מנת להחליט אם העבודה שהוא מציע מתאימה לה בכלל. הבחור עוד ניסה להתחמק והתעקש על כך שבפגישה היא כבר תדע הכל. משהבין שאנט נחושה בדעתה, החל להסביר לה שמטרת העבודה היא, לעלות לאוטובוסים בהם נוסעים חרדים ולהתיישב ליד גברים, ללכת ברחובות ולהיצמד אליהם ולראות מה תהיה תגובתם.

ברגע זה הבינה אנט כי האנשים במשרד היח"צ עמם היא משוחחת, מחפשים נשים נועזות, לפרויקט מבוים נגד חרדים, שנועד לעורר פרובוקציה ולהתגרות בהם באוטובוסים, ברחובות, בכל רחבי הארץ תוך שההתרחשויות מתועדות במצלמה נסתרת. "הוא סירב להשתמש במילה 'להתגרות'", מבהירה אנט, "אבל אני שאלתי אותו, תסביר לי איך זה נקרא לא להתגרות? מה שאתה מבקש ממני זה לבוא ולהתגרות באנשים חרדים, להכעיס אותם במקום שהכי פוגע בהם ולנסות להוציא מהם תגובות פרובוקטיביות שיתועדו".

מצפונה של אנט סירב להניח לה לסיים את השיחה מבלי להטיח דברי תוכחה. "תתביישו לכם, הם יהודים כמוכם, למה הרוע הזה? אתם מחפשים להפיל אנשים חפים מפשע". באותו רגע נותקה השיחה, מיותר לציין כי אנט סירבה כמובן להצעה.

"אני לא בן אדם דתי, אבל אני מכבדת כל אדם באשר הוא", מספרת ל"דוסים". "אני יודעת שלחרדים אסור לשבת ליד אישה או להיצמד אליה ברחוב, אז למה אני אלך ואציק להם דווקא במה שאסור להם? כדי שלמשרד יח"צ יהיה חומר פרובוקטיבי נגדם? איך אפשר לדבר על שלום כשכל הזמן נלחמים זה בזה בצורה כל כך בזויה?" נראה כי אנט אוהדת חרדים בצורה חריגה, אך אין הדבר נכון. אנט נזעקת על כל עוול שנעשה לכל אדם באשר הוא אדם, ללא שיוך לגזע, דת או מין. היא פורצת דרך ומובילה מאבקים עבור כלל האוכלוסייה. בתה היא המוסלמית (לא בדואית) הראשונה שמשרתת בצה"ל! כל עוול שנראה מול עיניה, היא תילחם עבורו ותעשה הכל על מנת שיימנע. דבריה של אנט יוצאים מכל הלב ובכאב אמיתי. "את המייל שהם שלחו לי, שמרתי. במידה ותוכנית כזו תצא לאוויר נגד החרדים, אני יוצאת להגנתם רק כי הם כמוני בני אדם".

דף הפייסבוק של אנט חאסכייה

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים