אלימות

שח"ר שחור: סיפורו של חייל חרדי

סיפורו של חייל חרדי הנושא בנטל בכוחות עצמו אך סופג חרפות וגידופים * "עובד 16 שעות ביום בשביל לשמח את נושאי דגל השוויון בנטל" ועדיין סובל כמו כולם מהבורות ושנאת החרדים * מכתבים למערכת

מכתב שהתקבל במערכת דוסים, מובא כלשונו.

שלום רב:

אני חייל במסגרת פרויקט של שח״ר כבר שנתיים וחצי יש לי כמה סיפורים, יותר נכון  מקרים שעברו עלי, בתקופה האחרונה.

המקרה הראשון קרה כשהייתי בדרך לעבודה של אחרי הצבא, (אם לא ידוע לכם אז שתדעו שאם אין לחייל הנשוי ילדים אז הוא מקבל קצבה של כ-1,150₪  מה שלא משאיר ברירה אלא לעבוד בכדי להשלים הכנסה, יוצא שאני עובד כבר מעל שנתיים 16 שעות כל יום בשביל לפרנס את המשפחה ובשורה התחתונה גם לשמח את המעונינים בשירותי בצבא למען השוויון).

ירדתי מהבית לבוש אזרחי וחציתי את הכביש, בזמן החצייה צעק אליי נהג מרכבו ״פרזיט לך תעבוד״, בורא העולם אוהב אותי ואחרי עשרים מטר בערך נהיה פקק בגלל אוטובוס שעמד בתחנה ולכן גם הרכב שממנו צעקו לי נתקע בפקק, אני מיהרתי לרכב המיוחל וכשהגעתי הוא התחיל להתנצל (הוא בכל זאת לא חשב שהוא ייתקע פתאום בפקק ובטח לא להתנצל) וביקש את סליחתי, ביקשתי ממנו שיעצור בצד כי אני חייב לספר לו סוד, ובכן הוא נענה לבקשתי ועצר בצד במקום שהתאפשר לו, אמרתי לו כך: אני חייל כבר מעל שנתיים (והוצאתי את החוגר בכדי להראות לו שזה נכון) ודע לך שאני עכשיו בדרך לעוד שבע שעות עבודה בגלל הצבא שלא מעונינת לשלם את המינימום בכדי שאוכל לפרנס את משפחתי, ״ולי אתה קורא פרזיט״......אתה לא מתבייש״?!

ובכן האוכל שאיתם מאכילים את האנשים שרואים טלוויזיה, משפיע בגדול ועל אנשים טובים באמת ואף על פי כן הם מושפעים מהשפע של רוע המורעף עלינו מכל כלי התקשורת, עוד יום ועוד יום בסוף הם קונים את מה שמספרים להם מבלי שישימו לב.

את הסיפור השני אני עכשיו לא יכתוב אבל אכתוב לכם משהוא אחר.

כמעט באותו המקום, שוב עבר רכב אבל הפעם כשאני לבוש במדי צה״ל, איזה שמחה... הם לא הפסיקו לשבח אותי (בעל ואשה) "כל הכבוד, תמשיך ככה, שאלוקים ישמוד עליך,אשריך" וכו׳, ניגשתי לרכב ואמרתי להם שיידעו שיש הרבה כאלה שאתם לא תזהו ולא תחלמו שהם בצבא ואמרתי להם שלפני כמה ימים צעקו לי פרזיט לך תעבוד כי הייתי לבוש חרדי, הם הבינו שבשביל לא לשנוא את החרדים, החרדים יצטרכו ללכת באופן קבוע במדים. לעומת זאת החילוני שלא מתגייס (ויש הרבה כאלה) להם אף אחד לא יצעק מילה, כי אין אינטרס להכליל אותם.

את החרדים לא יפסיקו לשנוא כי אם יפסיקו לשנוא אותנו אז תהיה מהפכה, ובזה התקשורת והחוזה של המדינה לא מעונינים, לא לזה הם מתפללים.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים